CHIȚU ALEX REVION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Tecuci, înmatriculată la 12 octombrie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- CHIȚU ALEX REVION S.R.L.
- CUI
- 39995717
- Nr. înmatriculare
- J2018001433174
- EUID
- ROONRC.J2018001433174
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 octombrie 2018
Sediu social
- Adresă
- STOICESCU PLT., nr. 35, Municipiul Tecuci, Galați
- Localitate
- Municipiul Tecuci, Galați
- Cod poștal
- 805300
Contact
- Telefon
- 0747 435 205
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 6 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.10.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CHIȚU ALEXANDRU-IONUȚ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 226 din 257 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4932, județul Galați, peste 12% dintre firmele clasei. Locul 12.329 din 13.829 în tot județul, și locul 4.870 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 37%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13.648 lei | -10.907 lei | 1 | 5.632 lei | 2.363 lei | 3.269 lei |
| 2024 | 21.512 lei | 3.872 lei | — | 16.212 lei | 2.036 lei | 14.176 lei |
| 2023 | 13.177 lei | 257 lei | — | 12.387 lei | 2.082 lei | 10.305 lei |
| 2022 | — | -6.443 lei | — | 10.245 lei | 198 lei | 10.047 lei |
| 2021 | 6.752 lei | -4.748 lei | — | 16.688 lei | 198 lei | 16.490 lei |
| 2020 | 9.217 lei | 38 lei | — | 21.238 lei | 0 lei | 21.238 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.648 lei
- Venituri totale
- 13.648 lei
- Cheltuieli totale
- 24.555 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 10.907 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.907 lei
- Active imobilizate
- 4.792 lei
- Active circulante
- 840 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 450 lei
- Casa și conturi la bănci
- 390 lei
- Datorii
- 2.363 lei
- Capitaluri
- 3.269 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 21.512 lei
- Venituri totale
- 21.512 lei
- Cheltuieli totale
- 16.920 lei
- Profit brut
- 4.592 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.872 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.292 lei
- Active circulante
- 8.920 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 450 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.470 lei
- Datorii
- 2.036 lei
- Capitaluri
- 14.176 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.177 lei
- Venituri totale
- 13.177 lei
- Cheltuieli totale
- 12.872 lei
- Profit brut
- 305 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 257 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.229 lei
- Active circulante
- 2.158 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.158 lei
- Datorii
- 2.082 lei
- Capitaluri
- 10.305 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1032 · Fabricarea sucurilor de fructe și legume (CAEN Rev.3)
- 1052 · Fabricarea înghețatei (CAEN Rev.3)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN Rev.3)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5612 · Activități ale unităților mobile de alimentație (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9622 · Activități de tratament și înfrumusețare (CAEN Rev.3)
- 9623 · Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 25 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2018
- Înmatriculare la registrul comerțului