CRESCENDO FOREST SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 18 martie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- CRESCENDO FOREST SRL
- CUI
- 29109660
- Nr. înmatriculare
- J40/5827/2024
- EUID
- ROONRC.J40/5827/2024
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 martie 2024
Sediu social
- Adresă
- Cupolei, nr. 2, bl. 105, sc. D, ap. 129, București Sectorul 6, București
- Localitate
- București Sectorul 6, București
- Cod poștal
- 61156
Contact
- Telefon
- 0744 357 882
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții (cod 2104, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 ian)
- Inactiv fiscal
- da (din 27 mai)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 18.03.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 158.800 lei.
- Obligații principale
- 130.986 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 27.814 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 113.714 lei | 24.014 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 13.759 lei | 3.088 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 3.513 lei | 712 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din București →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- ILIEV IVAYLO — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe municipiul București; ultimul an depus este 2022.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 256.989 lei | 160.505 lei | 2 | 307.507 lei | 148.132 lei | 139.375 lei |
| 2021 | 3.860 lei | 73 lei | — | 92.085 lei | 93.315 lei | -21.130 lei |
| 2020 | — | 4.096 lei | — | 102.493 lei | 103.696 lei | -21.203 lei |
| 2019 | — | -1.439 lei | — | 98.050 lei | 103.349 lei | -25.299 lei |
| 2018 | — | -18.984 lei | 1 | 99.188 lei | 103.048 lei | -23.860 lei |
| 2017 | 113.852 lei | -5.112 lei | 1 | 122.481 lei | 107.357 lei | -4.876 lei |
| 2016 | 44.133 lei | 1.158 lei | 1 | 199.222 lei | 62.366 lei | 116.856 lei |
| 2015 | — | -3.674 lei | 1 | 194.403 lei | 58.705 lei | 115.698 lei |
| 2014 | 68.930 lei | -18.973 lei | 2 | 213.835 lei | 74.463 lei | 119.372 lei |
| 2013 | 317.435 lei | 42.740 lei | 6 | 230.890 lei | 72.546 lei | 138.344 lei |
| 2012 | 268.642 lei | 50.467 lei | 4 | 162.551 lei | 66.946 lei | 95.605 lei |
| 2011 | 132.972 lei | 44.938 lei | 2 | 132.271 lei | 87.133 lei | 45.138 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 256.989 lei
- Venituri totale
- 257.166 lei
- Cheltuieli totale
- 93.866 lei
- Profit brut
- 163.300 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 160.505 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 307.507 lei
- Stocuri
- 48.747 lei
- Creanțe
- 36.186 lei
- Casa și conturi la bănci
- 222.574 lei
- Datorii
- 148.132 lei
- Capitaluri
- 139.375 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.860 lei
- Venituri totale
- 3.861 lei
- Cheltuieli totale
- 3.672 lei
- Profit brut
- 189 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 73 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 92.085 lei
- Stocuri
- 48.747 lei
- Creanțe
- 24.453 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.885 lei
- Datorii
- 93.315 lei
- Capitaluri
- -21.130 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 5.462 lei
- Cheltuieli totale
- 1.202 lei
- Profit brut
- 4.260 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.096 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 102.493 lei
- Stocuri
- 58.747 lei
- Creanțe
- 23.816 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.930 lei
- Datorii
- 103.696 lei
- Capitaluri
- -21.203 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 12 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- funcțiune (8 iul → prezent)
- este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții (8 iul → prezent)
- sediu expirat (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții
- Stare la registrul comerțului: sediu expirat
2025
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2024
- Înmatriculare la registrul comerțului
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.