DATAWIST TECHNOLOGIES S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Popești Leordeni, înmatriculată la 27 iunie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- DATAWIST TECHNOLOGIES S.R.L.
- CUI
- 46807190
- Nr. înmatriculare
- J2023004150236
- EUID
- ROONRC.J2023004150236
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 iunie 2023
Sediu social
- Adresă
- POPEȘTI - VEST, nr. 31, bl. C4, et. 4, ap. 30, CAMERA 2, Oraș Popești Leordeni, Ilfov
- Localitate
- Oraș Popești Leordeni, Ilfov
- Cod poștal
- 77160
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- POZNEAC RADU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 79 din 773 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6201, județul Ilfov, peste 90% dintre firmele clasei. Locul 9.023 din 40.375 în tot județul, și locul 12.636 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 104%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.015.661 lei | 850.205 lei | 1 | 1.101.923 lei | 251.295 lei | 850.628 lei |
| 2024 | 497.826 lei | 405.868 lei | 1 | 584.932 lei | 178.824 lei | 406.108 lei |
| 2023 | 526.067 lei | 469.062 lei | 1 | 479.275 lei | 9.973 lei | 469.302 lei |
| 2022 | 126.160 lei | 123.626 lei | 1 | 126.238 lei | 2.412 lei | 123.826 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.015.661 lei
- Venituri totale
- 1.017.876 lei
- Cheltuieli totale
- 141.766 lei
- Profit brut
- 876.110 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 850.205 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 127.619 lei
- Active circulante
- 974.304 lei
- Stocuri
- 199.540 lei
- Creanțe
- 709.601 lei
- Casa și conturi la bănci
- 65.163 lei
- Datorii
- 251.295 lei
- Capitaluri
- 850.628 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 497.826 lei
- Venituri totale
- 497.938 lei
- Cheltuieli totale
- 77.434 lei
- Profit brut
- 420.504 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 405.868 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 584.932 lei
- Stocuri
- 166.687 lei
- Creanțe
- 364.735 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.510 lei
- Datorii
- 178.824 lei
- Capitaluri
- 406.108 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 526.067 lei
- Venituri totale
- 527.334 lei
- Cheltuieli totale
- 53.116 lei
- Profit brut
- 474.218 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 469.062 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 479.275 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 385.860 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93.415 lei
- Datorii
- 9.973 lei
- Capitaluri
- 469.302 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 5821 · Activități de editare a jocurilor de calculator (CAEN Rev.2)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 8690 · Alte activități referitoare la sănătatea umană (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022