CASA ROTARESCU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, înmatriculată la 24 martie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- CASA ROTARESCU S.R.L.
- CUI
- 43974038
- Nr. înmatriculare
- J29/799/2021
- EUID
- ROONRC.J29/799/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 martie 2021
Sediu social
- Adresă
- CEPTURA DE JOS, nr. 415, Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova
- Localitate
- Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova
- Cod poștal
- 107126
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.03.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ROTĂRESCU SILVIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 23 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1102, județul Prahova, peste 61% dintre firmele clasei. Locul 5.667 din 21.767 în tot județul, și locul 8.065 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 141%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 697.536 lei | 352.195 lei | 1 | 465.393 lei | 121.324 lei | 344.069 lei |
| 2024 | 289.401 lei | 43.438 lei | 1 | 194.231 lei | 162.026 lei | 32.205 lei |
| 2023 | 256.085 lei | 13.319 lei | 1 | 157.577 lei | 168.810 lei | -11.233 lei |
| 2022 | 191.109 lei | 12.156 lei | 1 | 106.910 lei | 131.462 lei | -24.552 lei |
| 2021 | 93.845 lei | -36.908 lei | — | 127.535 lei | 164.243 lei | -36.708 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 697.536 lei
- Venituri totale
- 697.645 lei
- Cheltuieli totale
- 330.810 lei
- Profit brut
- 366.835 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 352.195 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.935 lei
- Active circulante
- 439.458 lei
- Stocuri
- 24.582 lei
- Creanțe
- 290.251 lei
- Casa și conturi la bănci
- 124.625 lei
- Datorii
- 121.324 lei
- Capitaluri
- 344.069 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 289.401 lei
- Venituri totale
- 290.960 lei
- Cheltuieli totale
- 244.612 lei
- Profit brut
- 46.348 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.438 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.074 lei
- Active circulante
- 151.157 lei
- Stocuri
- 111.589 lei
- Creanțe
- 16.087 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.481 lei
- Datorii
- 162.026 lei
- Capitaluri
- 32.205 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 256.085 lei
- Venituri totale
- 256.085 lei
- Cheltuieli totale
- 240.332 lei
- Profit brut
- 15.753 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.319 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 48.165 lei
- Active circulante
- 109.412 lei
- Stocuri
- 48.957 lei
- Creanțe
- 14.120 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.335 lei
- Datorii
- 168.810 lei
- Capitaluri
- -11.233 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 191.109 lei
- Venituri totale
- 194.209 lei
- Cheltuieli totale
- 178.419 lei
- Profit brut
- 15.790 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.156 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66.984 lei
- Active circulante
- 39.926 lei
- Stocuri
- 25.700 lei
- Creanțe
- 7.961 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.265 lei
- Datorii
- 131.462 lei
- Capitaluri
- -24.552 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 93.845 lei
- Venituri totale
- 93.845 lei
- Cheltuieli totale
- 128.738 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 34.893 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 36.908 lei
- Active imobilizate
- 72.576 lei
- Active circulante
- 54.959 lei
- Stocuri
- 47.336 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 7.623 lei
- Datorii
- 164.243 lei
- Capitaluri
- -36.708 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0121 · Cultivarea strugurilor (CAEN Rev.2)
- 1102 · Fabricarea vinurilor din struguri (CAEN Rev.2)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.2)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Înregistrare în scopuri de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului