BUILD CORP INVESTMENTS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 23 octombrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- BUILD CORP INVESTMENTS SRL
- CUI
- 38388237
- Nr. înmatriculare
- J22/3261/2017
- EUID
- ROONRC.J22/3261/2017
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 octombrie 2017
Sediu social
- Adresă
- IAȘI - TOMEȘTI, nr. 2, et. 1, Construcția CI3 - Pavilion Administrativ, birou 16, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
- Cod poștal
- 700181
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.10.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- IVĂNESCU GEORGE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 545 din 578 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6820, județul Iași, peste 6% dintre firmele clasei. Locul 23.604 din 25.162 în tot județul, și locul 17.650 după numărul de salariați.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 lei | -1.073 lei | 0 | 12.186 lei | 0 lei | 12.186 lei |
| 2024 | 0 lei | -986 lei | 0 | 13.259 lei | 0 lei | 13.259 lei |
| 2023 | 3.525 lei | -66 lei | 0 | 14.245 lei | 0 lei | 14.245 lei |
| 2022 | 193.494 lei | -3.918 lei | 1 | 132.225 lei | 12.650 lei | 119.575 lei |
| 2021 | 1.318.781 lei | 3.073.200 lei | 1 | 3.720.301 lei | 633.906 lei | 3.070.861 lei |
| 2020 | 0 lei | -2.539 lei | 0 | 3.810.576 lei | 3.812.915 lei | -2.339 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 1 lei
- Cheltuieli totale
- 1.074 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.073 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.073 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 12.186 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.831 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.355 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 12.186 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 1 lei
- Cheltuieli totale
- 987 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 986 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 986 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 13.259 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.796 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.463 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 13.259 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.525 lei
- Venituri totale
- 3.614 lei
- Cheltuieli totale
- 3.680 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 66 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 66 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 14.245 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.779 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.466 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 14.245 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 193.494 lei
- Venituri totale
- 196.662 lei
- Cheltuieli totale
- 200.580 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.918 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.918 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 132.225 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 16.261 lei
- Casa și conturi la bănci
- 115.964 lei
- Datorii
- 12.650 lei
- Capitaluri
- 119.575 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.318.781 lei
- Venituri totale
- 15.942.932 lei
- Cheltuieli totale
- 12.390.719 lei
- Profit brut
- 3.552.213 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.073.200 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.720.301 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.506.001 lei
- Casa și conturi la bănci
- 214.300 lei
- Datorii
- 633.906 lei
- Capitaluri
- 3.070.861 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 10 lei
- Cheltuieli totale
- 2.549 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.539 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.539 lei
- Active imobilizate
- 2.500 lei
- Active circulante
- 3.808.076 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 490 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.807.586 lei
- Datorii
- 3.812.915 lei
- Capitaluri
- -2.339 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6832 · Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Înmatriculare la registrul comerțului