C.N.M.PETROMIN SA
societate pe acțiuni, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 13 februarie 1991.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- C.N.M.PETROMIN SA
- CUI
- 1888004
- Nr. înmatriculare
- J13/575/1991
- EUID
- ROONRC.J13/575/1991
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Data înmatriculării
- 13 februarie 1991
Sediu social
- Adresă
- INCINTA PORT, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 8700
Contact
- Telefon
- 0788 722 768
- Fax
- 0241 617 802
- Site web
- www.petromin.ro
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2006 (cod 1083, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 26.695.199 lei.
- Obligații principale
- 15.904.714 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 10.790.485 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 14.258.986 lei | 10.221.905 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 1.246.794 lei | 409.961 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | 40.266 lei | 16.321 lei | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 358.668 lei | 142.298 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Constanța →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- MÂRLENEANU ION — administrator special
- DĂSCĂLESCU & CO SPRL — lichidator judiciar
- FILIP ROMEO — reprezentant al persoanei juridice
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 lei | -2.048 lei | — | 16.618.302 lei | 15.528.531 lei | -7.860.597 lei |
| 2024 | 0 lei | 0 lei | — | 16.639.654 lei | 15.547.835 lei | -7.858.549 lei |
| 2023 | 0 lei | -36.227 lei | — | 15.613.762 lei | 15.547.835 lei | -8.884.441 lei |
| 2022 | 0 lei | -156.062 lei | — | 15.672.419 lei | 15.547.835 lei | -8.825.784 lei |
| 2021 | 0 lei | -89.560 lei | 1 | 20.125.629 lei | 15.407.787 lei | -4.232.526 lei |
| 2020 | 0 lei | -121.764 lei | 1 | 11.208.145 lei | 24.855.794 lei | -13.647.649 lei |
| 2019 | 0 lei | -235.385 lei | — | 8.592.362 lei | 24.834.982 lei | -16.242.620 lei |
| 2018 | 42.096 lei | 1.276.953 lei | — | 8.912.072 lei | 24.919.307 lei | -16.007.235 lei |
| 2017 | 70.307 lei | -133.841 lei | — | 8.581.035 lei | 26.897.368 lei | -18.316.333 lei |
| 2016 | 28.333 lei | -424.507 lei | — | 8.581.035 lei | 54.034.355 lei | -45.453.320 lei |
| 2015 | 140.457 lei | 462.014 lei | — | 13.565.390 lei | 58.035.355 lei | -44.469.965 lei |
| 2014 | 168.622 lei | -367.956 lei | — | 16.395.985 lei | 56.887.408 lei | -40.491.423 lei |
| 2013 | 2.534 lei | -991.543 lei | — | 25.624.303 lei | 57.879.114 lei | -32.249.021 lei |
| 2012 | 824.623 lei | -18.174.404 lei | 16 | 28.483.777 lei | 21.710.920 lei | -2.278.442 lei |
| 2011 | 1.561.986 lei | -1.379.276 lei | 42 | 46.565.382 lei | 21.844.533 lei | 15.677.289 lei |
| 2009 | 2.627.166 lei | -36.674.369 lei | 56 | 50.365.764 lei | 20.946.159 lei | 19.724.771 lei |
| 2008 | 1.233.717 lei | -8.032.375 lei | 68 | 52.633.891 lei | 36.585.116 lei | 4.876.564 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 2.048 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.048 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.048 lei
- Active imobilizate
- 5.812.612 lei
- Active circulante
- 10.805.690 lei
- Stocuri
- 14.250 lei
- Creanțe
- 10.791.286 lei
- Casa și conturi la bănci
- 154 lei
- Datorii
- 15.528.531 lei
- Capitaluri
- -7.860.597 lei
- Capital subscris vărsat
- 56.218.927 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.812.612 lei
- Active circulante
- 10.827.042 lei
- Stocuri
- 14.250 lei
- Creanțe
- 10.810.590 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.202 lei
- Datorii
- 15.547.835 lei
- Capitaluri
- -7.858.549 lei
- Capital subscris vărsat
- 56.218.927 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 36.227 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 36.227 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 36.227 lei
- Active imobilizate
- 4.786.720 lei
- Active circulante
- 10.827.042 lei
- Stocuri
- 14.250 lei
- Creanțe
- 10.810.590 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.202 lei
- Datorii
- 15.547.835 lei
- Capitaluri
- -8.884.441 lei
- Capital subscris vărsat
- 56.218.927 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 5040 · Transportul de marfă pe căi navigabile interioare (CAEN Rev.2)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2006 (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: faliment
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.