Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

CONAGRO PARTS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Suceava, înmatriculată la 13 octombrie 2016.

Identitate

Denumire legală
CONAGRO PARTS S.R.L.
CUI
36632270
Nr. înmatriculare
J2016001293334
EUID
ROONRC.J2016001293334
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
13 octombrie 2016

Sediu social

Adresă
PĂCII, nr. 1, sc. A, et. 3, ap. 10, Municipiul Suceava, Suceava
Localitate
Municipiul Suceava, Suceava
Cod poștal
720099

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 11 ian)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 13.10.2016
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • CIUBOTARIU CONSTANTIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,7 mil. lei02016: fără date2017: 877 mii lei2018: 757 mii lei2019: 1,0 mil. lei2020: 1,2 mil. lei2021: 2,0 mil. lei2022: 2,2 mil. lei2023: 2,2 mil. lei2024: 2,4 mil. lei2025: 2,7 mil. lei20172019202120232025
Rezultat net
448 mii lei0-6 mii lei2016: -6 mii lei2017: 185 mii lei2018: 86 mii lei2019: 130 mii lei2020: 175 mii lei2021: 415 mii lei2022: 431 mii lei2023: 448 mii lei2024: 305 mii lei2025: 141 mii lei20172019202120232025

Poziție în sector

Locul 5 din 21 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4672, județul Suceava, peste 81% dintre firmele clasei. Locul 1.957 din 16.743 în tot județul, și locul 2.906 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20252.707.272 lei141.080 lei41.953.268 lei437.616 lei1.517.566 lei
20242.362.787 lei305.452 lei41.803.954 lei260.801 lei1.543.153 lei
20232.240.471 lei447.958 lei31.611.418 lei145.456 lei1.465.962 lei
20222.221.497 lei430.620 lei21.242.290 lei224.286 lei1.018.004 lei
20211.984.706 lei415.210 lei31.129.341 lei143.565 lei985.776 lei
20201.210.512 lei175.417 lei2736.214 lei165.648 lei570.566 lei
20191.037.986 lei129.742 lei2546.153 lei151.004 lei395.149 lei
2018756.957 lei86.111 lei2440.032 lei174.625 lei265.407 lei
2017877.298 lei185.336 lei3307.119 lei127.823 lei179.296 lei
2016-6.240 lei0810 lei6.850 lei-6.040 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.707.272 lei
Venituri totale
2.743.984 lei
Cheltuieli totale
2.561.726 lei
Profit brut
182.258 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
141.080 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
82.649 lei
Active circulante
1.870.619 lei
Stocuri
477.905 lei
Creanțe
927.867 lei
Casa și conturi la bănci
464.847 lei
Datorii
437.616 lei
Capitaluri
1.517.566 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.362.787 lei
Venituri totale
2.393.491 lei
Cheltuieli totale
2.049.094 lei
Profit brut
344.397 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
305.452 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
165.288 lei
Active circulante
1.638.666 lei
Stocuri
443.997 lei
Creanțe
931.023 lei
Casa și conturi la bănci
263.646 lei
Datorii
260.801 lei
Capitaluri
1.543.153 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.240.471 lei
Venituri totale
2.315.404 lei
Cheltuieli totale
1.851.429 lei
Profit brut
463.975 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
447.958 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
82.751 lei
Active circulante
1.528.667 lei
Stocuri
354.547 lei
Creanțe
668.030 lei
Casa și conturi la bănci
506.090 lei
Datorii
145.456 lei
Capitaluri
1.465.962 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.221.497 lei
Venituri totale
2.245.842 lei
Cheltuieli totale
1.798.137 lei
Profit brut
447.705 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
430.620 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
26.627 lei
Active circulante
1.215.663 lei
Stocuri
339.056 lei
Creanțe
633.286 lei
Casa și conturi la bănci
243.321 lei
Datorii
224.286 lei
Capitaluri
1.018.004 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.984.706 lei
Venituri totale
2.003.346 lei
Cheltuieli totale
1.571.578 lei
Profit brut
431.768 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
415.210 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
36.822 lei
Active circulante
1.092.519 lei
Stocuri
256.998 lei
Creanțe
408.936 lei
Casa și conturi la bănci
426.585 lei
Datorii
143.565 lei
Capitaluri
985.776 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.210.512 lei
Venituri totale
1.211.471 lei
Cheltuieli totale
1.025.448 lei
Profit brut
186.023 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
175.417 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
49.866 lei
Active circulante
686.348 lei
Stocuri
229.670 lei
Creanțe
219.346 lei
Casa și conturi la bănci
237.332 lei
Datorii
165.648 lei
Capitaluri
570.566 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.037.986 lei
Venituri totale
1.043.233 lei
Cheltuieli totale
903.064 lei
Profit brut
140.169 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
129.742 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
59.403 lei
Active circulante
486.750 lei
Stocuri
190.336 lei
Creanțe
203.998 lei
Casa și conturi la bănci
92.416 lei
Datorii
151.004 lei
Capitaluri
395.149 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
756.957 lei
Venituri totale
760.259 lei
Cheltuieli totale
666.548 lei
Profit brut
93.711 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
86.111 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
74.165 lei
Active circulante
365.867 lei
Stocuri
152.481 lei
Creanțe
156.399 lei
Casa și conturi la bănci
56.987 lei
Datorii
174.625 lei
Capitaluri
265.407 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
877.298 lei
Venituri totale
880.619 lei
Cheltuieli totale
686.473 lei
Profit brut
194.146 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
185.336 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
6.723 lei
Active circulante
300.396 lei
Stocuri
98.046 lei
Creanțe
113.273 lei
Casa și conturi la bănci
89.077 lei
Datorii
127.823 lei
Capitaluri
179.296 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
Venituri totale
0 lei
Cheltuieli totale
6.240 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
6.240 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
6.240 lei
Active imobilizate
540 lei
Active circulante
270 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
270 lei
Datorii
6.850 lei
Capitaluri
-6.040 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
0

Contracte publice

  • 20 de cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2022–2026) · valoare însumată de cel mult 121 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Anvelope si curele trapezoidale pentru comuna Dumbraveni

    6.206 lei · COMUNA DUMBRAVENI · CPV 34312700-4 Curele de transmisie din cauciuc (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Achizitie anvelope si kit lama autogreder Comuna Dumbraveni

    25.080 lei · COMUNA DUMBRAVENI · CPV 34913000-0 Diverse piese de schimb (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Filtru hidraulic pentru excavator Hitachi

    208 lei · COMUNA STRAJA · CPV 34330000-9 Piese de rezerva pentru vehiculele destinate transportului de marfuri, camionete si automobile (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Pachet filtre încărcător frontal, excavator și tractor din dotarea primăriei

    1.050 lei · COMUNA STRAJA · CPV 34330000-9 Piese de rezerva pentru vehiculele destinate transportului de marfuri, camionete si automobile (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Becuri și filtre combustibil

    322 lei · COMUNA STRAJA · CPV 34913000-0 Diverse piese de schimb (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 20 septembrie 2022 și 22 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Înmatriculare la registrul comerțului