CONSTRUCT MAGIC IDEAL SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 28 aprilie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- CONSTRUCT MAGIC IDEAL SRL
- CUI
- 37471317
- Nr. înmatriculare
- J2017006044402
- EUID
- ROONRC.J2017006044402
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 aprilie 2017
Sediu social
- Adresă
- DIMITRIE POMPEIU, nr. 5, bl. 3, et. 4, ap. 7, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 20335
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 1 nov)
- Inactiv fiscal
- da (din 17 mar)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 04.06.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 104.257 lei.
- Obligații principale
- 101.686 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 2.571 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 84.049 lei | 2.276 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 7.573 lei | 127 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 10.064 lei | 168 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din București →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- MIRON MIHĂIŢĂ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe municipiul București; ultimul an depus este 2023.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.377.286 lei | 934.548 lei | 7 | 4.752.119 lei | 59.911 lei | 4.692.208 lei |
| 2020 | 1.107.366 lei | 691.955 lei | 9 | 2.249.703 lei | 45.121 lei | 2.204.582 lei |
| 2019 | 1.019.316 lei | 633.441 lei | 9 | 1.596.670 lei | 82.430 lei | 1.514.240 lei |
| 2018 | 654.649 lei | 479.666 lei | 9 | 1.032.604 lei | 151.806 lei | 880.798 lei |
| 2017 | 522.642 lei | 400.932 lei | 12 | 482.597 lei | 81.465 lei | 401.132 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.377.286 lei
- Venituri totale
- 1.377.502 lei
- Cheltuieli totale
- 430.830 lei
- Profit brut
- 946.672 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 934.548 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 52.851 lei
- Active circulante
- 4.699.268 lei
- Stocuri
- 19.484 lei
- Creanțe
- 4.580.386 lei
- Casa și conturi la bănci
- 99.398 lei
- Datorii
- 59.911 lei
- Capitaluri
- 4.692.208 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.107.366 lei
- Venituri totale
- 1.107.366 lei
- Cheltuieli totale
- 404.849 lei
- Profit brut
- 702.517 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 691.955 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.779 lei
- Active circulante
- 2.242.924 lei
- Stocuri
- 21.824 lei
- Creanțe
- 350.969 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.870.131 lei
- Datorii
- 45.121 lei
- Capitaluri
- 2.204.582 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.019.316 lei
- Venituri totale
- 1.019.316 lei
- Cheltuieli totale
- 375.682 lei
- Profit brut
- 643.634 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 633.441 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.604 lei
- Active circulante
- 1.591.066 lei
- Stocuri
- 14.550 lei
- Creanțe
- 390.850 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.185.666 lei
- Datorii
- 82.430 lei
- Capitaluri
- 1.514.240 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
- Stare
- sediu expirat (8 iul → prezent)
- funcțiune (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului