CASA-BAIMAREANA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Baia Mare, înmatriculată la 8 noiembrie 2004.
Identitate
- Denumire legală
- CASA-BAIMAREANA S.R.L.
- CUI
- 16918499
- Nr. înmatriculare
- J24/1694/2004
- EUID
- ROONRC.J24/1694/2004
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 noiembrie 2004
Sediu social
- Adresă
- VASILE ALECSANDRI, nr. 41, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Localitate
- Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Cod poștal
- 430301
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 11 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 09.05.2006
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ROBU ADRIANA RAMONA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 14 din 210 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5520, județul Maramureș, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 3.775 din 13.678 în tot județul, și locul 3.816 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 31%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 644.492 lei | 165.357 lei | 2 | 1.580.781 lei | 447.261 lei | 1.133.520 lei |
| 2024 | 934.954 lei | 135.180 lei | 2 | 1.568.593 lei | 600.430 lei | 968.163 lei |
| 2023 | 1.142.820 lei | 363.721 lei | 2 | 1.849.031 lei | 930.831 lei | 918.200 lei |
| 2022 | 652.791 lei | 54.620 lei | 3 | 1.692.721 lei | 1.062.242 lei | 630.479 lei |
| 2021 | 824.587 lei | 271.913 lei | 5 | 1.498.434 lei | 922.575 lei | 575.859 lei |
| 2020 | 1.060.422 lei | 26.968 lei | 7 | 1.643.070 lei | 1.339.125 lei | 303.945 lei |
| 2019 | 501.916 lei | 22.951 lei | 4 | 1.836.201 lei | 1.670.582 lei | 276.976 lei |
| 2018 | 500.005 lei | 14.130 lei | 4 | 1.667.404 lei | 1.421.378 lei | 254.026 lei |
| 2017 | 165.355 lei | 4.715 lei | 3 | 1.347.070 lei | 1.111.654 lei | 239.896 lei |
| 2016 | 146.488 lei | 6.050 lei | 3 | 316.883 lei | 98.770 lei | 235.182 lei |
| 2015 | 210.664 lei | 61.900 lei | 2 | 262.925 lei | 33.793 lei | 229.132 lei |
| 2014 | 164.927 lei | 95.444 lei | 2 | 223.877 lei | 56.645 lei | 167.232 lei |
| 2013 | 183.908 lei | 69.510 lei | 2 | 161.142 lei | 89.353 lei | 71.789 lei |
| 2012 | 75.599 lei | 2.097 lei | 4 | 175.012 lei | 172.733 lei | 2.279 lei |
| 2011 | 78.800 lei | 4.443 lei | 3 | 163.784 lei | 120.475 lei | 90.181 lei |
| 2010 | 122.708 lei | 949 lei | 3 | 172.243 lei | 188.445 lei | -4.262 lei |
| 2009 | 129.189 lei | 4.598 lei | 3 | 183.418 lei | 188.629 lei | -5.211 lei |
| 2008 | 95.719 lei | 1.480 lei | 3 | 108.633 lei | 120.455 lei | -9.809 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 644.492 lei
- Venituri totale
- 696.411 lei
- Cheltuieli totale
- 512.345 lei
- Profit brut
- 184.066 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 165.357 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.402.905 lei
- Active circulante
- 177.876 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 116.261 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.615 lei
- Datorii
- 447.261 lei
- Capitaluri
- 1.133.520 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 934.954 lei
- Venituri totale
- 982.915 lei
- Cheltuieli totale
- 818.248 lei
- Profit brut
- 164.667 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 135.180 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.497.487 lei
- Active circulante
- 71.106 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 35.998 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.108 lei
- Datorii
- 600.430 lei
- Capitaluri
- 968.163 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.142.820 lei
- Venituri totale
- 1.149.649 lei
- Cheltuieli totale
- 775.843 lei
- Profit brut
- 373.806 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 363.721 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.607.389 lei
- Active circulante
- 241.642 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 172.156 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.486 lei
- Datorii
- 930.831 lei
- Capitaluri
- 918.200 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 652.791 lei
- Venituri totale
- 655.045 lei
- Cheltuieli totale
- 593.897 lei
- Profit brut
- 61.148 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.620 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.554.643 lei
- Active circulante
- 138.078 lei
- Stocuri
- 224 lei
- Creanțe
- 108.469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.385 lei
- Datorii
- 1.062.242 lei
- Capitaluri
- 630.479 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 824.587 lei
- Venituri totale
- 829.566 lei
- Cheltuieli totale
- 549.941 lei
- Profit brut
- 279.625 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 271.913 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.283.585 lei
- Active circulante
- 214.849 lei
- Stocuri
- 18.756 lei
- Creanțe
- 125.336 lei
- Casa și conturi la bănci
- 70.757 lei
- Datorii
- 922.575 lei
- Capitaluri
- 575.859 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.060.422 lei
- Venituri totale
- 1.060.485 lei
- Cheltuieli totale
- 1.023.336 lei
- Profit brut
- 37.149 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.968 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.371.525 lei
- Active circulante
- 271.545 lei
- Stocuri
- 4.695 lei
- Creanțe
- 84.398 lei
- Casa și conturi la bănci
- 182.452 lei
- Datorii
- 1.339.125 lei
- Capitaluri
- 303.945 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 501.916 lei
- Venituri totale
- 501.922 lei
- Cheltuieli totale
- 473.952 lei
- Profit brut
- 27.970 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.951 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.495.469 lei
- Active circulante
- 340.732 lei
- Stocuri
- 212.126 lei
- Creanțe
- 60.799 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.807 lei
- Datorii
- 1.670.582 lei
- Capitaluri
- 276.976 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 500.005 lei
- Venituri totale
- 500.009 lei
- Cheltuieli totale
- 480.879 lei
- Profit brut
- 19.130 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.130 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.444.629 lei
- Active circulante
- 222.775 lei
- Stocuri
- 50.220 lei
- Creanțe
- 146.267 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.288 lei
- Datorii
- 1.421.378 lei
- Capitaluri
- 254.026 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 165.355 lei
- Venituri totale
- 165.742 lei
- Cheltuieli totale
- 159.373 lei
- Profit brut
- 6.369 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.715 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.187.138 lei
- Active circulante
- 159.932 lei
- Stocuri
- 34.020 lei
- Creanțe
- 62.968 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.944 lei
- Datorii
- 1.111.654 lei
- Capitaluri
- 239.896 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 146.488 lei
- Venituri totale
- 147.039 lei
- Cheltuieli totale
- 139.519 lei
- Profit brut
- 7.520 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.050 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 249.906 lei
- Active circulante
- 66.977 lei
- Stocuri
- 322 lei
- Creanțe
- 36.471 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.184 lei
- Datorii
- 98.770 lei
- Capitaluri
- 235.182 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 210.664 lei
- Venituri totale
- 210.731 lei
- Cheltuieli totale
- 142.511 lei
- Profit brut
- 68.220 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 61.900 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 192.642 lei
- Active circulante
- 70.283 lei
- Stocuri
- 859 lei
- Creanțe
- 14.738 lei
- Casa și conturi la bănci
- 54.686 lei
- Datorii
- 33.793 lei
- Capitaluri
- 229.132 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 164.927 lei
- Venituri totale
- 164.932 lei
- Cheltuieli totale
- 64.540 lei
- Profit brut
- 100.392 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 95.444 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 89.765 lei
- Active circulante
- 134.112 lei
- Stocuri
- 1.115 lei
- Creanțe
- 17.025 lei
- Casa și conturi la bănci
- 115.972 lei
- Datorii
- 56.645 lei
- Capitaluri
- 167.232 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 183.908 lei
- Venituri totale
- 183.916 lei
- Cheltuieli totale
- 109.048 lei
- Profit brut
- 74.868 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.510 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 82.510 lei
- Active circulante
- 78.632 lei
- Stocuri
- 800 lei
- Creanțe
- 27.324 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.508 lei
- Datorii
- 89.353 lei
- Capitaluri
- 71.789 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 75.599 lei
- Venituri totale
- 127.183 lei
- Cheltuieli totale
- 124.880 lei
- Profit brut
- 2.303 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.097 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 96.211 lei
- Active circulante
- 78.801 lei
- Stocuri
- 3.923 lei
- Creanțe
- 66.758 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.120 lei
- Datorii
- 172.733 lei
- Capitaluri
- 2.279 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 78.800 lei
- Venituri totale
- 78.987 lei
- Cheltuieli totale
- 74.544 lei
- Profit brut
- 4.443 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.443 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 119.616 lei
- Active circulante
- 44.168 lei
- Stocuri
- 6.689 lei
- Creanțe
- 18.162 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.317 lei
- Datorii
- 120.475 lei
- Capitaluri
- 90.181 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 122.708 lei
- Venituri totale
- 122.710 lei
- Cheltuieli totale
- 118.536 lei
- Profit brut
- 4.174 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 949 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 115.359 lei
- Active circulante
- 56.884 lei
- Stocuri
- 4.131 lei
- Creanțe
- 52.016 lei
- Casa și conturi la bănci
- 737 lei
- Datorii
- 188.445 lei
- Capitaluri
- -4.262 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 129.189 lei
- Venituri totale
- 137.147 lei
- Cheltuieli totale
- 129.682 lei
- Profit brut
- 7.465 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 4.598 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 132.677 lei
- Active circulante
- 50.741 lei
- Stocuri
- 612 lei
- Creanțe
- 50.023 lei
- Casa și conturi la bănci
- 106 lei
- Datorii
- 188.629 lei
- Capitaluri
- -5.211 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 95.719 lei
- Venituri totale
- 98.217 lei
- Cheltuieli totale
- 96.737 lei
- Profit brut
- 1.480 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 1.480 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 91.674 lei
- Active circulante
- 16.959 lei
- Stocuri
- 741 lei
- Creanțe
- 14.391 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.827 lei
- Datorii
- 120.455 lei
- Capitaluri
- -9.809 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Contracte publice
- 7 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2023–2024) · valoare însumată de cel mult 273 mii lei
- 3 contracte atribuite, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 191 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA"DR. CONSTANTIN OPRIS" BAIA MAREo atribuire · cel mult 240 mii lei
- SC DRUMURI PODURI MARAMURES SA3 atribuiri · cel mult 191 mii lei
- Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban3 atribuiri · cel mult 26 mii lei
- Unitatea Militara 0568 Baia Mare3 atribuiri · cel mult 7 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
Servicii cazare Expo Flora 2024- S744
14.000 lei · Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban · CPV 55130000-0 Alte servicii hoteliere (Rev.2)
- Contract nr. 7133/23.11.2023
Servicii de deszapezire (Rev.2)
67.840 lei · SC DRUMURI PODURI MARAMURES SA · CPV 90620000-9 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 7134/23.11.2023
Servicii de deszapezire (Rev.2)
78.135 lei · SC DRUMURI PODURI MARAMURES SA · CPV 90620000-9 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 7135/23.11.2023
Servicii de deszapezire (Rev.2)
45.191 lei · SC DRUMURI PODURI MARAMURES SA · CPV 90620000-9 · Licitatie deschisa
- Cumpărare directă
Servicii cazare- R473
9.840 lei · Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban · CPV 55270000-3 Servicii prestate de pensiuni care ofera cazare cu mic dejun inclus (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 22 august 2023 și 25 septembrie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2529 · Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 8129 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2004
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului