CIUNTU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, înmatriculată la 20 ianuarie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- CIUNTU S.R.L.
- CUI
- 39270530
- Nr. înmatriculare
- J7/34/2023
- EUID
- ROONRC.J7/34/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 ianuarie 2023
Sediu social
- Adresă
- Cot Deal, nr. 60, Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoșani
- Localitate
- Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoșani
- Cod poștal
- 717450
Contact
- Telefon
- 0747 733 944
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 oct)
- Inactiv fiscal
- da (din 19 sept)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 20.01.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 680.206 lei.
- Obligații principale
- 567.537 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 112.669 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Insolvabil
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 202.745 lei | 59.850 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 259.383 lei | 37.516 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 105.409 lei | 15.303 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Botoșani →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- CIOBANU ŞTEFAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Botoșani; ultimul an depus este 2020.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 948.641 lei | 339.930 lei | 5 | 129.683 lei | 129.483 lei | 200 lei |
| 2019 | 171.798 lei | 650 lei | — | 100.036 lei | 101.691 lei | -1.655 lei |
| 2018 | 57.913 lei | -2.705 lei | — | 62.672 lei | 65.177 lei | -2.505 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 948.641 lei
- Venituri totale
- 1.237.684 lei
- Cheltuieli totale
- 888.229 lei
- Profit brut
- 349.455 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 339.930 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 129.683 lei
- Stocuri
- 34.559 lei
- Creanțe
- 19.991 lei
- Casa și conturi la bănci
- 75.133 lei
- Datorii
- 129.483 lei
- Capitaluri
- 200 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 171.798 lei
- Venituri totale
- 171.798 lei
- Cheltuieli totale
- 171.148 lei
- Profit brut
- 650 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 650 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 100.036 lei
- Stocuri
- 48.899 lei
- Creanțe
- 115 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.022 lei
- Datorii
- 101.691 lei
- Capitaluri
- -1.655 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 57.913 lei
- Venituri totale
- 63.132 lei
- Cheltuieli totale
- 65.837 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.705 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.705 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 62.672 lei
- Stocuri
- 60.072 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.600 lei
- Datorii
- 65.177 lei
- Capitaluri
- -2.505 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2023
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
- Înmatriculare la registrul comerțului
2021
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018