CLEME & BON LACT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 2 august 2016.
Identitate
- Denumire legală
- CLEME & BON LACT SRL
- CUI
- 36385005
- Nr. înmatriculare
- J2016002227354
- EUID
- ROONRC.J2016002227354
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 august 2016
Sediu social
- Adresă
- STELELOR, nr. 2, sc. B, et. 4, ap. 18, CAMERA 1, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300679
Contact
- Telefon
- 0751 994 155
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 7 mai 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 7 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.08.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SERAFIN CLEMENTE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 6 din 6 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1051, județul Timiș. Locul 14.857 din 31.408 în tot județul, și locul 6.848 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 0%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 255.799 lei | 11.869 lei | 2 | 61.156 lei | 38.735 lei | 22.421 lei |
| 2024 | 255.428 lei | 394 lei | 2 | 46.466 lei | 35.914 lei | 10.552 lei |
| 2023 | 319.575 lei | 43.986 lei | 2 | 85.351 lei | 75.193 lei | 10.158 lei |
| 2022 | 226.973 lei | -7.619 lei | 2 | 46.996 lei | 80.824 lei | -33.828 lei |
| 2021 | 233.573 lei | 37.282 lei | 2 | 35.278 lei | 61.487 lei | -26.209 lei |
| 2020 | 198.698 lei | 14.387 lei | 2 | 37.801 lei | 101.292 lei | -63.491 lei |
| 2019 | 177.155 lei | 2.681 lei | 3 | 7.800 lei | 85.678 lei | -77.878 lei |
| 2018 | 133.903 lei | -25.924 lei | 2 | 22.267 lei | 102.826 lei | -80.559 lei |
| 2017 | 109.382 lei | -42.201 lei | 2 | 18.540 lei | 73.175 lei | -54.635 lei |
| 2016 | 5.603 lei | -12.833 lei | 1 | 13.065 lei | 25.698 lei | -12.633 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 255.799 lei
- Venituri totale
- 285.682 lei
- Cheltuieli totale
- 271.267 lei
- Profit brut
- 14.415 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.869 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.778 lei
- Active circulante
- 59.378 lei
- Stocuri
- 47.943 lei
- Creanțe
- 928 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.507 lei
- Datorii
- 38.735 lei
- Capitaluri
- 22.421 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 255.428 lei
- Venituri totale
- 309.915 lei
- Cheltuieli totale
- 306.883 lei
- Profit brut
- 3.032 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 394 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.252 lei
- Active circulante
- 44.214 lei
- Stocuri
- 17.589 lei
- Creanțe
- 18.712 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.913 lei
- Datorii
- 35.914 lei
- Capitaluri
- 10.552 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 319.575 lei
- Venituri totale
- 352.549 lei
- Cheltuieli totale
- 305.432 lei
- Profit brut
- 47.117 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.986 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.726 lei
- Active circulante
- 82.625 lei
- Stocuri
- 24.700 lei
- Creanțe
- 10.139 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.786 lei
- Datorii
- 75.193 lei
- Capitaluri
- 10.158 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 10 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN Rev.2)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.2)
- 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 9001 · Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului