Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

CITADIN CONSTRUCT SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Suceava, înmatriculată la 17 martie 2004.

Identitate

Denumire legală
CITADIN CONSTRUCT SRL
CUI
16250828
Nr. înmatriculare
J33/287/2004
EUID
ROONRC.J33/287/2004
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
17 martie 2004

Sediu social

Adresă
Str. MARASTI, nr. 6, bl. 23, sc. A, et. 3, ap. 10, Municipiul Suceava, Suceava
Localitate
Municipiul Suceava, Suceava
Cod poștal
5800

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 mai)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 17.03.2004
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MIHAI NECULAI-DINU — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
874 mii lei02008: 515 mii lei2009: 226 mii lei2010: 130 mii lei2011: 411 mii lei2012: 304 mii lei2013: 521 mii lei2014: 691 mii lei2015: 544 mii lei2016: 352 mii lei2017: 203 mii lei2018: 432 mii lei2019: 693 mii lei2020: 826 mii lei2021: 522 mii lei2022: 518 mii lei2023: 874 mii lei2024: 670 mii lei2025: 739 mii lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
222 mii lei0-64 mii lei2008: -6 mii lei2009: -62 mii lei2010: -64 mii lei2011: 109 mii lei2012: 2 mii lei2013: 2 mii lei2014: 102 mii lei2015: -33 mii lei2016: -51 mii lei2017: -11 mii lei2018: 37 mii lei2019: 110 mii lei2020: 56 mii lei2021: -38 mii lei2022: -62 mii lei2023: 222 mii lei2024: -15 mii lei2025: 37 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 217 din 803 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Suceava, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 4.742 din 16.743 în tot județul, și locul 1.483 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 10%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025739.389 lei36.943 lei8294.086 lei27.523 lei268.379 lei
2024669.805 lei-15.473 lei7395.529 lei58.229 lei338.822 lei
2023874.233 lei221.994 lei6497.000 lei63.705 lei433.295 lei
2022517.586 lei-61.552 lei9338.785 lei91.584 lei247.201 lei
2021521.691 lei-37.964 lei8414.734 lei105.981 lei308.753 lei
2020826.120 lei56.351 lei10547.290 lei200.573 lei346.717 lei
2019693.246 lei109.914 lei7430.664 lei140.298 lei290.366 lei
2018431.998 lei36.977 lei6271.373 lei90.920 lei180.453 lei
2017202.552 lei-10.538 lei5221.585 lei78.237 lei143.476 lei
2016351.681 lei-50.505 lei9234.305 lei80.291 lei154.014 lei
2015543.753 lei-33.246 lei18361.254 lei156.735 lei204.519 lei
2014690.807 lei102.107 lei15369.709 lei131.944 lei237.765 lei
2013521.492 lei2.108 lei11241.112 lei105.454 lei135.658 lei
2012304.099 lei1.932 lei12178.689 lei45.139 lei133.550 lei
2011410.987 lei108.878 lei8263.887 lei132.269 lei131.618 lei
2010130.284 lei-63.911 lei693.621 lei220.681 lei-127.060 lei
2009226.208 lei-61.650 lei8145.342 lei201.261 lei-63.149 lei
2008515.004 lei-5.929 lei8178.254 lei172.523 lei-1.499 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
739.389 lei
Venituri totale
763.143 lei
Cheltuieli totale
706.507 lei
Profit brut
56.636 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
36.943 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.829 lei
Active circulante
289.257 lei
Stocuri
490 lei
Creanțe
119.201 lei
Casa și conturi la bănci
169.566 lei
Datorii
27.523 lei
Capitaluri
268.379 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
8

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
669.805 lei
Venituri totale
713.850 lei
Cheltuieli totale
716.250 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
2.400 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
15.473 lei
Active imobilizate
5.391 lei
Active circulante
390.138 lei
Stocuri
21.288 lei
Creanțe
107.250 lei
Casa și conturi la bănci
261.600 lei
Datorii
58.229 lei
Capitaluri
338.822 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
7

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
874.233 lei
Venituri totale
875.775 lei
Cheltuieli totale
645.213 lei
Profit brut
230.562 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
221.994 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
19.489 lei
Active circulante
477.511 lei
Stocuri
19.603 lei
Creanțe
92.693 lei
Casa și conturi la bănci
365.215 lei
Datorii
63.705 lei
Capitaluri
433.295 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
6

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
517.586 lei
Venituri totale
535.741 lei
Cheltuieli totale
592.371 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
56.630 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
61.552 lei
Active imobilizate
17.645 lei
Active circulante
321.140 lei
Stocuri
19.847 lei
Creanțe
123.268 lei
Casa și conturi la bănci
178.025 lei
Datorii
91.584 lei
Capitaluri
247.201 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
9

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
521.691 lei
Venituri totale
521.708 lei
Cheltuieli totale
554.977 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
33.269 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
37.964 lei
Active imobilizate
31.844 lei
Active circulante
382.890 lei
Stocuri
181 lei
Creanțe
112.417 lei
Casa și conturi la bănci
270.292 lei
Datorii
105.981 lei
Capitaluri
308.753 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
8

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
826.120 lei
Venituri totale
757.380 lei
Cheltuieli totale
693.229 lei
Profit brut
64.151 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
56.351 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
40.376 lei
Active circulante
506.914 lei
Stocuri
186 lei
Creanțe
138.135 lei
Casa și conturi la bănci
368.593 lei
Datorii
200.573 lei
Capitaluri
346.717 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
10

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
693.246 lei
Venituri totale
788.845 lei
Cheltuieli totale
671.996 lei
Profit brut
116.849 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
109.914 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
52.712 lei
Active circulante
377.952 lei
Stocuri
96.418 lei
Creanțe
113.068 lei
Casa și conturi la bănci
168.466 lei
Datorii
140.298 lei
Capitaluri
290.366 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
7

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
431.998 lei
Venituri totale
434.889 lei
Cheltuieli totale
393.556 lei
Profit brut
41.333 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
36.977 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
48.914 lei
Active circulante
222.459 lei
Stocuri
33 lei
Creanțe
178.353 lei
Casa și conturi la bănci
44.073 lei
Datorii
90.920 lei
Capitaluri
180.453 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
6

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
202.552 lei
Venituri totale
202.559 lei
Cheltuieli totale
210.972 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
8.413 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
10.538 lei
Active imobilizate
75.120 lei
Active circulante
146.465 lei
Stocuri
86 lei
Creanțe
125.096 lei
Casa și conturi la bănci
21.283 lei
Datorii
78.237 lei
Capitaluri
143.476 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
5

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
351.681 lei
Venituri totale
345.802 lei
Cheltuieli totale
396.307 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
50.505 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
50.505 lei
Active imobilizate
103.453 lei
Active circulante
130.852 lei
Stocuri
49 lei
Creanțe
114.938 lei
Casa și conturi la bănci
15.865 lei
Datorii
80.291 lei
Capitaluri
154.014 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
9

2015 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
543.753 lei
Venituri totale
544.603 lei
Cheltuieli totale
577.849 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
33.246 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
33.246 lei
Active imobilizate
127.499 lei
Active circulante
233.755 lei
Stocuri
5.951 lei
Creanțe
145.273 lei
Casa și conturi la bănci
82.531 lei
Datorii
156.735 lei
Capitaluri
204.519 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
18

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
690.807 lei
Venituri totale
686.110 lei
Cheltuieli totale
565.991 lei
Profit brut
120.119 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
102.107 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
147.142 lei
Active circulante
222.567 lei
Stocuri
7.109 lei
Creanțe
130.805 lei
Casa și conturi la bănci
84.653 lei
Datorii
131.944 lei
Capitaluri
237.765 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
15

2013 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
521.492 lei
Venituri totale
529.295 lei
Cheltuieli totale
526.333 lei
Profit brut
2.962 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.108 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
17.877 lei
Active circulante
223.235 lei
Stocuri
11.655 lei
Creanțe
133.180 lei
Casa și conturi la bănci
78.400 lei
Datorii
105.454 lei
Capitaluri
135.658 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
11

2012 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
304.099 lei
Venituri totale
308.092 lei
Cheltuieli totale
305.376 lei
Profit brut
2.716 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.932 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
21.137 lei
Active circulante
157.552 lei
Stocuri
3.940 lei
Creanțe
138.347 lei
Casa și conturi la bănci
15.265 lei
Datorii
45.139 lei
Capitaluri
133.550 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
12

2011 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
410.987 lei
Venituri totale
411.908 lei
Cheltuieli totale
300.458 lei
Profit brut
111.450 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
108.878 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
36.457 lei
Active circulante
227.430 lei
Stocuri
Creanțe
214.702 lei
Casa și conturi la bănci
12.728 lei
Datorii
132.269 lei
Capitaluri
131.618 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
8

2010 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
130.284 lei
Venituri totale
130.696 lei
Cheltuieli totale
189.732 lei
Profit brut
Pierdere brută
59.036 lei
Profit net
Pierdere netă
63.911 lei
Active imobilizate
36.626 lei
Active circulante
56.995 lei
Stocuri
15 lei
Creanțe
37.001 lei
Casa și conturi la bănci
19.979 lei
Datorii
220.681 lei
Capitaluri
-127.060 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2009 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
226.208 lei
Venituri totale
226.272 lei
Cheltuieli totale
282.189 lei
Profit brut
Pierdere brută
55.917 lei
Profit net
Pierdere netă
61.650 lei
Active imobilizate
39.106 lei
Active circulante
106.236 lei
Stocuri
2.142 lei
Creanțe
54.920 lei
Casa și conturi la bănci
49.174 lei
Datorii
201.261 lei
Capitaluri
-63.149 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
8

2008 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
515.004 lei
Venituri totale
515.096 lei
Cheltuieli totale
521.025 lei
Profit brut
Pierdere brută
5.929 lei
Profit net
Pierdere netă
5.929 lei
Active imobilizate
55.339 lei
Active circulante
122.915 lei
Stocuri
Creanțe
55.892 lei
Casa și conturi la bănci
67.023 lei
Datorii
172.523 lei
Capitaluri
-1.499 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
8

Contracte publice

  • 34 de cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 862 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Lucrari de refacere trepte exterioare din gresie

    38.026,93 lei · COMUNA ADANCATA (PRIMARIA) · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Lucrari de reparatii si finisaje

    7.690,78 lei · OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA SUCEAVA · CPV 45262600-7 Diverse lucrari specializate de constructii (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Executie lucrari de structuri metalice c2 - SAP 1

    4.000 lei · Universitatea Stefan cel Mare Suceava · CPV 45223210-1 Lucrari de structuri metalice (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    LUCRĂRI DE REPARAŢII - Auditorium Joseph Schmidt - SAP I

    38.806,48 lei · Universitatea Stefan cel Mare Suceava · CPV 45442100-8 Lucrari de vopsire (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    AMENAJARE SPATIU DE INVATAMANT- Corp B - SAP II

    11.219,36 lei · Universitatea Stefan cel Mare Suceava · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 8 mai 2021 și 18 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
  1. 2011

    • Situații financiare depuse pentru anul 2011
  2. 2010

    • Situații financiare depuse pentru anul 2010
  3. 2009

    • Situații financiare depuse pentru anul 2009
  4. 2008

    • Situații financiare depuse pentru anul 2008
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  5. 2004

    • Înmatriculare la registrul comerțului