BRICPELET ARSENI S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Vaslui, înmatriculată la 26 februarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- BRICPELET ARSENI S.R.L.
- CUI
- 40698590
- Nr. înmatriculare
- J2019000244376
- EUID
- ROONRC.J2019000244376
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 februarie 2019
Sediu social
- Adresă
- CASTANILOR, nr. 22, Municipiul Vaslui, Vaslui
- Localitate
- Municipiul Vaslui, Vaslui
- Cod poștal
- 730151
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.02.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ARSENI ELVIS-ALIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 4 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1629, județul Vaslui. Locul 5.337 din 6.305 în tot județul, și locul 2.501 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 85%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 34.500 lei | -89.382 lei | 1 | 142.522 lei | 64.283 lei | 26.681 lei |
| 2024 | 233.385 lei | 73.654 lei | 1 | 203.331 lei | 35.710 lei | 116.063 lei |
| 2023 | 135.863 lei | 21.771 lei | 1 | 157.411 lei | 52.594 lei | 43.567 lei |
| 2022 | 50.092 lei | 11.167 lei | 1 | 130.799 lei | 35.503 lei | 21.796 lei |
| 2021 | 91.561 lei | 13.520 lei | 1 | 146.533 lei | 47.090 lei | 10.630 lei |
| 2020 | 81.670 lei | 12.250 lei | 1 | 157.642 lei | 47.220 lei | -2.891 lei |
| 2019 | 11.000 lei | -15.341 lei | — | 137.156 lei | 152.297 lei | -15.141 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 34.500 lei
- Venituri totale
- 34.622 lei
- Cheltuieli totale
- 124.004 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 89.382 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 89.382 lei
- Active imobilizate
- 112.190 lei
- Active circulante
- 30.332 lei
- Stocuri
- 543 lei
- Creanțe
- 17.250 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.539 lei
- Datorii
- 64.283 lei
- Capitaluri
- 26.681 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 233.385 lei
- Venituri totale
- 233.823 lei
- Cheltuieli totale
- 149.687 lei
- Profit brut
- 84.136 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 73.654 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 63.000 lei
- Active circulante
- 140.331 lei
- Stocuri
- 8 lei
- Creanțe
- 15.400 lei
- Casa și conturi la bănci
- 124.923 lei
- Datorii
- 35.710 lei
- Capitaluri
- 116.063 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 135.863 lei
- Venituri totale
- 135.961 lei
- Cheltuieli totale
- 108.992 lei
- Profit brut
- 26.969 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.771 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 73.500 lei
- Active circulante
- 83.911 lei
- Stocuri
- 11.824 lei
- Creanțe
- 18.897 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.190 lei
- Datorii
- 52.594 lei
- Capitaluri
- 43.567 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 50.092 lei
- Venituri totale
- 68.904 lei
- Cheltuieli totale
- 56.959 lei
- Profit brut
- 11.945 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.167 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 85.750 lei
- Active circulante
- 45.049 lei
- Stocuri
- 15.950 lei
- Creanțe
- 14.394 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.705 lei
- Datorii
- 35.503 lei
- Capitaluri
- 21.796 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 91.561 lei
- Venituri totale
- 91.159 lei
- Cheltuieli totale
- 76.257 lei
- Profit brut
- 14.902 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.520 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 98.000 lei
- Active circulante
- 48.533 lei
- Stocuri
- 16.746 lei
- Creanțe
- 2.696 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.091 lei
- Datorii
- 47.090 lei
- Capitaluri
- 10.630 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 81.670 lei
- Venituri totale
- 94.575 lei
- Cheltuieli totale
- 81.598 lei
- Profit brut
- 12.977 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.250 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 110.250 lei
- Active circulante
- 47.392 lei
- Stocuri
- 19.510 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 27.882 lei
- Datorii
- 47.220 lei
- Capitaluri
- -2.891 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.000 lei
- Venituri totale
- 11.049 lei
- Cheltuieli totale
- 26.278 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 15.229 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 15.341 lei
- Active imobilizate
- 122.500 lei
- Active circulante
- 14.656 lei
- Stocuri
- 1.455 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 13.201 lei
- Datorii
- 152.297 lei
- Capitaluri
- -15.141 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 9 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 395 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI3 atribuiri · cel mult 245 mii lei
- DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA - PRIMARIA MUNICIPIULUI VASLUI3 atribuiri · cel mult 90 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA MIHAI EMINESCU ZAPODENI3 atribuiri · cel mult 60 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SERVICII DE PRELUCRARE LEMN DE FOC
23.665 lei · DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA - PRIMARIA MUNICIPIULUI VASLUI · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII DE PRELUCRARE LEMN DE FOC
34.500 lei · DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA - PRIMARIA MUNICIPIULUI VASLUI · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lucrari de executie reparatii si intretinere confectii metalice DGASPC VASLUI
137.520 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI · CPV 45223100-7 Ansamblu de structuri metalice (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII DE PRELUCRARE LEMN DE FOC
31.725 lei · DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA - PRIMARIA MUNICIPIULUI VASLUI · CPV 03413000-8 Lemn de foc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Automatizare sistem de inchidere porti - DGASPC VASLUI
11.470 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI · CPV 48921000-0 Sisteme de automatizare (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 decembrie 2021 și 30 ianuarie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.3)
- 1612 · Prelucrarea și finisarea lemnului (CAEN Rev.3)
- 1627 · Finisarea articolelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.3)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului