BRITISH HOUSE ACADEMY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 12 iulie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- BRITISH HOUSE ACADEMY S.R.L.
- CUI
- 46461924
- Nr. înmatriculare
- J40/13367/2022
- EUID
- ROONRC.J40/13367/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 iulie 2022
Sediu social
- Adresă
- BECAȚEI, nr. 25, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
- Cod poștal
- 32411
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.07.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HURJUI ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 912 din 2.442 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8559, municipiul București, peste 63% dintre firmele clasei. Locul 69.710 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 28%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 235.011 lei | 5.072 lei | 1 | 14.839 lei | 4.529 lei | 10.310 lei |
| 2024 | 183.600 lei | 32.624 lei | 1 | 70.720 lei | 17.585 lei | 53.135 lei |
| 2023 | 298.824 lei | 8.360 lei | 1 | 27.220 lei | 6.709 lei | 20.511 lei |
| 2022 | 297.756 lei | 143.528 lei | 1 | 203.551 lei | 59.823 lei | 143.728 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 235.011 lei
- Venituri totale
- 235.014 lei
- Cheltuieli totale
- 227.071 lei
- Profit brut
- 7.943 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.072 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.433 lei
- Active circulante
- 10.406 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.284 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.122 lei
- Datorii
- 4.529 lei
- Capitaluri
- 10.310 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 183.600 lei
- Venituri totale
- 183.639 lei
- Cheltuieli totale
- 144.575 lei
- Profit brut
- 39.064 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.624 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.649 lei
- Active circulante
- 64.071 lei
- Stocuri
- 18.000 lei
- Creanțe
- 12.022 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.049 lei
- Datorii
- 17.585 lei
- Capitaluri
- 53.135 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 298.824 lei
- Venituri totale
- 298.824 lei
- Cheltuieli totale
- 287.535 lei
- Profit brut
- 11.289 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.360 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 27.220 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 9.237 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.983 lei
- Datorii
- 6.709 lei
- Capitaluri
- 20.511 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8560 · Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului