CRIS GRAND SERVICES S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, înmatriculată la 27 noiembrie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- CRIS GRAND SERVICES S.R.L.
- CUI
- 41954840
- Nr. înmatriculare
- J2019000746250
- EUID
- ROONRC.J2019000746250
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 noiembrie 2019
Sediu social
- Adresă
- LIVEZILOR, nr. 34, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
- Localitate
- Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.11.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GOGU MARIUS-CRISTINEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 6 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9510, județul Mehedinți. Locul 1.472 din 4.098 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 52%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 332.601 lei | 192.772 lei | — | 202.700 lei | 9.688 lei | 193.012 lei |
| 2024 | 218.311 lei | 110.053 lei | 1 | 119.503 lei | 9.210 lei | 110.293 lei |
| 2023 | 287.729 lei | 149.107 lei | 1 | 167.975 lei | 18.628 lei | 149.347 lei |
| 2022 | 296.009 lei | 186.399 lei | 1 | 187.119 lei | 480 lei | 186.639 lei |
| 2021 | 298.632 lei | 174.594 lei | — | 374.584 lei | 199.790 lei | 174.794 lei |
| 2020 | 299.770 lei | 195.181 lei | — | 199.888 lei | 4.507 lei | 195.381 lei |
| 2019 | 220.090 lei | 145.541 lei | — | 169.913 lei | 23.212 lei | 145.741 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 332.601 lei
- Venituri totale
- 332.621 lei
- Cheltuieli totale
- 102.951 lei
- Profit brut
- 229.670 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 192.772 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.646 lei
- Active circulante
- 190.054 lei
- Stocuri
- 1.359 lei
- Creanțe
- 142.849 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.846 lei
- Datorii
- 9.688 lei
- Capitaluri
- 193.012 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 218.311 lei
- Venituri totale
- 218.314 lei
- Cheltuieli totale
- 87.299 lei
- Profit brut
- 131.015 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 110.053 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.413 lei
- Active circulante
- 115.090 lei
- Stocuri
- 1.682 lei
- Creanțe
- 45.663 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.745 lei
- Datorii
- 9.210 lei
- Capitaluri
- 110.293 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 287.729 lei
- Venituri totale
- 287.732 lei
- Cheltuieli totale
- 135.748 lei
- Profit brut
- 151.984 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 149.107 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.178 lei
- Active circulante
- 161.797 lei
- Stocuri
- 296 lei
- Creanțe
- 155.655 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.846 lei
- Datorii
- 18.628 lei
- Capitaluri
- 149.347 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 296.009 lei
- Venituri totale
- 296.015 lei
- Cheltuieli totale
- 100.735 lei
- Profit brut
- 195.280 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 186.399 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 187.119 lei
- Stocuri
- 2.373 lei
- Creanțe
- 21.511 lei
- Casa și conturi la bănci
- 163.235 lei
- Datorii
- 480 lei
- Capitaluri
- 186.639 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 298.632 lei
- Venituri totale
- 298.638 lei
- Cheltuieli totale
- 115.084 lei
- Profit brut
- 183.554 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 174.594 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 374.584 lei
- Stocuri
- 4.359 lei
- Creanțe
- 256.759 lei
- Casa și conturi la bănci
- 113.466 lei
- Datorii
- 199.790 lei
- Capitaluri
- 174.794 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 299.770 lei
- Venituri totale
- 299.786 lei
- Cheltuieli totale
- 96.271 lei
- Profit brut
- 203.515 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 195.181 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 199.888 lei
- Stocuri
- 318 lei
- Creanțe
- 149.676 lei
- Casa și conturi la bănci
- 49.894 lei
- Datorii
- 4.507 lei
- Capitaluri
- 195.381 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 220.090 lei
- Venituri totale
- 220.090 lei
- Cheltuieli totale
- 67.946 lei
- Profit brut
- 152.144 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 145.541 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 169.913 lei
- Stocuri
- 299 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 169.614 lei
- Datorii
- 23.212 lei
- Capitaluri
- 145.741 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 176 de cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 1,6 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- MUZEUL REGIUNII PORTILOR DE FIER147 de atribuiri · cel mult 1,0 mil. lei
- CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA CONSTANTIN PUFAN28 de atribuiri · cel mult 617 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA NR.5o atribuire · cel mult 19 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă5 loturi
MULTIFUNCTIONALA INKJET COLOR
4.980 lei · CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA CONSTANTIN PUFAN · CPV 30232150-0 Imprimante cu jet de cerneala (Rev.2)
- Cumpărare directă
MULTIFUNCTIONALA COPIATOR
19.117,65 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR.5 · CPV 30232110-8 Imprimante laser (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă5 loturi
CARTUSE CERNEALA
6.915,97 lei · CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA CONSTANTIN PUFAN · CPV 30192113-6 Cartuse de cerneala (Rev.2)
- Cumpărare directă
RECHIZITE SI CONSUMABILE BIROU
126.021,01 lei · CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA CONSTANTIN PUFAN · CPV 39263000-3 Articole de birou (Rev.2)
- Cumpărare directă
Echipament informatic
10.197,48 lei · CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA CONSTANTIN PUFAN · CPV 30000000-9 Echipament informatic si accesorii de birou, cu exceptia mobilierului si a pachetelor software (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 4 august 2021 și 3 noiembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4741 · Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4761 · Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4765 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
- 9512 · Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)
- 9521 · Repararea aparatelor electronice de uz casnic (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului