CONSILIUM BROKER DE CREDITE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 12 iunie 2007.
Identitate
- Denumire legală
- CONSILIUM BROKER DE CREDITE S.R.L.
- CUI
- 21917589
- Nr. înmatriculare
- J26/1086/2007
- EUID
- ROONRC.J26/1086/2007
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 iunie 2007
Sediu social
- Adresă
- BÉLA BARTOK, nr. 11, ap. 3, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Localitate
- Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Cod poștal
- 540035
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 30 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 28.04.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HĂRȘAN MARIA-ROXANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 25 din 103 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6622, județul Mureș, peste 77% dintre firmele clasei. Locul 9.716 din 16.897 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 28%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 171.321 lei | 22.726 lei | — | 105.166 lei | 1.142 lei | 104.024 lei |
| 2024 | 133.704 lei | 26.855 lei | — | 150.124 lei | 7.453 lei | 142.671 lei |
| 2023 | 151.236 lei | 37.837 lei | — | 159.372 lei | 17.129 lei | 142.243 lei |
| 2022 | 159.688 lei | 48.909 lei | — | 168.591 lei | 8.573 lei | 160.018 lei |
| 2021 | 145.915 lei | 79.319 lei | — | 190.433 lei | 1.324 lei | 189.109 lei |
| 2020 | 101.522 lei | 62.381 lei | — | 175.398 lei | 3.227 lei | 172.171 lei |
| 2019 | 37.956 lei | 5.772 lei | — | 116.863 lei | 7.073 lei | 109.790 lei |
| 2018 | 72.745 lei | 26.366 lei | — | 135.705 lei | 31.687 lei | 104.018 lei |
| 2017 | 141.848 lei | 76.247 lei | — | 161.049 lei | 287 lei | 160.762 lei |
| 2016 | 28.938 lei | 1.165 lei | 0 | 175.824 lei | 1.309 lei | 174.515 lei |
| 2015 | 31.241 lei | -22.396 lei | 0 | 179.039 lei | 5.689 lei | 173.350 lei |
| 2014 | 23.069 lei | 15.728 lei | 0 | 196.478 lei | 732 lei | 195.746 lei |
| 2013 | 116.350 lei | 112.467 lei | 0 | 180.222 lei | 203 lei | 180.019 lei |
| 2012 | 0 lei | 0 lei | — | 77.949 lei | 10.397 lei | 67.552 lei |
| 2011 | 0 lei | -36 lei | 0 | 77.949 lei | 10.397 lei | 67.552 lei |
| 2010 | — | -679 lei | — | 78.225 lei | 10.637 lei | 67.588 lei |
| 2009 | — | -11.363 lei | — | 78.904 lei | 10.637 lei | 68.267 lei |
| 2008 | 114.725 lei | 74.384 lei | — | 106.227 lei | 26.597 lei | 79.630 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 171.321 lei
- Venituri totale
- 171.321 lei
- Cheltuieli totale
- 144.005 lei
- Profit brut
- 27.316 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.726 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 103.546 lei
- Active circulante
- 1.620 lei
- Stocuri
- 478 lei
- Creanțe
- -6.517 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.659 lei
- Datorii
- 1.142 lei
- Capitaluri
- 104.024 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 133.704 lei
- Venituri totale
- 133.704 lei
- Cheltuieli totale
- 102.529 lei
- Profit brut
- 31.175 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.855 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 103.546 lei
- Active circulante
- 46.578 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 46.111 lei
- Casa și conturi la bănci
- 467 lei
- Datorii
- 7.453 lei
- Capitaluri
- 142.671 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 151.236 lei
- Venituri totale
- 151.236 lei
- Cheltuieli totale
- 106.073 lei
- Profit brut
- 45.163 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 37.837 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 103.546 lei
- Active circulante
- 55.826 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 38.591 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.235 lei
- Datorii
- 17.129 lei
- Capitaluri
- 142.243 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 159.688 lei
- Venituri totale
- 159.688 lei
- Cheltuieli totale
- 105.988 lei
- Profit brut
- 53.700 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.909 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 103.546 lei
- Active circulante
- 65.045 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 57.505 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.540 lei
- Datorii
- 8.573 lei
- Capitaluri
- 160.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 145.915 lei
- Venituri totale
- 145.915 lei
- Cheltuieli totale
- 62.671 lei
- Profit brut
- 83.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 79.319 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 103.546 lei
- Active circulante
- 86.887 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 86.573 lei
- Casa și conturi la bănci
- 314 lei
- Datorii
- 1.324 lei
- Capitaluri
- 189.109 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 101.522 lei
- Venituri totale
- 101.522 lei
- Cheltuieli totale
- 36.091 lei
- Profit brut
- 65.431 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 62.381 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 103.546 lei
- Active circulante
- 71.852 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 69.603 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.249 lei
- Datorii
- 3.227 lei
- Capitaluri
- 172.171 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 37.956 lei
- Venituri totale
- 37.956 lei
- Cheltuieli totale
- 29.746 lei
- Profit brut
- 8.210 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.772 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 103.546 lei
- Active circulante
- 13.317 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.529 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.788 lei
- Datorii
- 7.073 lei
- Capitaluri
- 109.790 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 72.745 lei
- Venituri totale
- 72.745 lei
- Cheltuieli totale
- 43.240 lei
- Profit brut
- 29.505 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.366 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 105.907 lei
- Active circulante
- 29.798 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 29.021 lei
- Casa și conturi la bănci
- 777 lei
- Datorii
- 31.687 lei
- Capitaluri
- 104.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 141.848 lei
- Venituri totale
- 179.060 lei
- Cheltuieli totale
- 98.828 lei
- Profit brut
- 80.232 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 76.247 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 107.001 lei
- Active circulante
- 54.048 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 44.477 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.571 lei
- Datorii
- 287 lei
- Capitaluri
- 160.762 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 28.938 lei
- Venituri totale
- 28.938 lei
- Cheltuieli totale
- 26.905 lei
- Profit brut
- 2.033 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.165 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 162.694 lei
- Active circulante
- 13.130 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 11.979 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.151 lei
- Datorii
- 1.309 lei
- Capitaluri
- 174.515 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 31.241 lei
- Venituri totale
- 31.241 lei
- Cheltuieli totale
- 52.256 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 21.015 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 22.396 lei
- Active imobilizate
- 162.694 lei
- Active circulante
- 16.345 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 12.013 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.332 lei
- Datorii
- 5.689 lei
- Capitaluri
- 173.350 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 23.069 lei
- Venituri totale
- 23.455 lei
- Cheltuieli totale
- 7.478 lei
- Profit brut
- 15.977 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.728 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 162.694 lei
- Active circulante
- 33.784 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.540 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.244 lei
- Datorii
- 732 lei
- Capitaluri
- 195.746 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 116.350 lei
- Venituri totale
- 116.350 lei
- Cheltuieli totale
- 392 lei
- Profit brut
- 115.958 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 112.467 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 77.694 lei
- Active circulante
- 102.528 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 41.410 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.118 lei
- Datorii
- 203 lei
- Capitaluri
- 180.019 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2012 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 0 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 77.694 lei
- Active circulante
- 255 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 255 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 10.397 lei
- Capitaluri
- 67.552 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 36 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 36 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 36 lei
- Active imobilizate
- 77.694 lei
- Active circulante
- 255 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 255 lei
- Casa și conturi la bănci
- 0 lei
- Datorii
- 10.397 lei
- Capitaluri
- 67.552 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 1 lei
- Cheltuieli totale
- 680 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 679 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 679 lei
- Active imobilizate
- 77.694 lei
- Active circulante
- 531 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 255 lei
- Casa și conturi la bănci
- 276 lei
- Datorii
- 10.637 lei
- Capitaluri
- 67.588 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 2 lei
- Cheltuieli totale
- 11.365 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 11.363 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 11.363 lei
- Active imobilizate
- 77.694 lei
- Active circulante
- 1.210 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 255 lei
- Casa și conturi la bănci
- 955 lei
- Datorii
- 10.637 lei
- Capitaluri
- 68.267 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 114.725 lei
- Venituri totale
- 115.418 lei
- Cheltuieli totale
- 27.168 lei
- Profit brut
- 88.250 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 74.384 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 85.353 lei
- Active circulante
- 20.874 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.756 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.118 lei
- Datorii
- 26.597 lei
- Capitaluri
- 79.630 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii (CAEN Rev.2)
- 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (7)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2007
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului