BOGDAN & FLORIN ROSPEED S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Berliște, Comuna Berliște, înmatriculată la 5 noiembrie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- BOGDAN & FLORIN ROSPEED S.R.L.
- CUI
- 41858703
- Nr. înmatriculare
- J11/796/2019
- EUID
- ROONRC.J11/796/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 noiembrie 2019
Sediu social
- Adresă
- BERLIȘTE, nr. 209, Sat Berliște, Comuna Berliște, Caraș-Severin
- Localitate
- Sat Berliște, Comuna Berliște, Caraș-Severin
- Cod poștal
- 327020
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 10 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.11.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MARCOVICI FLORIN-VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 186 din 220 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Caraș-Severin, peste 16% dintre firmele clasei. Locul 3.714 din 5.022 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 46%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 69.882 lei | 1.593 lei | — | 320.658 lei | 72.120 lei | 248.538 lei |
| 2024 | 129.715 lei | 54.441 lei | — | 310.852 lei | 70.293 lei | 240.559 lei |
| 2023 | 202.652 lei | 63.758 lei | — | 225.347 lei | 39.229 lei | 186.118 lei |
| 2022 | 146.401 lei | 97.631 lei | — | 131.354 lei | 8.994 lei | 122.360 lei |
| 2021 | 59.777 lei | 33.585 lei | — | 32.401 lei | 7.671 lei | 24.730 lei |
| 2020 | 9.953 lei | -11.979 lei | 1 | 15.410 lei | 24.265 lei | -8.855 lei |
| 2019 | 6.400 lei | 2.924 lei | 1 | 7.315 lei | 4.191 lei | 3.124 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 69.882 lei
- Venituri totale
- 69.882 lei
- Cheltuieli totale
- 68.038 lei
- Profit brut
- 1.844 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.593 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 320.658 lei
- Stocuri
- 8.263 lei
- Creanțe
- 292.002 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.393 lei
- Datorii
- 72.120 lei
- Capitaluri
- 248.538 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 129.715 lei
- Venituri totale
- 129.715 lei
- Cheltuieli totale
- 65.390 lei
- Profit brut
- 64.325 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.441 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 310.852 lei
- Stocuri
- 11.624 lei
- Creanțe
- 281.324 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.904 lei
- Datorii
- 70.293 lei
- Capitaluri
- 240.559 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 202.652 lei
- Venituri totale
- 202.652 lei
- Cheltuieli totale
- 127.466 lei
- Profit brut
- 75.186 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 63.758 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 225.347 lei
- Stocuri
- 11.624 lei
- Creanțe
- 205.011 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.712 lei
- Datorii
- 39.229 lei
- Capitaluri
- 186.118 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 146.401 lei
- Venituri totale
- 146.411 lei
- Cheltuieli totale
- 44.476 lei
- Profit brut
- 101.935 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 97.631 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 131.354 lei
- Stocuri
- 6.640 lei
- Creanțe
- 94.335 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.379 lei
- Datorii
- 8.994 lei
- Capitaluri
- 122.360 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 59.777 lei
- Venituri totale
- 59.777 lei
- Cheltuieli totale
- 24.571 lei
- Profit brut
- 35.206 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.585 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 32.401 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 31.175 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.226 lei
- Datorii
- 7.671 lei
- Capitaluri
- 24.730 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 9.953 lei
- Venituri totale
- 9.953 lei
- Cheltuieli totale
- 21.833 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 11.880 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 11.979 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.410 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.712 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.698 lei
- Datorii
- 24.265 lei
- Capitaluri
- -8.855 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.400 lei
- Venituri totale
- 6.400 lei
- Cheltuieli totale
- 3.412 lei
- Profit brut
- 2.988 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.924 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.315 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 7.315 lei
- Datorii
- 4.191 lei
- Capitaluri
- 3.124 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului