CLAUNIC AUTO DEZMEMBRĂRI S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgoviște, înmatriculată la 24 august 2016.
Identitate
- Denumire legală
- CLAUNIC AUTO DEZMEMBRĂRI S.R.L.
- CUI
- 36452830
- Nr. înmatriculare
- J2016000885150
- EUID
- ROONRC.J2016000885150
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 august 2016
Sediu social
- Adresă
- LAMINORULUI, nr. 21D, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
- Localitate
- Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
- Cod poștal
- 130089
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.08.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PETCU CLAUDIU CRISTIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 2 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4687, județul Dâmbovița. Locul 991 din 10.727 în tot județul, și locul 587 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 12%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.674.998 lei | 7.581 lei | 11 | 4.703.572 lei | 1.491.364 lei | 3.212.208 lei |
| 2024 | 2.380.841 lei | 23.310 lei | 13 | 4.948.338 lei | 1.743.711 lei | 3.204.627 lei |
| 2023 | 1.888.994 lei | 819.050 lei | 13 | 5.000.853 lei | 1.800.480 lei | 3.200.373 lei |
| 2022 | 2.186.902 lei | 1.122.445 lei | 10 | 3.935.464 lei | 1.554.140 lei | 2.381.324 lei |
| 2021 | 1.905.663 lei | 1.022.676 lei | 8 | 3.071.382 lei | 759.872 lei | 2.311.510 lei |
| 2020 | 1.254.769 lei | 293.335 lei | 9 | 2.553.813 lei | 1.287.383 lei | 1.266.430 lei |
| 2019 | 1.348.782 lei | 248.099 lei | 10 | 2.231.523 lei | 1.268.147 lei | 963.376 lei |
| 2018 | 1.160.043 lei | 413.034 lei | 8 | 999.751 lei | 284.473 lei | 715.278 lei |
| 2017 | 905.390 lei | 297.616 lei | 7 | 620.737 lei | 318.493 lei | 302.244 lei |
| 2016 | 165.651 lei | 4.428 lei | 6 | 279.336 lei | 274.708 lei | 4.628 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.674.998 lei
- Venituri totale
- 2.938.273 lei
- Cheltuieli totale
- 2.906.339 lei
- Profit brut
- 31.934 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.581 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.364.221 lei
- Active circulante
- 3.339.351 lei
- Stocuri
- 2.995.058 lei
- Creanțe
- 134.026 lei
- Casa și conturi la bănci
- 210.267 lei
- Datorii
- 1.491.364 lei
- Capitaluri
- 3.212.208 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.380.841 lei
- Venituri totale
- 2.690.013 lei
- Cheltuieli totale
- 2.617.075 lei
- Profit brut
- 72.938 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.310 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.517.219 lei
- Active circulante
- 3.431.119 lei
- Stocuri
- 3.146.028 lei
- Creanțe
- 154.426 lei
- Casa și conturi la bănci
- 130.665 lei
- Datorii
- 1.743.711 lei
- Capitaluri
- 3.204.627 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.888.994 lei
- Venituri totale
- 2.440.819 lei
- Cheltuieli totale
- 1.604.336 lei
- Profit brut
- 836.483 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 819.050 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.659.677 lei
- Active circulante
- 3.341.176 lei
- Stocuri
- 3.086.379 lei
- Creanțe
- 159.734 lei
- Casa și conturi la bănci
- 95.063 lei
- Datorii
- 1.800.480 lei
- Capitaluri
- 3.200.373 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.186.902 lei
- Venituri totale
- 2.542.101 lei
- Cheltuieli totale
- 1.400.037 lei
- Profit brut
- 1.142.064 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.122.445 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.039.579 lei
- Active circulante
- 2.895.885 lei
- Stocuri
- 2.642.274 lei
- Creanțe
- 127.415 lei
- Casa și conturi la bănci
- 126.196 lei
- Datorii
- 1.554.140 lei
- Capitaluri
- 2.381.324 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.905.663 lei
- Venituri totale
- 2.142.173 lei
- Cheltuieli totale
- 1.103.983 lei
- Profit brut
- 1.038.190 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.022.676 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 991.964 lei
- Active circulante
- 2.079.418 lei
- Stocuri
- 1.918.116 lei
- Creanțe
- 50.353 lei
- Casa și conturi la bănci
- 110.949 lei
- Datorii
- 759.872 lei
- Capitaluri
- 2.311.510 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.254.769 lei
- Venituri totale
- 1.322.833 lei
- Cheltuieli totale
- 1.019.259 lei
- Profit brut
- 303.574 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 293.335 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.021.070 lei
- Active circulante
- 1.532.743 lei
- Stocuri
- 1.442.975 lei
- Creanțe
- 65.816 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.952 lei
- Datorii
- 1.287.383 lei
- Capitaluri
- 1.266.430 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.348.782 lei
- Venituri totale
- 1.377.940 lei
- Cheltuieli totale
- 1.116.561 lei
- Profit brut
- 261.379 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 248.099 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.050.340 lei
- Active circulante
- 1.181.183 lei
- Stocuri
- 1.113.478 lei
- Creanțe
- 23.832 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.873 lei
- Datorii
- 1.268.147 lei
- Capitaluri
- 963.376 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.160.043 lei
- Venituri totale
- 1.224.468 lei
- Cheltuieli totale
- 799.687 lei
- Profit brut
- 424.781 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 413.034 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 80.337 lei
- Active circulante
- 919.414 lei
- Stocuri
- 890.928 lei
- Creanțe
- 19.976 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.510 lei
- Datorii
- 284.473 lei
- Capitaluri
- 715.278 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 905.390 lei
- Venituri totale
- 946.194 lei
- Cheltuieli totale
- 639.074 lei
- Profit brut
- 307.120 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 297.616 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 65.642 lei
- Active circulante
- 555.095 lei
- Stocuri
- 526.488 lei
- Creanțe
- 23.151 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.456 lei
- Datorii
- 318.493 lei
- Capitaluri
- 302.244 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 165.651 lei
- Venituri totale
- 165.651 lei
- Cheltuieli totale
- 159.566 lei
- Profit brut
- 6.085 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.428 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 61.956 lei
- Active circulante
- 217.380 lei
- Stocuri
- 136.211 lei
- Creanțe
- 74.262 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.907 lei
- Datorii
- 274.708 lei
- Capitaluri
- 4.628 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Activități autorizate (CAEN)
- 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN Rev.3)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.3)
- 3821 · Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4687 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului