CRIVAS LUX SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sebeș, înmatriculată la 4 iunie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- CRIVAS LUX SRL
- CUI
- 15484758
- Nr. înmatriculare
- J01/465/2003
- EUID
- ROONRC.J01/465/2003
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 iunie 2003
Sediu social
- Adresă
- VALEA FRUMOASEI, bl. 4, sc. A, et. 3, ap. 9, Municipiul Sebeș, Alba
- Localitate
- Municipiul Sebeș, Alba
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 6 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.06.2003
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ORDEAN VASILE PETRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 23 din 51 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4939, județul Alba, peste 57% dintre firmele clasei. Locul 6.125 din 10.678 în tot județul, și locul 4.270 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 156.611 lei | 2.043 lei | 1 | 110.395 lei | 157.763 lei | -45.872 lei |
| 2024 | 155.554 lei | 13.532 lei | 1 | 118.716 lei | 168.127 lei | -47.915 lei |
| 2023 | 88.170 lei | -15.860 lei | 1 | 74.397 lei | 137.340 lei | -61.447 lei |
| 2022 | 70.594 lei | -40.102 lei | 1 | 74.396 lei | 121.479 lei | -45.587 lei |
| 2021 | 51.614 lei | -38.790 lei | 1 | 110.117 lei | 117.097 lei | -5.484 lei |
| 2020 | 142.407 lei | 7.723 lei | 2 | 139.601 lei | 107.791 lei | 33.306 lei |
| 2019 | 169.919 lei | 2.758 lei | 2 | 123.754 lei | 99.666 lei | 25.583 lei |
| 2018 | 173.649 lei | 774 lei | 2 | 171.901 lei | 148.901 lei | 23.000 lei |
| 2017 | 153.546 lei | 1.635 lei | 2 | 107.797 lei | 85.242 lei | 22.555 lei |
| 2016 | 235.808 lei | 1.563 lei | 3 | 172.899 lei | 211.979 lei | -39.080 lei |
| 2015 | 224.505 lei | 258 lei | 2 | 150.388 lei | 191.031 lei | -40.643 lei |
| 2014 | 165.642 lei | 1.165 lei | — | 130.763 lei | 171.663 lei | -40.900 lei |
| 2013 | 96.943 lei | 12.360 lei | — | 109.067 lei | 151.131 lei | -42.064 lei |
| 2012 | 66.260 lei | 10.410 lei | — | 61.228 lei | 115.652 lei | -54.424 lei |
| 2010 | 37.310 lei | -11.569 lei | — | 24.297 lei | 81.315 lei | -57.018 lei |
| 2009 | 30.148 lei | -29.296 lei | — | 31.483 lei | 76.932 lei | -45.449 lei |
| 2008 | 37.195 lei | -2.090 lei | — | 56.972 lei | 73.125 lei | -16.153 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 156.611 lei
- Venituri totale
- 156.611 lei
- Cheltuieli totale
- 153.002 lei
- Profit brut
- 3.609 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.043 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 47.732 lei
- Active circulante
- 62.663 lei
- Stocuri
- 34.148 lei
- Creanțe
- 6.156 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.359 lei
- Datorii
- 157.763 lei
- Capitaluri
- -45.872 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 155.554 lei
- Venituri totale
- 155.557 lei
- Cheltuieli totale
- 140.469 lei
- Profit brut
- 15.088 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.532 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 69.594 lei
- Active circulante
- 49.122 lei
- Stocuri
- 32.634 lei
- Creanțe
- 9.565 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.923 lei
- Datorii
- 168.127 lei
- Capitaluri
- -47.915 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 88.170 lei
- Venituri totale
- 93.386 lei
- Cheltuieli totale
- 108.117 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.731 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 15.860 lei
- Active imobilizate
- 20.930 lei
- Active circulante
- 53.467 lei
- Stocuri
- 32.634 lei
- Creanțe
- 15.380 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.453 lei
- Datorii
- 137.340 lei
- Capitaluri
- -61.447 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 70.594 lei
- Venituri totale
- 70.678 lei
- Cheltuieli totale
- 110.268 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 39.590 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 40.102 lei
- Active imobilizate
- 35.704 lei
- Active circulante
- 38.692 lei
- Stocuri
- 31.134 lei
- Creanțe
- 5.406 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.152 lei
- Datorii
- 121.479 lei
- Capitaluri
- -45.587 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 51.614 lei
- Venituri totale
- 78.505 lei
- Cheltuieli totale
- 116.691 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 38.186 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 38.790 lei
- Active imobilizate
- 51.710 lei
- Active circulante
- 58.407 lei
- Stocuri
- 30.054 lei
- Creanțe
- 5.761 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.592 lei
- Datorii
- 117.097 lei
- Capitaluri
- -5.484 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 142.407 lei
- Venituri totale
- 153.603 lei
- Cheltuieli totale
- 144.492 lei
- Profit brut
- 9.111 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.723 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.358 lei
- Active circulante
- 105.243 lei
- Stocuri
- 28.962 lei
- Creanțe
- 2.720 lei
- Casa și conturi la bănci
- 73.561 lei
- Datorii
- 107.791 lei
- Capitaluri
- 33.306 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 169.919 lei
- Venituri totale
- 197.787 lei
- Cheltuieli totale
- 193.051 lei
- Profit brut
- 4.736 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.758 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 61.222 lei
- Active circulante
- 62.532 lei
- Stocuri
- 27.584 lei
- Creanțe
- 28.697 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.251 lei
- Datorii
- 99.666 lei
- Capitaluri
- 25.583 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 173.649 lei
- Venituri totale
- 173.652 lei
- Cheltuieli totale
- 171.151 lei
- Profit brut
- 2.501 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 774 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 106.118 lei
- Active circulante
- 65.783 lei
- Stocuri
- 26.556 lei
- Creanțe
- 30.688 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.539 lei
- Datorii
- 148.901 lei
- Capitaluri
- 23.000 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 153.546 lei
- Venituri totale
- 197.911 lei
- Cheltuieli totale
- 194.628 lei
- Profit brut
- 3.283 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.635 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66.939 lei
- Active circulante
- 40.858 lei
- Stocuri
- 24.998 lei
- Creanțe
- 11.517 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.343 lei
- Datorii
- 85.242 lei
- Capitaluri
- 22.555 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 235.808 lei
- Venituri totale
- 273.001 lei
- Cheltuieli totale
- 268.708 lei
- Profit brut
- 4.293 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.563 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 116.152 lei
- Active circulante
- 56.747 lei
- Stocuri
- 18.275 lei
- Creanțe
- 39.828 lei
- Casa și conturi la bănci
- -1.356 lei
- Datorii
- 211.979 lei
- Capitaluri
- -39.080 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 224.505 lei
- Venituri totale
- 241.011 lei
- Cheltuieli totale
- 233.537 lei
- Profit brut
- 7.474 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 258 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 98.761 lei
- Active circulante
- 51.627 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 16.609 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.018 lei
- Datorii
- 191.031 lei
- Capitaluri
- -40.643 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 165.642 lei
- Venituri totale
- 166.191 lei
- Cheltuieli totale
- 154.261 lei
- Profit brut
- 11.930 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.165 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 96.318 lei
- Active circulante
- 34.445 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 13.093 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.352 lei
- Datorii
- 171.663 lei
- Capitaluri
- -40.900 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 96.943 lei
- Venituri totale
- 98.597 lei
- Cheltuieli totale
- 86.237 lei
- Profit brut
- 12.360 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.360 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 76.045 lei
- Active circulante
- 33.022 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 14.736 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.286 lei
- Datorii
- 151.131 lei
- Capitaluri
- -42.064 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 66.260 lei
- Venituri totale
- 76.145 lei
- Cheltuieli totale
- 65.735 lei
- Profit brut
- 10.410 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.410 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 47.868 lei
- Active circulante
- 13.360 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 9.830 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.530 lei
- Datorii
- 115.652 lei
- Capitaluri
- -54.424 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 37.310 lei
- Venituri totale
- 40.712 lei
- Cheltuieli totale
- 50.448 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 9.736 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 11.569 lei
- Active imobilizate
- 22.496 lei
- Active circulante
- 1.801 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 755 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.046 lei
- Datorii
- 81.315 lei
- Capitaluri
- -57.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 30.148 lei
- Venituri totale
- 33.802 lei
- Cheltuieli totale
- 61.631 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 27.829 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 29.296 lei
- Active imobilizate
- 30.552 lei
- Active circulante
- 931 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 675 lei
- Casa și conturi la bănci
- 256 lei
- Datorii
- 76.932 lei
- Capitaluri
- -45.449 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 37.195 lei
- Venituri totale
- 47.220 lei
- Cheltuieli totale
- 49.310 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 2.090 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 2.090 lei
- Active imobilizate
- 48.823 lei
- Active circulante
- 8.149 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 324 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.825 lei
- Datorii
- 73.125 lei
- Capitaluri
- -16.153 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (5)
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2003
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului