CALATRANS TAHO S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Reșița, înmatriculată la 4 noiembrie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- CALATRANS TAHO S.R.L.
- CUI
- 41852182
- Nr. înmatriculare
- J2019000793117
- EUID
- ROONRC.J2019000793117
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 noiembrie 2019
Sediu social
- Adresă
- BÎRZĂVIȚEI, nr. 3, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Localitate
- Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Cod poștal
- 320233
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.11.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MURGU IACOB — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 28 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7120, județul Caraș-Severin, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 1.185 din 4.991 în tot județul, și locul 795 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 49%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 722.021 lei | 21.507 lei | 4 | 283.985 lei | 194.314 lei | 89.671 lei |
| 2024 | 483.015 lei | 4.327 lei | 3 | 131.221 lei | 154.724 lei | 68.164 lei |
| 2023 | 266.425 lei | 63.637 lei | 3 | 81.461 lei | 17.624 lei | 63.837 lei |
| 2022 | 293.890 lei | -39.147 lei | 3 | 106.270 lei | 45.837 lei | 136.058 lei |
| 2020 | 109.700 lei | 74.789 lei | 1 | 39.577 lei | 8.588 lei | 74.989 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 722.021 lei
- Venituri totale
- 722.035 lei
- Cheltuieli totale
- 687.181 lei
- Profit brut
- 34.854 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.507 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 239.512 lei
- Active circulante
- 44.473 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.347 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.126 lei
- Datorii
- 194.314 lei
- Capitaluri
- 89.671 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 483.015 lei
- Venituri totale
- 483.015 lei
- Cheltuieli totale
- 469.393 lei
- Profit brut
- 13.622 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.327 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 131.221 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.640 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125.581 lei
- Datorii
- 154.724 lei
- Capitaluri
- 68.164 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 266.425 lei
- Venituri totale
- 266.425 lei
- Cheltuieli totale
- 200.176 lei
- Profit brut
- 66.249 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 63.637 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 81.461 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.350 lei
- Casa și conturi la bănci
- 77.111 lei
- Datorii
- 17.624 lei
- Capitaluri
- 63.837 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 26 de cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 19 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA BANAT3 atribuiri · cel mult 10 mii lei
- SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA CARAS-SEVERIN15 atribuiri · cel mult 6 mii lei
- INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "SEMENIC" CARAS SEVERIN3 atribuiri · cel mult 2 mii lei
- CLUBUL SPORTIV SCOLAR RESITA2 atribuiri · cel mult 700 lei
- CSEI Aurora Resita2 atribuiri · cel mult 700 lei
- INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI CARAS-SEVERINo atribuire · cel mult 300 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SERVICII INSPECTIE TEHNICA PERIODICA AUTOVEHICULE - Lot 1 jud. Caras-Severin - 13 autovehicule
2.369,33 lei · ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA BANAT · CPV 71631000-0 Servicii de inspectie tehnica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de inspectie tehnica (ITP) Ambulanta
206,61 lei · SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA CARAS-SEVERIN · CPV 71631200-2 Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de inspectie tehnica (ITP) Ambulanta
413,22 lei · SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA CARAS-SEVERIN · CPV 71631200-2 Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de inspectie tehnica (ITP) mma pana in 3,5 to
413,22 lei · SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA CARAS-SEVERIN · CPV 71631200-2 Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de inspectie tehnica (ITP) mma pana in 3,5 to
200 lei · SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA CARAS-SEVERIN · CPV 71631200-2 Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Caraș-Severin →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 19 noiembrie 2021 și 19 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Înmatriculare la registrul comerțului