CONSULTANȚĂ ÎN ACHIZIȚII SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 5 mai 2015.
Identitate
- Denumire legală
- CONSULTANȚĂ ÎN ACHIZIȚII SRL
- CUI
- 34453944
- Nr. înmatriculare
- J22/779/2015
- EUID
- ROONRC.J22/779/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 mai 2015
Sediu social
- Adresă
- LASCĂR CATARGI, nr. 24, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
- Cod poștal
- 700107
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.05.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GEORGESCU ANCA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 239 din 336 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7022, județul Iași, peste 29% dintre firmele clasei. Locul 19.710 din 25.162 în tot județul, și locul 8.574 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 44%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49.000 lei | -28.849 lei | 1 | 58.298 lei | 56.824 lei | 4.619 lei |
| 2024 | 87.000 lei | 5.956 lei | 1 | 40.040 lei | 6.572 lei | 33.468 lei |
| 2023 | 37.500 lei | -19.017 lei | 1 | 47.398 lei | 19.886 lei | 27.512 lei |
| 2022 | 68.000 lei | -57.118 lei | 1 | 55.729 lei | 9.200 lei | 46.529 lei |
| 2021 | 87.000 lei | 37.393 lei | 1 | 247.863 lei | 3.595 lei | 244.268 lei |
| 2020 | 202.000 lei | 120.456 lei | 1 | 281.120 lei | 4.245 lei | 276.875 lei |
| 2019 | 176.950 lei | 125.590 lei | 1 | 224.743 lei | 8.323 lei | 216.420 lei |
| 2018 | 201.300 lei | 152.222 lei | 1 | 237.995 lei | 6.265 lei | 231.730 lei |
| 2017 | 171.000 lei | 102.494 lei | 1 | 120.488 lei | 18.980 lei | 101.508 lei |
| 2016 | — | -627 lei | — | 214 lei | 1.200 lei | -986 lei |
| 2015 | 0 lei | -859 lei | 0 | 641 lei | 1.000 lei | -359 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 49.000 lei
- Venituri totale
- 49.001 lei
- Cheltuieli totale
- 75.656 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 26.655 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 28.849 lei
- Active imobilizate
- 756 lei
- Active circulante
- 57.542 lei
- Stocuri
- 12.300 lei
- Creanțe
- 36.253 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.989 lei
- Datorii
- 56.824 lei
- Capitaluri
- 4.619 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 87.000 lei
- Venituri totale
- 87.004 lei
- Cheltuieli totale
- 76.438 lei
- Profit brut
- 10.566 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.956 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 756 lei
- Active circulante
- 39.284 lei
- Stocuri
- 12.300 lei
- Creanțe
- 22.700 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.284 lei
- Datorii
- 6.572 lei
- Capitaluri
- 33.468 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 37.500 lei
- Venituri totale
- 37.508 lei
- Cheltuieli totale
- 56.461 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.953 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 19.017 lei
- Active imobilizate
- 756 lei
- Active circulante
- 46.642 lei
- Stocuri
- 12.300 lei
- Creanțe
- 22.700 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.642 lei
- Datorii
- 19.886 lei
- Capitaluri
- 27.512 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 68.000 lei
- Venituri totale
- 115.640 lei
- Cheltuieli totale
- 172.092 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 56.452 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 57.118 lei
- Active imobilizate
- 756 lei
- Active circulante
- 54.973 lei
- Stocuri
- 12.300 lei
- Creanțe
- 35.305 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.368 lei
- Datorii
- 9.200 lei
- Capitaluri
- 46.529 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 87.000 lei
- Venituri totale
- 87.063 lei
- Cheltuieli totale
- 48.904 lei
- Profit brut
- 38.159 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 37.393 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 53.617 lei
- Active circulante
- 194.246 lei
- Stocuri
- 14.498 lei
- Creanțe
- 22.700 lei
- Casa și conturi la bănci
- 157.048 lei
- Datorii
- 3.595 lei
- Capitaluri
- 244.268 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 202.000 lei
- Venituri totale
- 202.069 lei
- Cheltuieli totale
- 79.718 lei
- Profit brut
- 122.351 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 120.456 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 59.702 lei
- Active circulante
- 221.418 lei
- Stocuri
- 14.498 lei
- Creanțe
- 59.753 lei
- Casa și conturi la bănci
- 147.167 lei
- Datorii
- 4.245 lei
- Capitaluri
- 276.875 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 176.950 lei
- Venituri totale
- 176.998 lei
- Cheltuieli totale
- 49.638 lei
- Profit brut
- 127.360 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 125.590 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 756 lei
- Active circulante
- 223.987 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 40.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 183.487 lei
- Datorii
- 8.323 lei
- Capitaluri
- 216.420 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 201.300 lei
- Venituri totale
- 201.350 lei
- Cheltuieli totale
- 47.115 lei
- Profit brut
- 154.235 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 152.222 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 756 lei
- Active circulante
- 237.239 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 56.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 180.739 lei
- Datorii
- 6.265 lei
- Capitaluri
- 231.730 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 171.000 lei
- Venituri totale
- 171.022 lei
- Cheltuieli totale
- 49.307 lei
- Profit brut
- 121.715 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 102.494 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 756 lei
- Active circulante
- 119.732 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 43.700 lei
- Casa și conturi la bănci
- 76.032 lei
- Datorii
- 18.980 lei
- Capitaluri
- 101.508 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 627 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 627 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 627 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 214 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 214 lei
- Datorii
- 1.200 lei
- Capitaluri
- -986 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 859 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 859 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 859 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 641 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 641 lei
- Datorii
- 1.000 lei
- Capitaluri
- -359 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Contracte publice
- 46 de cumpărături directe, de la 22 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 922 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA VLADENI8 atribuiri · cel mult 197 mii lei
- COMUNA COARNELE CAPREI (CONSILIUL LOCAL COARNELE CAPREI)8 atribuiri · cel mult 191 mii lei
- UAT COMUNA CAMPINEANCA2 atribuiri · cel mult 85 mii lei
- Comuna Dumesti (Primaria Comunei Dumesti)3 atribuiri · cel mult 46 mii lei
- COMUNA CORNU LUNCIIo atribuire · cel mult 45 mii lei
- COMUNA JARISTEAo atribuire · cel mult 40 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Consultanta in implementarea planului de achizitii directe
6.000 lei · SCOALA GIMNAZIALA "AXINTE URICARIUL" SCANTEIA · CPV 79418000-7 Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Consultanta in implementarea planului de achizitii directe
27.000 lei · COMUNA COARNELE CAPREI (CONSILIUL LOCAL COARNELE CAPREI) · CPV 79418000-7 Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Consultanta in implementarea planului de achizitii directe
6.000 lei · SCOALA GIMNAZIALA "AXINTE URICARIUL" SCANTEIA · CPV 79418000-7 Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Consultanta in implementarea planului de achizitii directe
27.000 lei · COMUNA COARNELE CAPREI (CONSILIUL LOCAL COARNELE CAPREI) · CPV 79418000-7 Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Consultanta in implementarea planului de achizitii directe anul bugetar 2024
6.000 lei · SCOALA GIMNAZIALA "AXINTE URICARIUL" SCANTEIA · CPV 79418000-7 Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 5 noiembrie 2021 și 21 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 8551 · Învățământ în domeniul sportiv și recreațional (CAEN Rev.2)
- 8552 · Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN Rev.2)
- 8560 · Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului