CAZARE CENTRU MURES S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 18 august 2020.
Identitate
- Denumire legală
- CAZARE CENTRU MURES S.R.L.
- CUI
- 42933803
- Nr. înmatriculare
- J26/1045/2020
- EUID
- ROONRC.J26/1045/2020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 august 2020
Sediu social
- Adresă
- CĂLĂRAȘILOR, nr. 12, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Localitate
- Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Cod poștal
- 54044
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 11 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 18.08.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RUS DĂNUȚ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 33 din 123 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5520, județul Mureș, peste 74% dintre firmele clasei. Locul 8.038 din 16.897 în tot județul, și locul 6.422 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 254.307 lei | 12.876 lei | 1 | 38.548 lei | 25.472 lei | 13.076 lei |
| 2024 | 285.503 lei | 93.657 lei | 1 | 147.317 lei | 31.650 lei | 115.667 lei |
| 2023 | 495.224 lei | 181.406 lei | — | 236.893 lei | 36.781 lei | 200.112 lei |
| 2021 | 215.347 lei | 96.432 lei | — | 127.663 lei | 11.589 lei | 116.074 lei |
| 2020 | 35.895 lei | 19.442 lei | — | 25.987 lei | 6.345 lei | 19.642 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 254.307 lei
- Venituri totale
- 254.427 lei
- Cheltuieli totale
- 233.919 lei
- Profit brut
- 20.508 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.876 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.835 lei
- Active circulante
- 27.713 lei
- Stocuri
- 6.153 lei
- Creanțe
- 16.253 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.307 lei
- Datorii
- 25.472 lei
- Capitaluri
- 13.076 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 285.503 lei
- Venituri totale
- 285.516 lei
- Cheltuieli totale
- 176.678 lei
- Profit brut
- 108.838 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 93.657 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.564 lei
- Active circulante
- 145.753 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 141.793 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.960 lei
- Datorii
- 31.650 lei
- Capitaluri
- 115.667 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 495.224 lei
- Venituri totale
- 496.003 lei
- Cheltuieli totale
- 279.628 lei
- Profit brut
- 216.375 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 181.406 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 236.893 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 223.903 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.990 lei
- Datorii
- 36.781 lei
- Capitaluri
- 200.112 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 215.347 lei
- Venituri totale
- 215.348 lei
- Cheltuieli totale
- 112.585 lei
- Profit brut
- 102.763 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 96.432 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 165 lei
- Active circulante
- 127.498 lei
- Stocuri
- 24.581 lei
- Creanțe
- 102.744 lei
- Casa și conturi la bănci
- 173 lei
- Datorii
- 11.589 lei
- Capitaluri
- 116.074 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 35.895 lei
- Venituri totale
- 35.895 lei
- Cheltuieli totale
- 15.376 lei
- Profit brut
- 20.519 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.442 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.987 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 20.312 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.675 lei
- Datorii
- 6.345 lei
- Capitaluri
- 19.642 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6832 · Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului