CRIȘAN REZIDENȚIALE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Zalău, înmatriculată la 8 mai 2017.
Identitate
- Denumire legală
- CRIȘAN REZIDENȚIALE S.R.L.
- CUI
- 37519768
- Nr. înmatriculare
- J2017000296315
- EUID
- ROONRC.J2017000296315
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 mai 2017
Sediu social
- Adresă
- MORII, nr. 1A, Camera 2, Municipiul Zalău, Sălaj
- Localitate
- Municipiul Zalău, Sălaj
- Cod poștal
- 450035
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 15 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.05.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CRIŞAN RADU LUCIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 26 din 329 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Sălaj, peste 92% dintre firmele clasei. Locul 614 din 6.249 în tot județul, și locul 2.542 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.741.576 lei | 318.319 lei | 1 | 9.076.821 lei | 3.524.016 lei | 5.552.805 lei |
| 2024 | 3.159.575 lei | 169.531 lei | 1 | 8.212.593 lei | 2.876.775 lei | 5.335.818 lei |
| 2023 | 2.359.475 lei | 814.834 lei | 1 | 7.827.511 lei | 2.656.695 lei | 5.170.816 lei |
| 2022 | 4.410.994 lei | 1.772.005 lei | 1 | 8.063.590 lei | 3.652.386 lei | 4.411.204 lei |
| 2021 | 4.778.072 lei | 1.620.340 lei | 1 | 5.905.794 lei | 3.266.595 lei | 2.639.199 lei |
| 2020 | 1.222.057 lei | 116.678 lei | 1 | 3.788.319 lei | 2.769.461 lei | 1.018.858 lei |
| 2019 | 2.354.186 lei | 879.753 lei | 1 | 2.771.869 lei | 1.869.690 lei | 902.179 lei |
| 2018 | — | 22.226 lei | — | 1.928.473 lei | 1.906.047 lei | 22.426 lei |
| 2017 | — | -535 lei | — | 401.136 lei | 401.471 lei | -335 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.741.576 lei
- Venituri totale
- 2.787.260 lei
- Cheltuieli totale
- 2.409.691 lei
- Profit brut
- 377.569 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 318.319 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 437.883 lei
- Active circulante
- 8.638.938 lei
- Stocuri
- 7.976.269 lei
- Creanțe
- 254.787 lei
- Casa și conturi la bănci
- 407.882 lei
- Datorii
- 3.524.016 lei
- Capitaluri
- 5.552.805 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.159.575 lei
- Venituri totale
- 3.366.501 lei
- Cheltuieli totale
- 3.161.821 lei
- Profit brut
- 204.680 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 169.531 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 433.500 lei
- Active circulante
- 7.779.093 lei
- Stocuri
- 2.611.159 lei
- Creanțe
- 1.430.757 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.737.177 lei
- Datorii
- 2.876.775 lei
- Capitaluri
- 5.335.818 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.359.475 lei
- Venituri totale
- 1.728.513 lei
- Cheltuieli totale
- 842.358 lei
- Profit brut
- 886.155 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 814.834 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.166.406 lei
- Active circulante
- 6.661.105 lei
- Stocuri
- 2.341.193 lei
- Creanțe
- 798.543 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.521.369 lei
- Datorii
- 2.656.695 lei
- Capitaluri
- 5.170.816 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.410.994 lei
- Venituri totale
- 2.993.676 lei
- Cheltuieli totale
- 1.181.463 lei
- Profit brut
- 1.812.213 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.772.005 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.173.888 lei
- Active circulante
- 6.889.702 lei
- Stocuri
- 1.967.930 lei
- Creanțe
- 1.682.269 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.239.503 lei
- Datorii
- 3.652.386 lei
- Capitaluri
- 4.411.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.778.072 lei
- Venituri totale
- 5.937.756 lei
- Cheltuieli totale
- 4.285.747 lei
- Profit brut
- 1.652.009 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.620.340 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.164.218 lei
- Active circulante
- 4.741.576 lei
- Stocuri
- 2.670.857 lei
- Creanțe
- 578.558 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.492.161 lei
- Datorii
- 3.266.595 lei
- Capitaluri
- 2.639.199 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.222.057 lei
- Venituri totale
- 2.421.709 lei
- Cheltuieli totale
- 2.292.351 lei
- Profit brut
- 129.358 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 116.678 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.861.127 lei
- Active circulante
- 1.927.192 lei
- Stocuri
- 1.335.367 lei
- Creanțe
- 461.097 lei
- Casa și conturi la bănci
- 130.728 lei
- Datorii
- 2.769.461 lei
- Capitaluri
- 1.018.858 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.354.186 lei
- Venituri totale
- 1.026.741 lei
- Cheltuieli totale
- 128.057 lei
- Profit brut
- 898.684 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 879.753 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.083.350 lei
- Active circulante
- 688.519 lei
- Stocuri
- 157.549 lei
- Creanțe
- 512.990 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.980 lei
- Datorii
- 1.869.690 lei
- Capitaluri
- 902.179 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 1.250.974 lei
- Cheltuieli totale
- 1.227.686 lei
- Profit brut
- 23.288 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.226 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 118.059 lei
- Active circulante
- 1.810.414 lei
- Stocuri
- 1.485.164 lei
- Creanțe
- 302.122 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.128 lei
- Datorii
- 1.906.047 lei
- Capitaluri
- 22.426 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 225.381 lei
- Cheltuieli totale
- 225.916 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 535 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 535 lei
- Active imobilizate
- 118.059 lei
- Active circulante
- 283.077 lei
- Stocuri
- 225.414 lei
- Creanțe
- 53.367 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.296 lei
- Datorii
- 401.471 lei
- Capitaluri
- -335 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 2553 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului