COVRIPAN CRO SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 6 august 2021.
Identitate
- Denumire legală
- COVRIPAN CRO SRL
- CUI
- 30708239
- Nr. înmatriculare
- J2021001266262
- EUID
- ROONRC.J2021001266262
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 august 2021
Sediu social
- Adresă
- TRANDAFIRILOR, nr. 58, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Localitate
- Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Cod poștal
- 540053
Contact
- Telefon
- 0727 300 225
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 mai 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 10 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.09.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- HORODINCĂ MIHAELA-DIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 19 din 155 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1071, județul Mureș, peste 88% dintre firmele clasei. Locul 1.352 din 16.897 în tot județul, și locul 701 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.476.250 lei | 69.528 lei | 18 | 1.709.981 lei | 1.354.118 lei | 355.863 lei |
| 2024 | 3.326.443 lei | 52.972 lei | 18 | 1.495.866 lei | 1.209.531 lei | 286.335 lei |
| 2023 | 2.899.841 lei | 26.249 lei | 17 | 1.301.087 lei | 1.067.726 lei | 233.361 lei |
| 2022 | 2.491.636 lei | 20.277 lei | 17 | 1.002.664 lei | 795.552 lei | 207.112 lei |
| 2021 | 2.118.277 lei | 55.775 lei | 20 | 679.528 lei | 492.692 lei | 186.836 lei |
| 2020 | 1.798.552 lei | -124.881 lei | 24 | 814.376 lei | 683.315 lei | 131.061 lei |
| 2019 | 1.905.986 lei | -157.116 lei | 20 | 488.161 lei | 232.219 lei | 255.942 lei |
| 2018 | 1.959.307 lei | 265.510 lei | 23 | 604.094 lei | 191.036 lei | 413.058 lei |
| 2017 | 1.658.490 lei | 165.248 lei | 18 | 324.340 lei | 191.117 lei | 147.548 lei |
| 2016 | 1.230.602 lei | 170.896 lei | 18 | 188.312 lei | 237.481 lei | -17.700 lei |
| 2015 | 827.880 lei | 64.813 lei | 13 | 43.885 lei | 246.989 lei | -188.596 lei |
| 2014 | 620.306 lei | -124.300 lei | 12 | 80.530 lei | 356.957 lei | -253.409 lei |
| 2013 | 367.439 lei | -121.183 lei | 11 | 171.821 lei | 322.996 lei | -129.109 lei |
| 2012 | 20.140 lei | -8.126 lei | 9 | 78.389 lei | 86.315 lei | -7.926 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.476.250 lei
- Venituri totale
- 3.486.495 lei
- Cheltuieli totale
- 3.400.060 lei
- Profit brut
- 86.435 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.528 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 414.142 lei
- Active circulante
- 1.295.839 lei
- Stocuri
- 62.770 lei
- Creanțe
- 1.292.231 lei
- Casa și conturi la bănci
- -59.162 lei
- Datorii
- 1.354.118 lei
- Capitaluri
- 355.863 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.326.443 lei
- Venituri totale
- 3.346.874 lei
- Cheltuieli totale
- 3.279.559 lei
- Profit brut
- 67.315 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 52.972 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 378.611 lei
- Active circulante
- 1.117.255 lei
- Stocuri
- 57.651 lei
- Creanțe
- 829.424 lei
- Casa și conturi la bănci
- 230.180 lei
- Datorii
- 1.209.531 lei
- Capitaluri
- 286.335 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.899.841 lei
- Venituri totale
- 2.903.648 lei
- Cheltuieli totale
- 2.839.951 lei
- Profit brut
- 63.697 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.249 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 359.194 lei
- Active circulante
- 941.893 lei
- Stocuri
- 55.341 lei
- Creanțe
- 631.026 lei
- Casa și conturi la bănci
- 255.526 lei
- Datorii
- 1.067.726 lei
- Capitaluri
- 233.361 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 14 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.3)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5612 · Activități ale unităților mobile de alimentație (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 16 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.