COSTEA ANDREI CONSTRUCT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dancu, Comuna Holboca, înmatriculată la 19 iunie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- COSTEA ANDREI CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 41282677
- Nr. înmatriculare
- J2019002189220
- EUID
- ROONRC.J2019002189220
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 iunie 2019
Sediu social
- Adresă
- DIMINEȚII, nr. 53A, ETAJ, CAMERA 1, Sat Dancu, Comuna Holboca, Iași
- Localitate
- Sat Dancu, Comuna Holboca, Iași
- Cod poștal
- 707252
Contact
- Telefon
- 0740 914 747
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 22 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 27 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.06.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COSTEA ANDREI LUCIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 32 din 64 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4312, județul Iași, peste 52% dintre firmele clasei. Locul 14.088 din 25.031 în tot județul, și locul 8.550 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 39%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 182.950 lei | 18.552 lei | 1 | 460.414 lei | 265.297 lei | 195.117 lei |
| 2024 | 300.090 lei | 27.866 lei | 1 | 268.385 lei | 91.820 lei | 176.565 lei |
| 2023 | 181.920 lei | 33.586 lei | 1 | 242.101 lei | 93.403 lei | 148.698 lei |
| 2022 | 108.880 lei | 2.367 lei | 1 | 148.956 lei | 33.844 lei | 115.112 lei |
| 2021 | 118.201 lei | -37.548 lei | 2 | 194.964 lei | 82.219 lei | 112.745 lei |
| 2020 | 214.768 lei | 68.980 lei | 2 | 248.491 lei | 98.198 lei | 150.293 lei |
| 2019 | 149.435 lei | 80.313 lei | 1 | 183.827 lei | 102.514 lei | 81.313 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 182.950 lei
- Venituri totale
- 184.160 lei
- Cheltuieli totale
- 160.808 lei
- Profit brut
- 23.352 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.552 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 238.067 lei
- Active circulante
- 222.347 lei
- Stocuri
- 367 lei
- Creanțe
- 142.652 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.328 lei
- Datorii
- 265.297 lei
- Capitaluri
- 195.117 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 300.090 lei
- Venituri totale
- 300.090 lei
- Cheltuieli totale
- 268.822 lei
- Profit brut
- 31.268 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.866 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.101 lei
- Active circulante
- 261.284 lei
- Stocuri
- 367 lei
- Creanțe
- 178.357 lei
- Casa și conturi la bănci
- 82.560 lei
- Datorii
- 91.820 lei
- Capitaluri
- 176.565 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 181.920 lei
- Venituri totale
- 181.938 lei
- Cheltuieli totale
- 146.568 lei
- Profit brut
- 35.370 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.586 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.888 lei
- Active circulante
- 231.213 lei
- Stocuri
- 669 lei
- Creanțe
- 175.127 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.417 lei
- Datorii
- 93.403 lei
- Capitaluri
- 148.698 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 8123 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.3)
Coduri anterioare (2 din 2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (Rev.2, recodificat în 4312, până la 2 sept)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (Rev.2, recodificat în 7732, până la 2 sept)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului