Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

CONSTRUCȚII CASA DE PIATRĂ S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Liviu Rebreanu, Oraș Năsăud, înmatriculată la 28 august 2019.

Identitate

Denumire legală
CONSTRUCȚII CASA DE PIATRĂ S.R.L.
CUI
41571934
Nr. înmatriculare
J2019001125061
EUID
ROONRC.J2019001125061
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
28 august 2019

Sediu social

Adresă
nr. 115, Loc. Liviu Rebreanu, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
Localitate
Loc. Liviu Rebreanu, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
Cod poștal
425201

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 28.08.2019
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • POMUHACI IOAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
296 mii lei02019: 3 mii lei2020: 14 mii lei2021: 174 mii lei2022: 108 mii lei2023: 133 mii lei2024: 272 mii lei2025: 296 mii lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
185 mii lei0-10 mii lei2019: -10 mii lei2020: 187 lei2021: 132 mii lei2022: 48 mii lei2023: 61 mii lei2024: 183 mii lei2025: 185 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 4 din 12 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4331, județul Bistrița-Năsăud, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 3.781 din 9.250 în tot județul, și locul 3.715 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025296.130 lei185.418 lei1229.429 lei40.383 lei189.046 lei
2024271.765 lei183.337 lei1255.545 lei41.916 lei213.629 lei
2023133.058 lei61.418 lei1120.295 lei38.004 lei82.291 lei
2022107.835 lei47.925 lei1175.690 lei4.817 lei170.873 lei
2021174.160 lei132.486 lei1127.446 lei4.498 lei122.948 lei
202014.250 lei187 lei13.613 lei13.151 lei-9.538 lei
20193.000 lei-9.925 lei13.503 lei13.228 lei-9.725 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
296.130 lei
Venituri totale
296.144 lei
Cheltuieli totale
107.764 lei
Profit brut
188.380 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
185.418 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
82.301 lei
Active circulante
147.128 lei
Stocuri
Creanțe
117.172 lei
Casa și conturi la bănci
29.956 lei
Datorii
40.383 lei
Capitaluri
189.046 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
271.765 lei
Venituri totale
271.776 lei
Cheltuieli totale
85.721 lei
Profit brut
186.055 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
183.337 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
255.545 lei
Stocuri
Creanțe
79.922 lei
Casa și conturi la bănci
175.623 lei
Datorii
41.916 lei
Capitaluri
213.629 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
133.058 lei
Venituri totale
133.143 lei
Cheltuieli totale
70.394 lei
Profit brut
62.749 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
61.418 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
120.295 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
120.295 lei
Datorii
38.004 lei
Capitaluri
82.291 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
107.835 lei
Venituri totale
107.893 lei
Cheltuieli totale
58.890 lei
Profit brut
49.003 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
47.925 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
175.690 lei
Stocuri
Creanțe
11.247 lei
Casa și conturi la bănci
164.443 lei
Datorii
4.817 lei
Capitaluri
170.873 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
174.160 lei
Venituri totale
174.201 lei
Cheltuieli totale
38.926 lei
Profit brut
135.275 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
132.486 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
127.446 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
127.446 lei
Datorii
4.498 lei
Capitaluri
122.948 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
14.250 lei
Venituri totale
15.263 lei
Cheltuieli totale
14.808 lei
Profit brut
455 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
187 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
3.613 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
3.613 lei
Datorii
13.151 lei
Capitaluri
-9.538 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
3.000 lei
Venituri totale
3.000 lei
Cheltuieli totale
12.895 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
9.895 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
9.925 lei
Active imobilizate
Active circulante
3.503 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
3.503 lei
Datorii
13.228 lei
Capitaluri
-9.725 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Contracte publice

  • o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2024) · valoare însumată de cel mult 75 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Autoritatea contractantă

Ultima atribuire

  1. Cumpărare directă

    Executare lucrări

    75.000 lei · COMUNA SADU · CPV 45261900-3 Lucrari de reparare si de intretinere de acoperisuri (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 decembrie 2024 și 9 decembrie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înmatriculare la registrul comerțului