CENTRUL LINGVISTIC WUNDERKIND S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Suceava, înmatriculată la 10 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- CENTRUL LINGVISTIC WUNDERKIND S.R.L.
- CUI
- 41381000
- Nr. înmatriculare
- J2019001290334
- EUID
- ROONRC.J2019001290334
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- ILIE ILAȘCU, nr. 22 A, bl. D2, et. 2, ap. 16, încăperea nr. 87, Municipiul Suceava, Suceava
- Localitate
- Municipiul Suceava, Suceava
- Cod poștal
- 720208
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 8 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.07.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ZAHARIA ANCA MIHAELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 29 din 92 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8559, județul Suceava, peste 70% dintre firmele clasei. Locul 8.575 din 16.671 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 25%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 250.800 lei | -87.032 lei | — | 69.132 lei | 16.232 lei | 52.900 lei |
| 2024 | 335.863 lei | 40.996 lei | 4 | 168.486 lei | 28.554 lei | 139.932 lei |
| 2023 | 343.448 lei | 48.934 lei | 4 | 140.362 lei | 36.393 lei | 98.937 lei |
| 2022 | 224.707 lei | 49.803 lei | 5 | 121.978 lei | 71.975 lei | 50.003 lei |
| 2021 | 157.112 lei | 81.158 lei | 3 | 145.367 lei | 55.545 lei | 89.822 lei |
| 2020 | 83.742 lei | 16.029 lei | 3 | 108.008 lei | 7.244 lei | 8.664 lei |
| 2019 | 19.930 lei | -7.565 lei | — | 165.397 lei | 7.797 lei | -7.365 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 250.800 lei
- Venituri totale
- 250.800 lei
- Cheltuieli totale
- 330.826 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 80.026 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 87.032 lei
- Active imobilizate
- 17.238 lei
- Active circulante
- 51.894 lei
- Stocuri
- 26.437 lei
- Creanțe
- 14.667 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.790 lei
- Datorii
- 16.232 lei
- Capitaluri
- 52.900 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 335.863 lei
- Venituri totale
- 341.203 lei
- Cheltuieli totale
- 290.671 lei
- Profit brut
- 50.532 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 40.996 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21.070 lei
- Active circulante
- 147.416 lei
- Stocuri
- 48.648 lei
- Creanțe
- 12.228 lei
- Casa și conturi la bănci
- 86.540 lei
- Datorii
- 28.554 lei
- Capitaluri
- 139.932 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 343.448 lei
- Venituri totale
- 358.366 lei
- Cheltuieli totale
- 305.998 lei
- Profit brut
- 52.368 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.934 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.634 lei
- Active circulante
- 125.728 lei
- Stocuri
- 53.728 lei
- Creanțe
- 650 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.350 lei
- Datorii
- 36.393 lei
- Capitaluri
- 98.937 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4761 · Comerț cu amănuntul al cărților (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 5540 · Intermedieri pentru servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5811 · Activități de editare a cărților (CAEN Rev.3)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8551 · Învățământ în domeniul sportiv și recreațional (CAEN Rev.3)
- 8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8561 · Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori) (CAEN Rev.3)
- 8569 · Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN Rev.3)
- 9321 · Activități ale parcurilor tematice și de distracții (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului