DAN & ALEX TRANSPORT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Curtici, Oraș Curtici, înmatriculată la 23 noiembrie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- DAN & ALEX TRANSPORT SRL
- CUI
- 36776860
- Nr. înmatriculare
- J2016001453028
- EUID
- ROONRC.J2016001453028
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 noiembrie 2016
Sediu social
- Adresă
- CRIȘAN, nr. 46, Loc. Curtici, Oraș Curtici, Arad
- Localitate
- Loc. Curtici, Oraș Curtici, Arad
- Cod poștal
- 315200
Contact
- Telefon
- 0749 323 624
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 mai 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 20 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.11.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NICA GHEORGHE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 178 din 1.035 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Arad, peste 83% dintre firmele clasei. Locul 1.376 din 14.349 în tot județul, și locul 1.847 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 52%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.218.828 lei | 302.131 lei | 5 | 2.921.391 lei | 1.918.536 lei | 1.002.855 lei |
| 2024 | 2.112.525 lei | 7.400 lei | 4 | 1.911.058 lei | 1.306.873 lei | 604.185 lei |
| 2023 | 1.539.310 lei | 216.654 lei | 3 | 1.691.217 lei | 1.053.050 lei | 638.235 lei |
| 2022 | 1.293.864 lei | 145.172 lei | 3 | 754.592 lei | 333.011 lei | 421.581 lei |
| 2021 | 1.089.351 lei | 273.004 lei | 3 | 786.181 lei | 509.772 lei | 276.409 lei |
| 2020 | 917.025 lei | 16.344 lei | 2 | 775.212 lei | 1.129.005 lei | -353.545 lei |
| 2019 | 1.319.076 lei | -190.962 lei | 4 | 722.473 lei | 1.092.361 lei | -369.888 lei |
| 2018 | 881.628 lei | -180.695 lei | 3 | 407.591 lei | 592.968 lei | -178.927 lei |
| 2017 | 157.401 lei | 1.569 lei | 1 | 345.465 lei | 385.134 lei | 250 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.218.828 lei
- Venituri totale
- 3.321.297 lei
- Cheltuieli totale
- 2.965.617 lei
- Profit brut
- 355.680 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 302.131 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.707.356 lei
- Active circulante
- 1.214.035 lei
- Stocuri
- 43.073 lei
- Creanțe
- 971.684 lei
- Casa și conturi la bănci
- 199.278 lei
- Datorii
- 1.918.536 lei
- Capitaluri
- 1.002.855 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.112.525 lei
- Venituri totale
- 2.394.329 lei
- Cheltuieli totale
- 2.326.300 lei
- Profit brut
- 68.029 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.400 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.131.923 lei
- Active circulante
- 779.135 lei
- Stocuri
- 33.028 lei
- Creanțe
- 675.855 lei
- Casa și conturi la bănci
- 70.252 lei
- Datorii
- 1.306.873 lei
- Capitaluri
- 604.185 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.539.310 lei
- Venituri totale
- 1.627.200 lei
- Cheltuieli totale
- 1.394.364 lei
- Profit brut
- 232.836 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 216.654 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 864.780 lei
- Active circulante
- 826.437 lei
- Stocuri
- 423.387 lei
- Creanțe
- 378.879 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.171 lei
- Datorii
- 1.053.050 lei
- Capitaluri
- 638.235 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
2016
- Înmatriculare la registrul comerțului