CRAIUS ELIUSCAR TRANS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Filipeștii de Pădure, Comuna Filipeștii de Pădure, înmatriculată la 14 mai 2019.
Identitate
- Denumire legală
- CRAIUS ELIUSCAR TRANS S.R.L.
- CUI
- 41107625
- Nr. înmatriculare
- J2019001783296
- EUID
- ROONRC.J2019001783296
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 mai 2019
Sediu social
- Adresă
- FILIPEȘTII DE PĂDURE, nr. 318, Sat Filipeștii de Pădure, Comuna Filipeștii de Pădure, Prahova
- Localitate
- Sat Filipeștii de Pădure, Comuna Filipeștii de Pădure, Prahova
- Cod poștal
- 107245
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 24 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.05.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CRĂCIUNICĂ IUSTINIAN ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 329 din 1.223 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Prahova, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 4.832 din 21.767 în tot județul, și locul 4.195 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 17%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 917.740 lei | 12.446 lei | 3 | 297.465 lei | 153.450 lei | 204.479 lei |
| 2024 | 783.980 lei | -43.752 lei | 3 | 282.601 lei | 92.770 lei | 192.033 lei |
| 2023 | 666.190 lei | 168.611 lei | 2 | 321.750 lei | 87.839 lei | 235.785 lei |
| 2022 | 534.220 lei | 36.029 lei | 2 | 222.652 lei | 155.478 lei | 67.174 lei |
| 2021 | 310.809 lei | 5.957 lei | 1 | 142.186 lei | 111.041 lei | 31.145 lei |
| 2020 | 277.852 lei | 8.288 lei | 1 | 99.580 lei | 90.954 lei | 25.188 lei |
| 2019 | 185.600 lei | 16.700 lei | 1 | 135.375 lei | 118.475 lei | 16.900 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 917.740 lei
- Venituri totale
- 917.740 lei
- Cheltuieli totale
- 901.786 lei
- Profit brut
- 15.954 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.446 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 178.853 lei
- Active circulante
- 118.612 lei
- Stocuri
- 12.044 lei
- Creanțe
- 42.662 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.906 lei
- Datorii
- 153.450 lei
- Capitaluri
- 204.479 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 783.980 lei
- Venituri totale
- 783.980 lei
- Cheltuieli totale
- 810.316 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 26.336 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 43.752 lei
- Active imobilizate
- 127.663 lei
- Active circulante
- 154.938 lei
- Stocuri
- 17.437 lei
- Creanțe
- 52.648 lei
- Casa și conturi la bănci
- 84.853 lei
- Datorii
- 92.770 lei
- Capitaluri
- 192.033 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 666.190 lei
- Venituri totale
- 818.997 lei
- Cheltuieli totale
- 643.559 lei
- Profit brut
- 175.438 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 168.611 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 149.907 lei
- Active circulante
- 171.843 lei
- Stocuri
- 30.631 lei
- Creanțe
- 39.728 lei
- Casa și conturi la bănci
- 101.484 lei
- Datorii
- 87.839 lei
- Capitaluri
- 235.785 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 534.220 lei
- Venituri totale
- 541.015 lei
- Cheltuieli totale
- 500.391 lei
- Profit brut
- 40.624 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 36.029 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.559 lei
- Active circulante
- 188.093 lei
- Stocuri
- 18.139 lei
- Creanțe
- 53.156 lei
- Casa și conturi la bănci
- 116.798 lei
- Datorii
- 155.478 lei
- Capitaluri
- 67.174 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 310.809 lei
- Venituri totale
- 365.809 lei
- Cheltuieli totale
- 356.633 lei
- Profit brut
- 9.176 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.957 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 142.186 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 79.962 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.224 lei
- Datorii
- 111.041 lei
- Capitaluri
- 31.145 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 277.852 lei
- Venituri totale
- 277.878 lei
- Cheltuieli totale
- 267.015 lei
- Profit brut
- 10.863 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.288 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 99.580 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 46.589 lei
- Casa și conturi la bănci
- 52.991 lei
- Datorii
- 90.954 lei
- Capitaluri
- 25.188 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 185.600 lei
- Venituri totale
- 186.272 lei
- Cheltuieli totale
- 167.709 lei
- Profit brut
- 18.563 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.700 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 135.375 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 125.355 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.020 lei
- Datorii
- 118.475 lei
- Capitaluri
- 16.900 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului