BRUTARIA PELI S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Foieni, Comuna Foieni, înmatriculată la 22 februarie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- BRUTARIA PELI S.R.L.
- CUI
- 47688128
- Nr. înmatriculare
- J2023000211308
- EUID
- ROONRC.J2023000211308
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 februarie 2023
Sediu social
- Adresă
- FOIENI, nr. 502, Sat Foieni, Comuna Foieni, Satu Mare
- Localitate
- Sat Foieni, Comuna Foieni, Satu Mare
- Cod poștal
- 447135
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.02.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- PELI CSABA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 21 din 112 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1071, județul Satu Mare, peste 82% dintre firmele clasei. Locul 1.852 din 9.089 în tot județul, și locul 993 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 87%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.225.613 lei | 286.149 lei | 7 | 627.968 lei | 105.153 lei | 522.815 lei |
| 2024 | 654.049 lei | 247.671 lei | 3 | 315.080 lei | 67.209 lei | 247.871 lei |
| 2023 | 188.355 lei | 43.931 lei | 2 | 91.499 lei | 47.368 lei | 44.131 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.225.613 lei
- Venituri totale
- 1.389.626 lei
- Cheltuieli totale
- 1.056.712 lei
- Profit brut
- 332.914 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 286.149 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 328.627 lei
- Active circulante
- 299.341 lei
- Stocuri
- 14.613 lei
- Creanțe
- 53.066 lei
- Casa și conturi la bănci
- 231.662 lei
- Datorii
- 105.153 lei
- Capitaluri
- 522.815 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 654.049 lei
- Venituri totale
- 752.054 lei
- Cheltuieli totale
- 485.842 lei
- Profit brut
- 266.212 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 247.671 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 588 lei
- Active circulante
- 314.492 lei
- Stocuri
- 43.551 lei
- Creanțe
- 43.794 lei
- Casa și conturi la bănci
- 227.147 lei
- Datorii
- 67.209 lei
- Capitaluri
- 247.871 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 188.355 lei
- Venituri totale
- 209.388 lei
- Cheltuieli totale
- 163.710 lei
- Profit brut
- 45.678 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.931 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 91.499 lei
- Stocuri
- 35.446 lei
- Creanțe
- 22.813 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.240 lei
- Datorii
- 47.368 lei
- Capitaluri
- 44.131 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.3)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.3)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului