CONSTAM AMBIENT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 5 august 2010.
Firma nu este în funcțiune: radiată. Firma a fost radiată din registrul comerțului și nu mai există ca persoană juridică. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- CONSTAM AMBIENT SRL
- CUI
- 6597588
- Nr. înmatriculare
- J40/7423/2010
- EUID
- ROONRC.J40/7423/2010
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 august 2010
Sediu social
- Adresă
- B-dul BASARABIA, nr. 256, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
- Cod poștal
- 30352
Contact
- Telefon
- 0755 114 050
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 4 octombrie 2023. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- radiată (cod 1084, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 8 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.08.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- MANESCU FLORENTIN OCTAVIAN — administrator
- CASA DE INSOLVENŢĂ TRANSILVANIA SPRL — administrator judiciar
- AV. VASILE GODINCA - HERLEA — reprezentant al persoanei juridice
- OANA LUCA SI ANDREI CIONCA — reprezentant al persoanei juridice
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 45.738.132 lei | 436.026 lei | 38 | 11.933.676 lei | 8.174.174 lei | 3.465.150 lei |
| 2024 | 39.697.656 lei | 323.479 lei | 40 | 11.961.352 lei | 8.540.907 lei | 3.025.343 lei |
| 2023 | 35.897.847 lei | 636.766 lei | 37 | 12.577.116 lei | 9.536.679 lei | 2.701.865 lei |
| 2022 | 35.140.335 lei | 837.101 lei | 40 | 11.241.567 lei | 9.335.839 lei | 2.064.283 lei |
| 2021 | 27.235.657 lei | 200.447 lei | 38 | 10.535.143 lei | 8.639.895 lei | 1.927.182 lei |
| 2020 | 24.174.987 lei | 1.205.949 lei | 37 | 7.403.007 lei | 5.552.559 lei | 1.922.048 lei |
| 2019 | 22.097.372 lei | 512.531 lei | 33 | 6.471.648 lei | 5.876.138 lei | 715.108 lei |
| 2018 | 19.555.672 lei | 103.304 lei | 40 | 5.286.096 lei | 5.223.778 lei | 202.577 lei |
| 2017 | 20.445.158 lei | 355.147 lei | 37 | 5.817.506 lei | 5.554.260 lei | 99.273 lei |
| 2016 | 15.861.667 lei | -1.682.021 lei | 37 | 5.009.837 lei | 5.359.755 lei | -255.874 lei |
| 2015 | 16.476.755 lei | 138.367 lei | 37 | 14.937.989 lei | 15.709.544 lei | 1.426.147 lei |
| 2014 | 14.917.484 lei | -313.173 lei | 34 | 8.297.811 lei | 9.130.079 lei | 1.286.770 lei |
| 2013 | 12.973.893 lei | -246.569 lei | 34 | 8.868.614 lei | 9.428.487 lei | 1.599.944 lei |
| 2012 | 13.947.141 lei | 2.525.996 lei | 33 | 9.680.579 lei | 9.654.306 lei | 2.125.968 lei |
| 2011 | 11.609.465 lei | -158.942 lei | 27 | 10.530.300 lei | 10.068.205 lei | 465.255 lei |
| 2010 | 10.332.206 lei | -3.214.219 lei | 28 | 9.684.256 lei | 9.091.436 lei | 624.197 lei |
| 2009 | 15.346.575 lei | -1.523.409 lei | 71 | 11.695.143 lei | 8.135.906 lei | 3.568.854 lei |
| 2008 | 29.925.487 lei | 334.843 lei | 79 | 13.564.525 lei | 8.146.490 lei | 5.432.331 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 45.738.132 lei
- Venituri totale
- 46.072.218 lei
- Cheltuieli totale
- 45.591.857 lei
- Profit brut
- 480.361 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 436.026 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.833.911 lei
- Active circulante
- 10.099.765 lei
- Stocuri
- 3.979.915 lei
- Creanțe
- 5.407.010 lei
- Casa și conturi la bănci
- 712.840 lei
- Datorii
- 8.174.174 lei
- Capitaluri
- 3.465.150 lei
- Capital subscris vărsat
- 102.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 38
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 39.697.656 lei
- Venituri totale
- 39.983.115 lei
- Cheltuieli totale
- 39.596.776 lei
- Profit brut
- 386.339 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 323.479 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.739.228 lei
- Active circulante
- 10.222.124 lei
- Stocuri
- 3.503.209 lei
- Creanțe
- 5.259.620 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.459.295 lei
- Datorii
- 8.540.907 lei
- Capitaluri
- 3.025.343 lei
- Capital subscris vărsat
- 102.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 40
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 35.897.847 lei
- Venituri totale
- 36.201.988 lei
- Cheltuieli totale
- 35.508.290 lei
- Profit brut
- 693.698 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 636.766 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.858.634 lei
- Active circulante
- 10.718.482 lei
- Stocuri
- 3.363.453 lei
- Creanțe
- 5.438.987 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.916.042 lei
- Datorii
- 9.536.679 lei
- Capitaluri
- 2.701.865 lei
- Capital subscris vărsat
- 102.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 37
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 1.162 de cumpărături directe, de la 43 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 2,5 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMPANIA DE APA SA BUZAU867 de atribuiri · cel mult 877 mii lei
- UNITATEA MILITARA 0183876 de atribuiri · cel mult 599 mii lei
- Comuna Sageata (Primaria Comunei Sageata)89 de atribuiri · cel mult 388 mii lei
- ASOCIATIA PEOPLE FOR PEOPLE9 atribuiri · cel mult 128 mii lei
- Comuna Luciu4 atribuiri · cel mult 51 mii lei
- Comuna Minzalesti6 atribuiri · cel mult 48 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Surub autoforant panou sandwich, 5.5/6.3x150mm, zincat, garnitura EPDM
92,80 lei · COMPANIA DE APA SA BUZAU · CPV 44530000-4 Dispozitive de fixare (Rev.2)
- Cumpărare directă
MATERIALE DE CONSTRUCTIE -65
2.894,65 lei · UNITATEA MILITARA 01838 · CPV 44190000-8 Diverse materiale de constructii (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
ACOPERIS -60
890,39 lei · UNITATEA MILITARA 01838 · CPV 44112400-2 Acoperis (Rev.2)
- Cumpărare directă
Vopsea alchidica direct pe rugina Oskar
634,70 lei · COMPANIA DE APA SA BUZAU · CPV 44800000-8 Vopsele, lacuri si masticuri (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
PENSULA/TRAFALET
29,37 lei · COMPANIA DE APA SA BUZAU · CPV 39224000-8 Maturi, perii si alte articole de diverse tipuri (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 ianuarie 2021 și 25 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
Nicio activitate autorizată în instantaneul curent.
Istoric
- Stare
- certificat de înmatriculare preschimbat (cel puțin din 21 octombrie 2013 → 7 ianuarie 2024)
- radiată (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: radiată
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.