BUCĂTARUL SIBIAN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Jina, Comuna Jina, înmatriculată la 8 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- BUCĂTARUL SIBIAN S.R.L.
- CUI
- 41370477
- Nr. înmatriculare
- J32/1410/2019
- EUID
- ROONRC.J32/1410/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- nr. 633, Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu
- Localitate
- Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu
- Cod poștal
- 557110
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.07.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SAVA NICOLAE LAURENŢIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 23 din 194 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5610, județul Sibiu, peste 89% dintre firmele clasei. Locul 1.618 din 15.771 în tot județul, și locul 1.372 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.898.215 lei | 269.936 lei | 8 | 750.233 lei | 748.681 lei | 7.854 lei |
| 2024 | 2.516.189 lei | -143.464 lei | 9 | 531.188 lei | 793.270 lei | -262.082 lei |
| 2023 | 2.174.580 lei | -299.469 lei | 13 | 781.425 lei | 750.665 lei | 33.556 lei |
| 2022 | 1.943.876 lei | 100.021 lei | 10 | 542.083 lei | 209.980 lei | 332.555 lei |
| 2021 | 1.766.277 lei | 406.572 lei | 9 | 658.745 lei | 110.421 lei | 548.324 lei |
| 2020 | 575.678 lei | 189.433 lei | 4 | 220.613 lei | 80.258 lei | 141.422 lei |
| 2019 | 16.000 lei | -48.211 lei | 3 | 234 lei | 48.245 lei | -48.011 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.898.215 lei
- Venituri totale
- 2.927.506 lei
- Cheltuieli totale
- 2.602.834 lei
- Profit brut
- 324.672 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 269.936 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 140.274 lei
- Active circulante
- 609.959 lei
- Stocuri
- 11.027 lei
- Creanțe
- 101.339 lei
- Casa și conturi la bănci
- 497.593 lei
- Datorii
- 748.681 lei
- Capitaluri
- 7.854 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.516.189 lei
- Venituri totale
- 2.527.357 lei
- Cheltuieli totale
- 2.618.857 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 91.500 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 143.464 lei
- Active imobilizate
- 214.180 lei
- Active circulante
- 317.008 lei
- Stocuri
- 15.351 lei
- Creanțe
- 24.489 lei
- Casa și conturi la bănci
- 277.168 lei
- Datorii
- 793.270 lei
- Capitaluri
- -262.082 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.174.580 lei
- Venituri totale
- 2.177.298 lei
- Cheltuieli totale
- 2.454.919 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 277.621 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 299.469 lei
- Active imobilizate
- 297.456 lei
- Active circulante
- 483.969 lei
- Stocuri
- 48.260 lei
- Creanțe
- 101.298 lei
- Casa și conturi la bănci
- 334.411 lei
- Datorii
- 750.665 lei
- Capitaluri
- 33.556 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.943.876 lei
- Venituri totale
- 1.944.038 lei
- Cheltuieli totale
- 1.827.433 lei
- Profit brut
- 116.605 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 100.021 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 290.267 lei
- Active circulante
- 251.816 lei
- Stocuri
- 60.070 lei
- Creanțe
- 13.575 lei
- Casa și conturi la bănci
- 178.171 lei
- Datorii
- 209.980 lei
- Capitaluri
- 332.555 lei
- Capital subscris vărsat
- 530 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.766.277 lei
- Venituri totale
- 1.767.120 lei
- Cheltuieli totale
- 1.346.215 lei
- Profit brut
- 420.905 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 406.572 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.905 lei
- Active circulante
- 654.840 lei
- Stocuri
- 54.198 lei
- Creanțe
- 44.514 lei
- Casa și conturi la bănci
- 556.128 lei
- Datorii
- 110.421 lei
- Capitaluri
- 548.324 lei
- Capital subscris vărsat
- 530 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 575.678 lei
- Venituri totale
- 575.780 lei
- Cheltuieli totale
- 380.505 lei
- Profit brut
- 195.275 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 189.433 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 220.613 lei
- Stocuri
- 10.722 lei
- Creanțe
- 9.004 lei
- Casa și conturi la bănci
- 200.887 lei
- Datorii
- 80.258 lei
- Capitaluri
- 141.422 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 16.000 lei
- Venituri totale
- 16.000 lei
- Cheltuieli totale
- 64.051 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 48.051 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 48.211 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 234 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 234 lei
- Datorii
- 48.245 lei
- Capitaluri
- -48.011 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului