COSCA LOGISTICS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șindrilița, Comuna Găneasa, înmatriculată la 4 mai 2011.
Identitate
- Denumire legală
- COSCA LOGISTICS SRL
- CUI
- 28429089
- Nr. înmatriculare
- J2011001213230
- EUID
- ROONRC.J2011001213230
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 mai 2011
Sediu social
- Adresă
- DN2 BUCUREȘTI-URZICENI, Nr. Km 19+341, Sat Șindrilița, Comuna Găneasa, Ilfov
- Localitate
- Sat Șindrilița, Comuna Găneasa, Ilfov
- Cod poștal
- 77104
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 11 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.05.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COSTEA CĂTĂLIN-NICOLAE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 20 din 47 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5210, județul Ilfov, peste 60% dintre firmele clasei. Locul 4.304 din 40.375 în tot județul, și locul 12.636 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 70%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.203.117 lei | 1.533.811 lei | 1 | 6.213.048 lei | 4.678.997 lei | 1.534.051 lei |
| 2024 | 1.883.017 lei | 453.145 lei | 1 | 4.418.567 lei | 2.805.819 lei | 1.363.898 lei |
| 2023 | 2.454.640 lei | 5.883 lei | 2 | 1.967.746 lei | 1.056.992 lei | 910.754 lei |
| 2022 | 1.309.625 lei | 904.631 lei | 1 | 1.985.650 lei | 1.080.779 lei | 904.871 lei |
| 2021 | 808.067 lei | 504.894 lei | 1 | 880.727 lei | 354.205 lei | 526.522 lei |
| 2020 | 250.206 lei | 110.862 lei | 1 | 133.945 lei | 22.843 lei | 111.102 lei |
| 2019 | 203.025 lei | 51.771 lei | 1 | 60.452 lei | 5.824 lei | 54.628 lei |
| 2018 | 14.941 lei | 2.617 lei | — | 20.492 lei | 17.635 lei | 2.857 lei |
| 2017 | 28.151 lei | 9.338 lei | — | 47.654 lei | 38.076 lei | 9.578 lei |
| 2016 | 85.833 lei | 23.789 lei | — | 61.612 lei | 37.583 lei | 24.029 lei |
| 2015 | 35.161 lei | 9.531 lei | — | 59.990 lei | 44.558 lei | 15.432 lei |
| 2014 | 45.935 lei | 5.035 lei | — | 52.403 lei | 46.502 lei | 5.901 lei |
| 2013 | 5.000 lei | 666 lei | — | 97.524 lei | 96.658 lei | 866 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.203.117 lei
- Venituri totale
- 3.791.110 lei
- Cheltuieli totale
- 1.964.574 lei
- Profit brut
- 1.826.536 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.533.811 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.657.863 lei
- Active circulante
- 1.555.185 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 98.365 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.456.820 lei
- Datorii
- 4.678.997 lei
- Capitaluri
- 1.534.051 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.883.017 lei
- Venituri totale
- 1.904.027 lei
- Cheltuieli totale
- 1.398.895 lei
- Profit brut
- 505.132 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 453.145 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.578.436 lei
- Active circulante
- 840.131 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 631.704 lei
- Casa și conturi la bănci
- 208.427 lei
- Datorii
- 2.805.819 lei
- Capitaluri
- 1.363.898 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.454.640 lei
- Venituri totale
- 2.454.640 lei
- Cheltuieli totale
- 2.427.892 lei
- Profit brut
- 26.748 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.883 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.657.898 lei
- Active circulante
- 309.848 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 194.876 lei
- Casa și conturi la bănci
- 114.972 lei
- Datorii
- 1.056.992 lei
- Capitaluri
- 910.754 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 3 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2021) · valoare însumată de cel mult 41 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ACMVOL DESIGN S.A.2 atribuiri · cel mult 27 mii lei
- SC ECOVOL ILFOV SAo atribuire · cel mult 14 mii lei
Ultimele 3 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de deszapezire executate cu utilaje specializate
14.000 lei · SC ECOVOL ILFOV SA · CPV 90620000-9 Servicii de deszapezire (Rev.2)
- Cumpărare directă nr. DA27245516
Lucrari de pregatire a terenului
12.000 lei · ACMVOL DESIGN S.A. · CPV 45112500-0 · Cumparare directa
- T4 2020Cumpărare directă nr. DA26937314
Lucrari de pregatire a terenului
15.000 lei · ACMVOL DESIGN S.A. · CPV 45112500-0 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Ilfov →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 ianuarie 2021 și 8 decembrie 2021. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4212 · Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. (CAEN Rev.3)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 40 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
Sunt afișate cele mai recente 14 din 16 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.