CRISTALEX-COLINA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 13 aprilie 1993.
Identitate
- Denumire legală
- CRISTALEX-COLINA SRL
- CUI
- 3832301
- Nr. înmatriculare
- J03/1085/1993
- EUID
- ROONRC.J03/1085/1993
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 aprilie 1993
Sediu social
- Adresă
- Str. NICOLAE BALCESCU, bl. C4, sc. C, et. 3, ap. 14, Municipiul Pitești, Argeș
- Localitate
- Municipiul Pitești, Argeș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.04.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PETRIA CONSTANTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 977 din 1.187 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Argeș, peste 18% dintre firmele clasei. Locul 15.995 din 20.151 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 19%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47.937 lei | 5.031 lei | — | 55.727 lei | 34.957 lei | 20.770 lei |
| 2024 | 40.412 lei | 6.089 lei | — | 50.804 lei | 35.065 lei | 15.739 lei |
| 2023 | 44.899 lei | 13.009 lei | — | 44.194 lei | 34.544 lei | 9.650 lei |
| 2022 | 22.649 lei | 6.276 lei | — | 37.156 lei | 40.514 lei | -3.358 lei |
| 2021 | 43.852 lei | 8.837 lei | — | 32.314 lei | 41.948 lei | -9.634 lei |
| 2020 | 16.435 lei | 6.280 lei | — | 42.199 lei | 60.670 lei | -18.471 lei |
| 2019 | 19.748 lei | 15.366 lei | — | 249 lei | 25.000 lei | -24.751 lei |
| 2018 | 116.167 lei | 7.885 lei | 1 | 3.944 lei | 44.061 lei | -40.117 lei |
| 2017 | 101.988 lei | -3.100 lei | 1 | 64.747 lei | 112.749 lei | -48.002 lei |
| 2016 | 43.651 lei | -18.523 lei | 1 | 108.547 lei | 153.449 lei | -44.902 lei |
| 2015 | 32.081 lei | -7.882 lei | 1 | 102.070 lei | 128.449 lei | -26.379 lei |
| 2014 | 23.334 lei | -8.413 lei | 1 | 76.548 lei | 95.045 lei | -18.497 lei |
| 2013 | 17.484 lei | -6.217 lei | 2 | 41.691 lei | 51.775 lei | -10.084 lei |
| 2012 | 111.974 lei | -239 lei | 2 | 20.330 lei | 24.198 lei | -3.868 lei |
| 2011 | 18.427 lei | -13.649 lei | 2 | 79.759 lei | 83.388 lei | -3.629 lei |
| 2010 | 68.752 lei | 13.796 lei | 1 | 58.179 lei | 48.159 lei | 10.020 lei |
| 2009 | 113.860 lei | 16.573 lei | 3 | 72.172 lei | 75.989 lei | -3.776 lei |
| 2008 | 115.040 lei | 1.617 lei | 3 | 51.646 lei | 71.995 lei | -20.349 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.937 lei
- Venituri totale
- 47.937 lei
- Cheltuieli totale
- 42.114 lei
- Profit brut
- 5.823 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.031 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 55.727 lei
- Stocuri
- 31.139 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 24.588 lei
- Datorii
- 34.957 lei
- Capitaluri
- 20.770 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.412 lei
- Venituri totale
- 40.412 lei
- Cheltuieli totale
- 33.190 lei
- Profit brut
- 7.222 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.089 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 50.804 lei
- Stocuri
- 42.350 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 8.454 lei
- Datorii
- 35.065 lei
- Capitaluri
- 15.739 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 44.899 lei
- Venituri totale
- 44.899 lei
- Cheltuieli totale
- 29.470 lei
- Profit brut
- 15.429 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.009 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 44.194 lei
- Stocuri
- 36.021 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 8.173 lei
- Datorii
- 34.544 lei
- Capitaluri
- 9.650 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 22.649 lei
- Venituri totale
- 22.649 lei
- Cheltuieli totale
- 15.695 lei
- Profit brut
- 6.954 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.276 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 37.156 lei
- Stocuri
- 37.029 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 127 lei
- Datorii
- 40.514 lei
- Capitaluri
- -3.358 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 43.852 lei
- Venituri totale
- 43.852 lei
- Cheltuieli totale
- 34.679 lei
- Profit brut
- 9.173 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.837 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 32.314 lei
- Stocuri
- 30.439 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 1.875 lei
- Datorii
- 41.948 lei
- Capitaluri
- -9.634 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 16.435 lei
- Venituri totale
- 16.435 lei
- Cheltuieli totale
- 9.662 lei
- Profit brut
- 6.773 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.280 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 42.199 lei
- Stocuri
- 42.124 lei
- Creanțe
- 34 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41 lei
- Datorii
- 60.670 lei
- Capitaluri
- -18.471 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 19.748 lei
- Venituri totale
- 19.748 lei
- Cheltuieli totale
- 3.789 lei
- Profit brut
- 15.959 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.366 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 249 lei
- Stocuri
- 134 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 115 lei
- Datorii
- 25.000 lei
- Capitaluri
- -24.751 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 116.167 lei
- Venituri totale
- 116.167 lei
- Cheltuieli totale
- 104.797 lei
- Profit brut
- 11.370 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.885 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.944 lei
- Stocuri
- 3.510 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 434 lei
- Datorii
- 44.061 lei
- Capitaluri
- -40.117 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 101.988 lei
- Venituri totale
- 101.988 lei
- Cheltuieli totale
- 102.028 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 40 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.100 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 64.747 lei
- Stocuri
- 64.091 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 656 lei
- Datorii
- 112.749 lei
- Capitaluri
- -48.002 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 43.651 lei
- Venituri totale
- 43.651 lei
- Cheltuieli totale
- 61.308 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 17.657 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 18.523 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 108.547 lei
- Stocuri
- 107.349 lei
- Creanțe
- 500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 698 lei
- Datorii
- 153.449 lei
- Capitaluri
- -44.902 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 32.081 lei
- Venituri totale
- 32.081 lei
- Cheltuieli totale
- 39.000 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.919 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 7.882 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 102.070 lei
- Stocuri
- 97.619 lei
- Creanțe
- 3.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.451 lei
- Datorii
- 128.449 lei
- Capitaluri
- -26.379 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 23.334 lei
- Venituri totale
- 23.334 lei
- Cheltuieli totale
- 31.046 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 7.712 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.413 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 76.548 lei
- Stocuri
- 73.308 lei
- Creanțe
- 3.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 240 lei
- Datorii
- 95.045 lei
- Capitaluri
- -18.497 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 17.484 lei
- Venituri totale
- 23.684 lei
- Cheltuieli totale
- 29.251 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.567 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.217 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.691 lei
- Stocuri
- 38.312 lei
- Creanțe
- 3.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 379 lei
- Datorii
- 51.775 lei
- Capitaluri
- -10.084 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 111.974 lei
- Venituri totale
- 111.960 lei
- Cheltuieli totale
- 112.199 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 239 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 239 lei
- Active imobilizate
- 6.343 lei
- Active circulante
- 13.987 lei
- Stocuri
- 10.678 lei
- Creanțe
- 3.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 309 lei
- Datorii
- 24.198 lei
- Capitaluri
- -3.868 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2011 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 18.427 lei
- Venituri totale
- 19.502 lei
- Cheltuieli totale
- 33.151 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 13.649 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 13.649 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 79.759 lei
- Stocuri
- 69.298 lei
- Creanțe
- 10.134 lei
- Casa și conturi la bănci
- 327 lei
- Datorii
- 83.388 lei
- Capitaluri
- -3.629 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 68.752 lei
- Venituri totale
- 75.585 lei
- Cheltuieli totale
- 58.106 lei
- Profit brut
- 17.479 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 13.796 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 58.179 lei
- Stocuri
- 53.765 lei
- Creanțe
- 3.634 lei
- Casa și conturi la bănci
- 780 lei
- Datorii
- 48.159 lei
- Capitaluri
- 10.020 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 113.860 lei
- Venituri totale
- 113.875 lei
- Cheltuieli totale
- 94.435 lei
- Profit brut
- 19.440 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 16.573 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 72.172 lei
- Stocuri
- 60.928 lei
- Creanțe
- 1.253 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.991 lei
- Datorii
- 75.989 lei
- Capitaluri
- -3.776 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 115.040 lei
- Venituri totale
- 115.041 lei
- Cheltuieli totale
- 113.424 lei
- Profit brut
- 1.617 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 1.617 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.646 lei
- Stocuri
- 44.037 lei
- Creanțe
- 4.167 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.442 lei
- Datorii
- 71.995 lei
- Capitaluri
- -20.349 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 1061 · Fabricarea produselor de morărit (CAEN Rev.2)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4540 · Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8211 · Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8041 · Școli de conducere (pilotaj) (CAEN Rev.1)
- 5541 · Cafenele și baruri fără spectacol (CAEN Rev.0)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (7)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2007
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
1995
- Înregistrare în scopuri de TVA
1993
- Înmatriculare la registrul comerțului