CONCORDIA VILLA TURCAN SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 4 martie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- CONCORDIA VILLA TURCAN SRL
- CUI
- 31312649
- Nr. înmatriculare
- J8/345/2013
- EUID
- ROONRC.J8/345/2013
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 martie 2013
Sediu social
- Adresă
- TÂMPEI, nr. 10, bl. A9, sc. A, ap. 7, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500271
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 28 mar)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 23 mai)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.03.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- TURCAN VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 383 din 904 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Brașov, peste 58% dintre firmele clasei. Locul 9.251 din 25.588 în tot județul, și locul 8.296 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 10%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 365.210 lei | 101.544 lei | 1 | 236.066 lei | 134.282 lei | 101.784 lei |
| 2024 | 406.052 lei | 135.671 lei | 1 | 256.629 lei | 71.668 lei | 184.961 lei |
| 2023 | 273.117 lei | 3.966 lei | 1 | 77.950 lei | 28.158 lei | 49.792 lei |
| 2022 | 218.461 lei | 80.392 lei | 1 | 241.981 lei | 196.155 lei | 45.826 lei |
| 2021 | 155.830 lei | -47.138 lei | 1 | 154.972 lei | 189.538 lei | -34.566 lei |
| 2020 | 144.290 lei | -28.463 lei | 1 | 147.082 lei | 145.375 lei | 1.707 lei |
| 2019 | 414.024 lei | 67.340 lei | 4 | 96.058 lei | 70.071 lei | 25.987 lei |
| 2018 | 174.974 lei | -4.008 lei | 2 | 25.262 lei | 65.284 lei | -40.022 lei |
| 2017 | 83.483 lei | -39.785 lei | 2 | 35.536 lei | 71.549 lei | -36.013 lei |
| 2016 | 100.017 lei | -44.995 lei | 1 | 84.290 lei | 80.518 lei | 3.772 lei |
| 2015 | 171.203 lei | 12.322 lei | 1 | 129.914 lei | 81.148 lei | 48.766 lei |
| 2014 | 150.281 lei | 5.242 lei | 2 | 180.027 lei | 144.327 lei | 35.799 lei |
| 2013 | 133.286 lei | 30.357 lei | 1 | 51.233 lei | 20.676 lei | 30.557 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 365.210 lei
- Venituri totale
- 371.105 lei
- Cheltuieli totale
- 263.955 lei
- Profit brut
- 107.150 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 101.544 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 236.066 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 191.612 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.454 lei
- Datorii
- 134.282 lei
- Capitaluri
- 101.784 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 406.052 lei
- Venituri totale
- 406.251 lei
- Cheltuieli totale
- 263.881 lei
- Profit brut
- 142.370 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 135.671 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 256.629 lei
- Stocuri
- 607 lei
- Creanțe
- 219.454 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.568 lei
- Datorii
- 71.668 lei
- Capitaluri
- 184.961 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 273.117 lei
- Venituri totale
- 287.304 lei
- Cheltuieli totale
- 280.895 lei
- Profit brut
- 6.409 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.966 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 77.950 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 59.941 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.009 lei
- Datorii
- 28.158 lei
- Capitaluri
- 49.792 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 218.461 lei
- Venituri totale
- 219.703 lei
- Cheltuieli totale
- 132.742 lei
- Profit brut
- 86.961 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 80.392 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 241.981 lei
- Stocuri
- 84.736 lei
- Creanțe
- 120.336 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.909 lei
- Datorii
- 196.155 lei
- Capitaluri
- 45.826 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 155.830 lei
- Venituri totale
- 157.487 lei
- Cheltuieli totale
- 200.981 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 43.494 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 47.138 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 154.972 lei
- Stocuri
- 84.736 lei
- Creanțe
- 39.918 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.318 lei
- Datorii
- 189.538 lei
- Capitaluri
- -34.566 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 144.290 lei
- Venituri totale
- 144.290 lei
- Cheltuieli totale
- 171.310 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 27.020 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 28.463 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 147.082 lei
- Stocuri
- 84.319 lei
- Creanțe
- 55.619 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.144 lei
- Datorii
- 145.375 lei
- Capitaluri
- 1.707 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 414.024 lei
- Venituri totale
- 414.411 lei
- Cheltuieli totale
- 342.927 lei
- Profit brut
- 71.484 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.340 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 96.058 lei
- Stocuri
- 84.404 lei
- Creanțe
- 2.942 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.712 lei
- Datorii
- 70.071 lei
- Capitaluri
- 25.987 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 174.974 lei
- Venituri totale
- 188.723 lei
- Cheltuieli totale
- 190.844 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.121 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.008 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.262 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.393 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.869 lei
- Datorii
- 65.284 lei
- Capitaluri
- -40.022 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 83.483 lei
- Venituri totale
- 83.507 lei
- Cheltuieli totale
- 122.456 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 38.949 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 39.785 lei
- Active imobilizate
- 21.539 lei
- Active circulante
- 13.997 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 999 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.998 lei
- Datorii
- 71.549 lei
- Capitaluri
- -36.013 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 100.017 lei
- Venituri totale
- 100.880 lei
- Cheltuieli totale
- 143.874 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 42.994 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 44.995 lei
- Active imobilizate
- 50.257 lei
- Active circulante
- 34.033 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.586 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.447 lei
- Datorii
- 80.518 lei
- Capitaluri
- 3.772 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 171.203 lei
- Venituri totale
- 171.915 lei
- Cheltuieli totale
- 154.449 lei
- Profit brut
- 17.466 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.322 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 78.976 lei
- Active circulante
- 50.938 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 34.071 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.867 lei
- Datorii
- 81.148 lei
- Capitaluri
- 48.766 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 150.281 lei
- Venituri totale
- 150.344 lei
- Cheltuieli totale
- 140.593 lei
- Profit brut
- 9.751 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.242 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 107.694 lei
- Active circulante
- 72.333 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 67.583 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.750 lei
- Datorii
- 144.327 lei
- Capitaluri
- 35.799 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 133.286 lei
- Venituri totale
- 133.634 lei
- Cheltuieli totale
- 99.268 lei
- Profit brut
- 34.366 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 30.357 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.233 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.142 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.091 lei
- Datorii
- 20.676 lei
- Capitaluri
- 30.557 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 7820 · Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului (CAEN Rev.2)
- 7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Înregistrări mai vechi (3)
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului