DANU & ANGI TRANS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Agnita, Oraș Agnita, înmatriculată la 24 martie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- DANU & ANGI TRANS S.R.L.
- CUI
- 45848125
- Nr. înmatriculare
- J32/598/2022
- EUID
- ROONRC.J32/598/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 martie 2022
Sediu social
- Adresă
- MIHAI VITEAZU, nr. 98, Loc. Agnita, Oraș Agnita, Sibiu
- Localitate
- Loc. Agnita, Oraș Agnita, Sibiu
- Cod poștal
- 555100
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.03.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PĂCURARIU DĂNUŢ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 437 din 765 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Sibiu, peste 43% dintre firmele clasei. Locul 5.551 din 15.771 în tot județul, și locul 5.623 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 26%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 407.649 lei | 15.510 lei | 1 | 151.267 lei | 168.154 lei | -16.887 lei |
| 2024 | 323.260 lei | -87.177 lei | 1 | 134.761 lei | 167.159 lei | -32.398 lei |
| 2023 | 854.168 lei | 52.447 lei | 1 | 216.818 lei | 162.039 lei | 54.779 lei |
| 2022 | 83.448 lei | 2.332 lei | 1 | 77.968 lei | 75.636 lei | 2.332 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 407.649 lei
- Venituri totale
- 417.997 lei
- Cheltuieli totale
- 394.223 lei
- Profit brut
- 23.774 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.510 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 62.733 lei
- Active circulante
- 88.534 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 64.934 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.600 lei
- Datorii
- 168.154 lei
- Capitaluri
- -16.887 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 323.260 lei
- Venituri totale
- 408.817 lei
- Cheltuieli totale
- 489.417 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 80.600 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 87.177 lei
- Active imobilizate
- 67.486 lei
- Active circulante
- 67.275 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 30.814 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.461 lei
- Datorii
- 167.159 lei
- Capitaluri
- -32.398 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 854.168 lei
- Venituri totale
- 864.863 lei
- Cheltuieli totale
- 804.113 lei
- Profit brut
- 60.750 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 52.447 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 97.632 lei
- Active circulante
- 119.186 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 78.330 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.856 lei
- Datorii
- 162.039 lei
- Capitaluri
- 54.779 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 83.448 lei
- Venituri totale
- 83.507 lei
- Cheltuieli totale
- 80.358 lei
- Profit brut
- 3.149 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.332 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 122 lei
- Active circulante
- 77.846 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 53.966 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.880 lei
- Datorii
- 75.636 lei
- Capitaluri
- 2.332 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului