D & D TERRA SERVICE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Bacău, înmatriculată la 6 iulie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- D & D TERRA SERVICE S.R.L.
- CUI
- 42733406
- Nr. înmatriculare
- J2020000790048
- EUID
- ROONRC.J2020000790048
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 iulie 2020
Sediu social
- Adresă
- LUCREȚIU PĂTRĂȘCANU, nr. 2, sc. D, ap. 8, Municipiul Bacău, Bacău
- Localitate
- Municipiul Bacău, Bacău
- Cod poștal
- 600204
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 06.07.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DUCA ADRIAN — administrator
- DUCA ELENA-ALEXANDRA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 17 din 265 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4520, județul Bacău, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 1.320 din 14.204 în tot județul, și locul 581 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.692.240 lei | 162.990 lei | 17 | 1.818.109 lei | 1.262.775 lei | 555.334 lei |
| 2024 | 2.339.398 lei | 189.597 lei | 15 | 629.728 lei | 237.383 lei | 392.345 lei |
| 2023 | 1.876.806 lei | 215.422 lei | 17 | 461.182 lei | 245.520 lei | 215.662 lei |
| 2022 | 1.209.654 lei | 85.053 lei | 15 | 419.391 lei | 393.347 lei | 26.325 lei |
| 2021 | 843.620 lei | 8.404 lei | 5 | 318.820 lei | 386.964 lei | -58.728 lei |
| 2020 | 201.935 lei | -67.332 lei | 8 | 202.883 lei | 294.920 lei | -67.132 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.692.240 lei
- Venituri totale
- 2.718.162 lei
- Cheltuieli totale
- 2.528.985 lei
- Profit brut
- 189.177 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 162.990 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.132.545 lei
- Active circulante
- 685.564 lei
- Stocuri
- 76.760 lei
- Creanțe
- 91.165 lei
- Casa și conturi la bănci
- 517.639 lei
- Datorii
- 1.262.775 lei
- Capitaluri
- 555.334 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.339.398 lei
- Venituri totale
- 2.345.002 lei
- Cheltuieli totale
- 2.095.230 lei
- Profit brut
- 249.772 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 189.597 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 375.055 lei
- Active circulante
- 254.673 lei
- Stocuri
- 30.991 lei
- Creanțe
- 84.927 lei
- Casa și conturi la bănci
- 138.755 lei
- Datorii
- 237.383 lei
- Capitaluri
- 392.345 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.876.806 lei
- Venituri totale
- 1.876.807 lei
- Cheltuieli totale
- 1.643.335 lei
- Profit brut
- 233.472 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 215.422 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 238.134 lei
- Active circulante
- 223.048 lei
- Stocuri
- 43.155 lei
- Creanțe
- 110.783 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.110 lei
- Datorii
- 245.520 lei
- Capitaluri
- 215.662 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.209.654 lei
- Venituri totale
- 1.271.654 lei
- Cheltuieli totale
- 1.174.367 lei
- Profit brut
- 97.287 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 85.053 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 260.134 lei
- Active circulante
- 159.257 lei
- Stocuri
- 78.374 lei
- Creanțe
- 63.077 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.806 lei
- Datorii
- 393.347 lei
- Capitaluri
- 26.325 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 843.620 lei
- Venituri totale
- 843.580 lei
- Cheltuieli totale
- 826.610 lei
- Profit brut
- 16.970 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.404 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 218.798 lei
- Active circulante
- 100.022 lei
- Stocuri
- 41.853 lei
- Creanțe
- 44.512 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.657 lei
- Datorii
- 386.964 lei
- Capitaluri
- -58.728 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 201.935 lei
- Venituri totale
- 201.935 lei
- Cheltuieli totale
- 268.365 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 66.430 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 67.332 lei
- Active imobilizate
- 137.667 lei
- Active circulante
- 65.216 lei
- Stocuri
- 56.917 lei
- Creanțe
- 6.643 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.656 lei
- Datorii
- 294.920 lei
- Capitaluri
- -67.132 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
Contracte publice
- 2 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 4 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- OFICIUL DE STUDII PEDOLOGICE SI AGROCHIMICE BACAU2 atribuiri · cel mult 4 mii lei
Ultimele 2 atribuiri
- Cumpărare directă
Spalatorie auto int/ext
201,68 lei · OFICIUL DE STUDII PEDOLOGICE SI AGROCHIMICE BACAU · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)
- Cumpărare directă
Service auto
3.603,25 lei · OFICIUL DE STUDII PEDOLOGICE SI AGROCHIMICE BACAU · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Bacău →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 17 octombrie 2023 și 14 noiembrie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului