CLASILUC SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Baia Mare, înmatriculată la 22 februarie 2001.
Identitate
- Denumire legală
- CLASILUC SRL
- CUI
- 13740698
- Nr. înmatriculare
- J24/141/2001
- EUID
- ROONRC.J24/141/2001
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 februarie 2001
Sediu social
- Adresă
- TRAIAN, nr. 8A, et. I, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Localitate
- Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Cod poștal
- 430212
Contact
- Telefon
- 0362 419 419
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 27 aprilie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 01.03.2001
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DRAGOŞ IOAN LUCIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 18 din 53 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4399, județul Maramureș, peste 68% dintre firmele clasei. Locul 3.076 din 13.678 în tot județul, și locul 3.816 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1.197%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 912.009 lei | 164.325 lei | 2 | 4.185.041 lei | 3.412.767 lei | 776.822 lei |
| 2024 | 70.292 lei | 89.729 lei | 2 | 2.580.743 lei | 1.968.246 lei | 612.497 lei |
| 2023 | 134.790 lei | 15.557 lei | 3 | 2.838.620 lei | 2.020.792 lei | 817.828 lei |
| 2022 | 108.760 lei | 12.475 lei | 5 | 2.669.611 lei | 1.863.843 lei | 1.100.828 lei |
| 2021 | 209.072 lei | 225.805 lei | 5 | 2.727.192 lei | 1.927.926 lei | 1.094.326 lei |
| 2020 | 302.759 lei | 122.173 lei | 6 | 2.072.019 lei | 1.498.558 lei | 868.521 lei |
| 2019 | 1.934.520 lei | 438.365 lei | 6 | 2.364.002 lei | 1.715.820 lei | 946.109 lei |
| 2018 | 233.909 lei | 127.088 lei | 8 | 2.932.950 lei | 2.723.134 lei | 507.743 lei |
| 2017 | 442.096 lei | 358.902 lei | 8 | 2.376.167 lei | 2.293.439 lei | 380.655 lei |
| 2016 | 133.021 lei | 2.824 lei | 6 | 1.294.557 lei | 1.570.655 lei | 21.829 lei |
| 2015 | 274.110 lei | 7.649 lei | 7 | 884.020 lei | 1.162.942 lei | 19.005 lei |
| 2014 | 287.448 lei | -3.313 lei | 7 | 836.582 lei | 1.123.625 lei | 11.356 lei |
| 2013 | 169.072 lei | 19.475 lei | 8 | 619.702 lei | 902.960 lei | 14.669 lei |
| 2012 | 81.913 lei | 10.631 lei | 4 | 910.569 lei | 930.465 lei | -17.029 lei |
| 2011 | 629.346 lei | -9.607 lei | 4 | 844.039 lei | 874.567 lei | -27.660 lei |
| 2010 | 308.679 lei | 4.270 lei | — | 1.367.138 lei | 1.373.715 lei | -3.709 lei |
| 2009 | 24.748 lei | 11.171 lei | 1 | 1.402.978 lei | 1.413.825 lei | -7.979 lei |
| 2008 | 163.445 lei | -97.077 lei | 1 | 1.107.304 lei | 1.128.052 lei | -17.880 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 912.009 lei
- Venituri totale
- 2.030.987 lei
- Cheltuieli totale
- 1.842.895 lei
- Profit brut
- 188.092 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 164.325 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 734.447 lei
- Active circulante
- 3.450.594 lei
- Stocuri
- 2.316.597 lei
- Creanțe
- 1.106.923 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.074 lei
- Datorii
- 3.412.767 lei
- Capitaluri
- 776.822 lei
- Capital subscris vărsat
- 5.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 70.292 lei
- Venituri totale
- 759.851 lei
- Cheltuieli totale
- 655.775 lei
- Profit brut
- 104.076 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 89.729 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 721.192 lei
- Active circulante
- 1.859.551 lei
- Stocuri
- 1.214.236 lei
- Creanțe
- 611.248 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.067 lei
- Datorii
- 1.968.246 lei
- Capitaluri
- 612.497 lei
- Capital subscris vărsat
- 5.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 134.790 lei
- Venituri totale
- 366.589 lei
- Cheltuieli totale
- 347.801 lei
- Profit brut
- 18.788 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.557 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 686.843 lei
- Active circulante
- 2.151.777 lei
- Stocuri
- 1.201.975 lei
- Creanțe
- 917.494 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.308 lei
- Datorii
- 2.020.792 lei
- Capitaluri
- 817.828 lei
- Capital subscris vărsat
- 5.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.