BOOTSVANIA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 29 noiembrie 2001.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- BOOTSVANIA SRL
- CUI
- 14320323
- Nr. înmatriculare
- J12/1616/2001
- EUID
- ROONRC.J12/1616/2001
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 noiembrie 2001
Sediu social
- Adresă
- Str. AUREL VLAICU, nr. 100, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Localitate
- Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Cod poștal
- 3400
Contact
- Telefon
- 0741 264 385
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 27 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- insolvență (cod 1107, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 3.608.505 lei.
- Obligații principale
- 3.281.522 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 326.983 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Insolvență
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 782.228 lei | 138.742 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 1.772.877 lei | 132.450 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 726.417 lei | 55.791 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Cluj →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- SENDRA GONZALES ALEJANDRA — administrator
- I.F.R. SUPPORT SPRL FILIALA CLUJ — administrator judiciar
- RUANO EDUARDO COUSO — administrator special
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.419.445 lei | -2.062.940 lei | 78 | 10.376.192 lei | 2.565.511 lei | 7.812.229 lei |
| 2023 | 6.434.989 lei | 219.774 lei | 78 | 10.857.727 lei | 1.163.150 lei | 9.697.121 lei |
| 2022 | 6.643.381 lei | -188.952 lei | 91 | 13.015.547 lei | 3.542.339 lei | 9.477.346 lei |
| 2021 | 4.997.609 lei | -667.005 lei | 116 | 11.698.944 lei | 2.035.635 lei | 9.666.299 lei |
| 2020 | 7.522.493 lei | 603.104 lei | 131 | 13.150.656 lei | 2.822.336 lei | 10.333.304 lei |
| 2019 | 8.971.978 lei | 482.046 lei | 125 | 12.969.858 lei | 2.789.539 lei | 10.182.093 lei |
| 2018 | 7.812.027 lei | -159.333 lei | 135 | 11.575.041 lei | 1.897.097 lei | 9.696.047 lei |
| 2017 | 9.197.049 lei | 270.042 lei | 143 | 10.463.245 lei | 608.305 lei | 9.855.380 lei |
| 2016 | 9.663.498 lei | 1.451.890 lei | 140 | 12.841.975 lei | 1.078.532 lei | 11.788.647 lei |
| 2015 | 8.675.739 lei | 1.190.572 lei | 140 | 11.196.493 lei | 788.580 lei | 10.430.353 lei |
| 2014 | 8.883.938 lei | 1.077.049 lei | 139 | 13.260.216 lei | 1.447.796 lei | 11.858.125 lei |
| 2013 | 10.163.110 lei | 1.691.848 lei | 140 | 11.944.412 lei | 1.206.363 lei | 10.781.076 lei |
| 2012 | 10.402.565 lei | 2.271.252 lei | — | 12.938.865 lei | 579.948 lei | 12.359.677 lei |
| 2011 | 8.136.129 lei | 1.032.581 lei | 143 | 12.474.665 lei | 2.313.728 lei | 10.161.798 lei |
| 2010 | 7.049.780 lei | 317.018 lei | 143 | 10.859.719 lei | 1.730.662 lei | 9.129.217 lei |
| 2009 | 6.466.392 lei | 83.846 lei | 141 | 10.096.804 lei | 3.060.569 lei | 7.036.408 lei |
| 2008 | 5.546.051 lei | 128.168 lei | 134 | 9.752.219 lei | 1.352.598 lei | 8.528.354 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.419.445 lei
- Venituri totale
- 4.692.605 lei
- Cheltuieli totale
- 6.755.545 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.062.940 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.062.940 lei
- Active imobilizate
- 408.258 lei
- Active circulante
- 9.967.934 lei
- Stocuri
- 654.862 lei
- Creanțe
- 9.243.400 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.672 lei
- Datorii
- 2.565.511 lei
- Capitaluri
- 7.812.229 lei
- Capital subscris vărsat
- 6.704.880 lei
- Număr mediu de salariați
- 78
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.434.989 lei
- Venituri totale
- 12.783.724 lei
- Cheltuieli totale
- 12.504.501 lei
- Profit brut
- 279.223 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 219.774 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 121.681 lei
- Active circulante
- 10.736.046 lei
- Stocuri
- 496.179 lei
- Creanțe
- 10.119.321 lei
- Casa și conturi la bănci
- 120.546 lei
- Datorii
- 1.163.150 lei
- Capitaluri
- 9.697.121 lei
- Capital subscris vărsat
- 6.704.880 lei
- Număr mediu de salariați
- 78
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.643.381 lei
- Venituri totale
- 6.846.190 lei
- Cheltuieli totale
- 7.035.142 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 188.952 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 188.952 lei
- Active imobilizate
- 3.335.159 lei
- Active circulante
- 9.680.388 lei
- Stocuri
- 918.500 lei
- Creanțe
- 8.733.196 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.692 lei
- Datorii
- 3.542.339 lei
- Capitaluri
- 9.477.346 lei
- Capital subscris vărsat
- 6.704.880 lei
- Număr mediu de salariați
- 91
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1520 · Fabricarea încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 1930 · Fabricarea încălțămintei (CAEN Rev.1)
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- insolvență (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: insolvență
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.