COFETĂRIA POVESTE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, înmatriculată la 10 iunie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- COFETĂRIA POVESTE S.R.L.
- CUI
- 46286521
- Nr. înmatriculare
- J33/1137/2022
- EUID
- ROONRC.J33/1137/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 iunie 2022
Sediu social
- Adresă
- CIOCÎRLIEI, nr. 12, Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, Suceava
- Localitate
- Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, Suceava
- Cod poștal
- 725300
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 21 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.06.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- IANOŞ DINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 128 din 141 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1071, județul Suceava, peste 10% dintre firmele clasei. Locul 14.162 din 16.743 în tot județul, și locul 7.044 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 92%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31.709 lei | -14.531 lei | 1 | 137.011 lei | 219.672 lei | -174.087 lei |
| 2024 | 420.038 lei | -48.207 lei | 3 | 199.380 lei | 235.370 lei | -159.556 lei |
| 2023 | 223.119 lei | -106.504 lei | 6 | 199.023 lei | 154.571 lei | -111.219 lei |
| 2022 | — | -4.915 lei | 6 | 426.827 lei | 30.719 lei | -4.715 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 31.709 lei
- Venituri totale
- 63.869 lei
- Cheltuieli totale
- 78.400 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.531 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.531 lei
- Active imobilizate
- 100.705 lei
- Active circulante
- 36.306 lei
- Stocuri
- 4.016 lei
- Creanțe
- 26.452 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.838 lei
- Datorii
- 219.672 lei
- Capitaluri
- -174.087 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 420.038 lei
- Venituri totale
- 454.914 lei
- Cheltuieli totale
- 493.890 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 38.976 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 48.207 lei
- Active imobilizate
- 132.074 lei
- Active circulante
- 67.306 lei
- Stocuri
- 4.016 lei
- Creanțe
- 31.412 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.878 lei
- Datorii
- 235.370 lei
- Capitaluri
- -159.556 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 223.119 lei
- Venituri totale
- 468.544 lei
- Cheltuieli totale
- 572.815 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 104.271 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 106.504 lei
- Active imobilizate
- 161.283 lei
- Active circulante
- 37.740 lei
- Stocuri
- 3.982 lei
- Creanțe
- 10.980 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.778 lei
- Datorii
- 154.571 lei
- Capitaluri
- -111.219 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 41.753 lei
- Cheltuieli totale
- 46.668 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.915 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.915 lei
- Active imobilizate
- 159.533 lei
- Active circulante
- 267.294 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 110.677 lei
- Casa și conturi la bănci
- 156.617 lei
- Datorii
- 30.719 lei
- Capitaluri
- -4.715 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Activități autorizate (CAEN)
- 1032 · Fabricarea sucurilor de fructe și legume (CAEN Rev.2)
- 1052 · Fabricarea înghețatei (CAEN Rev.2)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 1082 · Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului