CAMATERRA DORNA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, înmatriculată la 13 ianuarie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- CAMATERRA DORNA S.R.L.
- CUI
- 35404737
- Nr. înmatriculare
- J33/50/2016
- EUID
- ROONRC.J33/50/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 ianuarie 2016
Sediu social
- Adresă
- nr. 131, Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava
- Localitate
- Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava
- Cod poștal
- 727430
Contact
- Telefon
- 0748 468 192
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 6 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.01.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GEORGESCU HARALAMBIE CĂTĂLIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 43 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0150, județul Suceava, peste 51% dintre firmele clasei. Locul 6.259 din 16.671 în tot județul, și locul 4.761 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 1%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 437.821 lei | 1.413 lei | 2 | 2.060.946 lei | 1.743.096 lei | 317.850 lei |
| 2024 | 441.408 lei | 1.838 lei | 5 | 2.345.276 lei | 2.028.838 lei | 316.438 lei |
| 2023 | 864.868 lei | 167.598 lei | 2 | 2.921.236 lei | 2.606.637 lei | 314.599 lei |
| 2022 | 1.445.586 lei | 15.303 lei | 10 | 3.185.331 lei | 3.038.330 lei | 147.001 lei |
| 2021 | 1.992.463 lei | 10.498 lei | 12 | 4.383.316 lei | 4.191.340 lei | 131.698 lei |
| 2020 | 1.108.029 lei | 56.433 lei | 10 | 4.200.508 lei | 4.334.064 lei | 121.200 lei |
| 2019 | 1.264.291 lei | 6.246 lei | 8 | 3.541.281 lei | 3.730.114 lei | 64.766 lei |
| 2018 | 678.000 lei | 17.213 lei | 8 | 2.841.160 lei | 3.035.912 lei | 58.521 lei |
| 2017 | 246.896 lei | 11.033 lei | 5 | 1.795.184 lei | 409.877 lei | 1.638.307 lei |
| 2016 | 14.036 lei | 7.274 lei | 3 | 910.737 lei | 178.463 lei | 827.274 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 437.821 lei
- Venituri totale
- 687.595 lei
- Cheltuieli totale
- 670.095 lei
- Profit brut
- 17.500 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.413 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 862.253 lei
- Active circulante
- 1.198.693 lei
- Stocuri
- 532.996 lei
- Creanțe
- 645.089 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.608 lei
- Datorii
- 1.743.096 lei
- Capitaluri
- 317.850 lei
- Capital subscris vărsat
- 23.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 441.408 lei
- Venituri totale
- 933.538 lei
- Cheltuieli totale
- 910.283 lei
- Profit brut
- 23.255 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.838 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.020.964 lei
- Active circulante
- 1.324.312 lei
- Stocuri
- 668.028 lei
- Creanțe
- 610.607 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.677 lei
- Datorii
- 2.028.838 lei
- Capitaluri
- 316.438 lei
- Capital subscris vărsat
- 23.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 864.868 lei
- Venituri totale
- 944.168 lei
- Cheltuieli totale
- 768.833 lei
- Profit brut
- 175.335 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 167.598 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.277.117 lei
- Active circulante
- 1.644.119 lei
- Stocuri
- 873.143 lei
- Creanțe
- 716.609 lei
- Casa și conturi la bănci
- 54.367 lei
- Datorii
- 2.606.637 lei
- Capitaluri
- 314.599 lei
- Capital subscris vărsat
- 23.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 10 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 5 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2026) · valoare însumată de cel mult 207 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Municipiul Vatra Dorneio atribuire · cel mult 165 mii lei
- S.C. DOMENIUL PUBLIC TURDA SAo atribuire · cel mult 15 mii lei
- ADMINISTRAREA PATRIMONIULUI IMOBILIAR TURDA SRLo atribuire · cel mult 14 mii lei
- Comuna Sic2 atribuiri · cel mult 13 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Tocatura biomasa - Centrala Termica
165.000 lei · Municipiul Vatra Dornei · CPV 03417000-6 Aschii de lemn (Rev.2)
- T4 2019Cumpărare directă nr. DA24035150
Leagan mare din bustean 2m*4m
4.600 lei · Comuna Sic · CPV 45422100-2 · Cumparare directa
- T3 2019Cumpărare directă nr. DA23616129
Masa cu banci si acoperis din lemn rotund
14.800 lei · S.C. DOMENIUL PUBLIC TURDA SA · CPV 45422100-2 · Cumparare directa
- T3 2019Cumpărare directă nr. DA23619642
Masa cu banci si acoperis din lemn rotund
14.000 lei · ADMINISTRAREA PATRIMONIULUI IMOBILIAR TURDA SRL · CPV 45422100-2 · Cumparare directa
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA23035527
Leagan mare din bustean 2m*4m
8.402 lei · Comuna Sic · CPV 37535100-8 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Suceava →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 26 februarie 2026 și 26 februarie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
- 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN Rev.2)
- 0220 · Exploatarea forestieră (CAEN Rev.2)
- 0240 · Activități de servicii anexe silviculturii (CAEN Rev.2)
- 1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.2)
- 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN Rev.2)
- 3101 · Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine (CAEN Rev.2)
- 3102 · Fabricarea de mobilă pentru bucătării (CAEN Rev.2)
- 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului