Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

CARGOMAL TRUCKS SPEDITION S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, înmatriculată la 26 august 2022.

Identitate

Denumire legală
CARGOMAL TRUCKS SPEDITION S.R.L.
CUI
46731726
Nr. înmatriculare
J13/3185/2022
EUID
ROONRC.J13/3185/2022
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
26 august 2022

Sediu social

Adresă
VEȘNICIEI, nr. 21, Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Constanța

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 26.08.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MALDAN DANIELA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,0 mil. lei02022: 87 mii lei2023: 683 mii lei2024: 1,2 mil. lei2025: 2,0 mil. lei2022202320242025
Rezultat net
178 mii lei02022: 44 mii lei2023: 178 mii lei2024: 173 mii lei2025: 68 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 188 din 1.190 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Constanța, peste 84% dintre firmele clasei. Locul 3.348 din 26.023 în tot județul, și locul 2.832 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 64%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20252.004.508 lei68.499 lei6856.290 lei497.525 lei358.765 lei
20241.222.633 lei172.761 lei4573.196 lei261.930 lei311.266 lei
2023683.012 lei178.305 lei2203.031 lei24.526 lei178.505 lei
202287.408 lei44.263 lei273.774 lei29.311 lei44.463 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.004.508 lei
Venituri totale
2.004.508 lei
Cheltuieli totale
1.897.725 lei
Profit brut
106.783 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
68.499 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
435.622 lei
Active circulante
420.668 lei
Stocuri
Creanțe
293.340 lei
Casa și conturi la bănci
127.328 lei
Datorii
497.525 lei
Capitaluri
358.765 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.222.633 lei
Venituri totale
1.259.577 lei
Cheltuieli totale
1.055.373 lei
Profit brut
204.204 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
172.761 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
263.235 lei
Active circulante
309.961 lei
Stocuri
Creanțe
263.878 lei
Casa și conturi la bănci
46.083 lei
Datorii
261.930 lei
Capitaluri
311.266 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
683.012 lei
Venituri totale
683.012 lei
Cheltuieli totale
497.876 lei
Profit brut
185.136 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
178.305 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
27.346 lei
Active circulante
175.685 lei
Stocuri
Creanțe
123.495 lei
Casa și conturi la bănci
52.190 lei
Datorii
24.526 lei
Capitaluri
178.505 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
87.408 lei
Venituri totale
87.408 lei
Cheltuieli totale
42.271 lei
Profit brut
45.137 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
44.263 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
73.774 lei
Stocuri
Creanțe
69.630 lei
Casa și conturi la bănci
4.144 lei
Datorii
29.311 lei
Capitaluri
44.463 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Activități autorizate (CAEN)

  • 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului