Sari la conținut
Miercuri, 2 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

COMPANIA DE DRUMURI SI PODURI S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Otopeni, înmatriculată la 19 octombrie 2017.

Identitate

Denumire legală
COMPANIA DE DRUMURI SI PODURI S.R.L.
CUI
38377556
Nr. înmatriculare
J2017017730406
EUID
ROONRC.J2017017730406
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
19 octombrie 2017

Sediu social

Adresă
MĂRĂȘEȘTI, nr. 14A, et. 2, ap. 12, Oraș Otopeni, Ilfov
Localitate
Oraș Otopeni, Ilfov

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 feb)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 24.12.2024
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • NIŢĂ ALEXANDRU - SEBASTIAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
14,0 mil. lei02018: 315 mii lei2019: 3,6 mil. lei2020: 8,6 mil. lei2021: 4,8 mil. lei2022: 2,7 mil. lei2023: 6,9 mil. lei2024: 14,0 mil. lei2025: 9,8 mil. lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
3,3 mil. lei02018: 174 mii lei2019: 2,0 mil. lei2020: 2,4 mil. lei2021: 912 mii lei2022: 465 mii lei2023: 448 mii lei2024: 2,6 mil. lei2025: 3,3 mil. lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 19 din 101 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4211, județul Ilfov, peste 82% dintre firmele clasei. Locul 1.918 din 40.494 în tot județul, și locul 5.222 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 30%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20259.846.353 lei3.328.469 lei423.504.537 lei17.253.906 lei6.256.058 lei
202414.020.077 lei2.588.466 lei1017.351.525 lei14.423.936 lei2.927.589 lei
20236.904.784 lei447.579 lei139.285.790 lei8.847.032 lei447.819 lei
20222.718.688 lei464.524 lei149.555.905 lei9.095.839 lei464.764 lei
20214.834.642 lei912.415 lei169.146.014 lei8.236.103 lei912.655 lei
20208.571.633 lei2.413.466 lei106.929.892 lei4.535.563 lei2.413.706 lei
20193.556.605 lei1.952.096 lei92.392.883 lei442.070 lei1.951.336 lei
2018315.000 lei173.767 lei9315.314 lei142.253 lei173.061 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
9.846.353 lei
Venituri totale
10.528.712 lei
Cheltuieli totale
6.676.317 lei
Profit brut
3.852.395 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.328.469 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.277.766 lei
Active circulante
20.226.771 lei
Stocuri
715.243 lei
Creanțe
12.486.529 lei
Casa și conturi la bănci
7.024.999 lei
Datorii
17.253.906 lei
Capitaluri
6.256.058 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
14.020.077 lei
Venituri totale
12.404.847 lei
Cheltuieli totale
9.408.937 lei
Profit brut
2.995.910 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.588.466 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.723.658 lei
Active circulante
15.627.867 lei
Stocuri
81.182 lei
Creanțe
15.496.261 lei
Casa și conturi la bănci
50.424 lei
Datorii
14.423.936 lei
Capitaluri
2.927.589 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
10

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
6.904.784 lei
Venituri totale
3.325.568 lei
Cheltuieli totale
2.812.345 lei
Profit brut
513.223 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
447.579 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
894.753 lei
Active circulante
8.391.037 lei
Stocuri
1.623.197 lei
Creanțe
6.766.997 lei
Casa și conturi la bănci
843 lei
Datorii
8.847.032 lei
Capitaluri
447.819 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
13

2022 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
2.718.688 lei
Venituri totale
6.154.835 lei
Cheltuieli totale
5.663.112 lei
Profit brut
491.723 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
464.524 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.316.336 lei
Active circulante
8.239.569 lei
Stocuri
5.195.431 lei
Creanțe
3.034.257 lei
Casa și conturi la bănci
9.881 lei
Datorii
9.095.839 lei
Capitaluri
464.764 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
14

2021 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
4.834.642 lei
Venituri totale
4.836.379 lei
Cheltuieli totale
3.750.171 lei
Profit brut
1.086.208 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
912.415 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.507 lei
Active circulante
9.143.507 lei
Stocuri
1.760.488 lei
Creanțe
6.421.455 lei
Casa și conturi la bănci
961.564 lei
Datorii
8.236.103 lei
Capitaluri
912.655 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
16

2020 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
8.571.633 lei
Venituri totale
10.333.874 lei
Cheltuieli totale
7.431.867 lei
Profit brut
2.902.007 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.413.466 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.277 lei
Active circulante
6.925.615 lei
Stocuri
1.760.488 lei
Creanțe
4.429.333 lei
Casa și conturi la bănci
735.794 lei
Datorii
4.535.563 lei
Capitaluri
2.413.706 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
10

2019 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
3.556.605 lei
Venituri totale
3.558.261 lei
Cheltuieli totale
1.570.559 lei
Profit brut
1.987.702 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.952.096 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
2.392.883 lei
Stocuri
Creanțe
2.233.245 lei
Casa și conturi la bănci
159.638 lei
Datorii
442.070 lei
Capitaluri
1.951.336 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
9

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
315.000 lei
Venituri totale
315.000 lei
Cheltuieli totale
138.083 lei
Profit brut
176.917 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
173.767 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
315.314 lei
Stocuri
Creanțe
315.000 lei
Casa și conturi la bănci
314 lei
Datorii
142.253 lei
Capitaluri
173.061 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
9

Contracte publice

  • 5 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2021–2024) · valoare însumată de cel mult 1,7 mil. lei
  • 5 contracte atribuite, de la 5 autorități contractante (2019–2026) · valoare însumată de cel mult 77,2 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Contract nr. 632

    Lucrari de constructii de conducte de apa si de canalizare a apelor reziduale la mare distanta (Rev.2)

    28.387.062 lei · COMUNA SMARDIOASA(PRIMARIA) · CPV 45231300-8 · Licitatie deschisa

  2. Contract nr. 7704

    Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2)

    14.355.600 lei · Comuna Dobrotesti (Primaria Dobrotesti) · CPV 45332000-3 · Procedura simplificata

  3. Cumpărare directă

    Proiectare si executie Modernizare sistem rutier str. Iasomiei

    642.091,85 lei · Comuna Balotesti (Consiliul Local) · CPV 45233252-0 Lucrari de imbracare a strazilor (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Reparatii drumuri prin asfaltare in Comuna Dobrotesti, judetul Teleorman

    252.000 lei · Comuna Dobrotesti (Primaria Dobrotesti) · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)

  5. Contract nr. 102863

    Contract de “ Refacere trotuare, alei, parcaje si covor asfaltic-strada Mare a Unirii ” din municipiul Focsani”- intocmire Proiect tehnic de executie, Detalii de executie, Caiete de sarcini, proiect pentru autorizarea executării lucrărilor (Pth; DDE; C.S. ,PAC), Asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări

    4.423.134,33 lei · MUNICIPIUL FOCSANI · CPV 45233222-1 · Procedura simplificata

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 15 octombrie 2019 și 5 martie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Înmatriculare la registrul comerțului