CASA ALMO DESIGN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Deva, înmatriculată la 9 februarie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- CASA ALMO DESIGN S.R.L.
- CUI
- 35616926
- Nr. înmatriculare
- J2016000163205
- EUID
- ROONRC.J2016000163205
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 februarie 2016
Sediu social
- Adresă
- MUNCII, bl. E21, sc. 3, et. Parter, ap. 42, Municipiul Deva, Hunedoara
- Localitate
- Municipiul Deva, Hunedoara
- Cod poștal
- 330094
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 14 nov)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.02.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- POPA MONICA ADRIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 5 din 15 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1392, județul Hunedoara, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 2.238 din 10.481 în tot județul, și locul 2.458 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 29%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 705.919 lei | 175.384 lei | 2 | 281.775 lei | 106.151 lei | 175.624 lei |
| 2024 | 547.808 lei | 63.103 lei | 3 | 129.339 lei | 65.996 lei | 63.343 lei |
| 2023 | 737.228 lei | 231.117 lei | 2 | 305.672 lei | 21.814 lei | 283.858 lei |
| 2022 | 735.831 lei | 252.501 lei | 2 | 274.884 lei | 22.143 lei | 252.741 lei |
| 2021 | 478.849 lei | 113.787 lei | 2 | 214.281 lei | 33.506 lei | 180.775 lei |
| 2020 | 305.004 lei | 56.257 lei | 2 | 155.508 lei | 18.520 lei | 136.988 lei |
| 2019 | 399.461 lei | 77.744 lei | 3 | 265.052 lei | 21.716 lei | 230.731 lei |
| 2018 | 339.647 lei | 76.090 lei | 3 | 180.256 lei | 14.664 lei | 152.987 lei |
| 2017 | 242.126 lei | 74.382 lei | 2 | 84.990 lei | 8.043 lei | 76.897 lei |
| 2016 | 92.653 lei | 2.315 lei | 1 | 30.526 lei | 28.011 lei | 2.515 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 705.919 lei
- Venituri totale
- 727.149 lei
- Cheltuieli totale
- 533.756 lei
- Profit brut
- 193.393 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 175.384 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 281.775 lei
- Stocuri
- 48.326 lei
- Creanțe
- 129.154 lei
- Casa și conturi la bănci
- 104.295 lei
- Datorii
- 106.151 lei
- Capitaluri
- 175.624 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 547.808 lei
- Venituri totale
- 553.396 lei
- Cheltuieli totale
- 477.969 lei
- Profit brut
- 75.427 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 63.103 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.445 lei
- Active circulante
- 115.894 lei
- Stocuri
- 54.976 lei
- Creanțe
- 6 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.912 lei
- Datorii
- 65.996 lei
- Capitaluri
- 63.343 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 737.228 lei
- Venituri totale
- 737.234 lei
- Cheltuieli totale
- 499.630 lei
- Profit brut
- 237.604 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 231.117 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.702 lei
- Active circulante
- 285.970 lei
- Stocuri
- 55.690 lei
- Creanțe
- 6 lei
- Casa și conturi la bănci
- 230.274 lei
- Datorii
- 21.814 lei
- Capitaluri
- 283.858 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 735.831 lei
- Venituri totale
- 735.839 lei
- Cheltuieli totale
- 476.119 lei
- Profit brut
- 259.720 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 252.501 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.960 lei
- Active circulante
- 248.924 lei
- Stocuri
- 50.647 lei
- Creanțe
- 28 lei
- Casa și conturi la bănci
- 198.249 lei
- Datorii
- 22.143 lei
- Capitaluri
- 252.741 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 478.849 lei
- Venituri totale
- 478.853 lei
- Cheltuieli totale
- 360.451 lei
- Profit brut
- 118.402 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 113.787 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.467 lei
- Active circulante
- 188.814 lei
- Stocuri
- 44.675 lei
- Creanțe
- 7.003 lei
- Casa și conturi la bănci
- 137.136 lei
- Datorii
- 33.506 lei
- Capitaluri
- 180.775 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 305.004 lei
- Venituri totale
- 305.007 lei
- Cheltuieli totale
- 246.715 lei
- Profit brut
- 58.292 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.257 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.892 lei
- Active circulante
- 124.616 lei
- Stocuri
- 39.547 lei
- Creanțe
- 14.272 lei
- Casa și conturi la bănci
- 70.797 lei
- Datorii
- 18.520 lei
- Capitaluri
- 136.988 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 399.461 lei
- Venituri totale
- 400.225 lei
- Cheltuieli totale
- 318.479 lei
- Profit brut
- 81.746 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 77.744 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.968 lei
- Active circulante
- 229.084 lei
- Stocuri
- 36.481 lei
- Creanțe
- 1.756 lei
- Casa și conturi la bănci
- 190.847 lei
- Datorii
- 21.716 lei
- Capitaluri
- 230.731 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 339.647 lei
- Venituri totale
- 339.666 lei
- Cheltuieli totale
- 260.188 lei
- Profit brut
- 79.478 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 76.090 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 37.739 lei
- Active circulante
- 142.517 lei
- Stocuri
- 31.062 lei
- Creanțe
- 27 lei
- Casa și conturi la bănci
- 111.428 lei
- Datorii
- 14.664 lei
- Capitaluri
- 152.987 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 242.126 lei
- Venituri totale
- 242.126 lei
- Cheltuieli totale
- 165.323 lei
- Profit brut
- 76.803 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 74.382 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 84.990 lei
- Stocuri
- 16.733 lei
- Creanțe
- 20.918 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.339 lei
- Datorii
- 8.043 lei
- Capitaluri
- 76.897 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 92.653 lei
- Venituri totale
- 95.093 lei
- Cheltuieli totale
- 90.937 lei
- Profit brut
- 4.156 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.315 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 30.526 lei
- Stocuri
- 12.020 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 18.506 lei
- Datorii
- 28.011 lei
- Capitaluri
- 2.515 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 25 de cumpărături directe, de la 15 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 105 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVAo atribuire · cel mult 19 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA ANDREI SAGUNA DEVA2 atribuiri · cel mult 13 mii lei
- Comuna Iliao atribuire · cel mult 13 mii lei
- INSTITUTIA PREFECTULUI - JUDETUL HUNEDOARA4 atribuiri · cel mult 9 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA BAITA2 atribuiri · cel mult 9 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA CERTEJU DE SUSo atribuire · cel mult 8 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
jaluzele verticale Cora
18.800 lei · COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA · CPV 39515440-1 Jaluzele verticale (Rev.2)
- Cumpărare directă
teava 300 cm si teava 200 cm
2.291,90 lei · Serviciul Public de Intretinere si Gospodarire Municipala Deva · CPV 34941100-6 Tije (Rev.2)
- Cumpărare directă
DRAPERII
1.795,79 lei · Orasul Geoagiu (Primaria) · CPV 39515000-5 Perdele, draperii, baldachine si storuri textile (Rev.2)
- Cumpărare directă
PERDELE SI DRAPERII
2.377,31 lei · Orasul Geoagiu (Primaria) · CPV 39515000-5 Perdele, draperii, baldachine si storuri textile (Rev.2)
- Cumpărare directă
jaluzele
2.869,76 lei · SCOALA GIMNAZIALA BAITA · CPV 39515400-9 Jaluzele (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 17 decembrie 2021 și 11 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului