DANOV BROTHERS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Vulcan, Comuna Vulcan, înmatriculată la 8 august 2019.
Identitate
- Denumire legală
- DANOV BROTHERS S.R.L.
- CUI
- 41502950
- Nr. înmatriculare
- J8/2611/2019
- EUID
- ROONRC.J8/2611/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 august 2019
Sediu social
- Adresă
- VULCAN, nr. 1238A, Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Brașov
- Localitate
- Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Brașov
- Cod poștal
- 507270
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 9 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.08.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NECULOIU DANIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Brașov; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 623.943 lei | 6.364 lei | 3 | 1.039.359 lei | 933.714 lei | 105.645 lei |
| 2023 | 658.074 lei | 2.715 lei | 4 | 930.630 lei | 831.349 lei | 99.281 lei |
| 2020 | 233.903 lei | 14.164 lei | 1 | 188.364 lei | 182.391 lei | 5.973 lei |
| 2019 | — | -8.391 lei | 1 | 10.373 lei | 18.564 lei | -8.191 lei |
Toți indicatorii
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 623.943 lei
- Venituri totale
- 624.912 lei
- Cheltuieli totale
- 604.097 lei
- Profit brut
- 20.815 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.364 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 738 lei
- Active circulante
- 1.038.621 lei
- Stocuri
- 755.401 lei
- Creanțe
- 201.174 lei
- Casa și conturi la bănci
- 82.046 lei
- Datorii
- 933.714 lei
- Capitaluri
- 105.645 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 658.074 lei
- Venituri totale
- 658.117 lei
- Cheltuieli totale
- 648.766 lei
- Profit brut
- 9.351 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.715 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.750 lei
- Active circulante
- 928.880 lei
- Stocuri
- 655.201 lei
- Creanțe
- 210.263 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.416 lei
- Datorii
- 831.349 lei
- Capitaluri
- 99.281 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 233.903 lei
- Venituri totale
- 234.048 lei
- Cheltuieli totale
- 217.630 lei
- Profit brut
- 16.418 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.164 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.544 lei
- Active circulante
- 183.820 lei
- Stocuri
- 114.607 lei
- Creanțe
- 26.223 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.990 lei
- Datorii
- 182.391 lei
- Capitaluri
- 5.973 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 8.391 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.391 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.391 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 10.373 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.388 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.985 lei
- Datorii
- 18.564 lei
- Capitaluri
- -8.191 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 11 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2024–2026) · valoare însumată de cel mult 66 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- LICEUL TEHNOLOGIC MALAXA6 atribuiri · cel mult 44 mii lei
- Colegiul Tehnic"Simion Mehedinti"3 atribuiri · cel mult 16 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA NR.1 GHEORGHE CRACIUNo atribuire · cel mult 4 mii lei
- Unitatea Militara 02655o atribuire · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Amortizor hidraulic ușă
3.500 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR.1 GHEORGHE CRACIUN · CPV 34325100-2 Amortizoare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Geam sticlă termopan
1.450 lei · Colegiul Tehnic"Simion Mehedinti" · CPV 14820000-5 Sticla (Rev.2)
- Cumpărare directă
Geam sticlă termopan
1.500 lei · LICEUL TEHNOLOGIC MALAXA · CPV 14820000-5 Sticla (Rev.2)
- Cumpărare directă
Tâmplărie PVC
3.553,72 lei · LICEUL TEHNOLOGIC MALAXA · CPV 44221200-7 Usi (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Tâmplărie PVC
30.467,95 lei · LICEUL TEHNOLOGIC MALAXA · CPV 44221000-5 Ferestre, usi si articole conexe (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 26 noiembrie 2024 și 30 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului