BIKE-SHOP SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Baia Mare, înmatriculată la 5 iunie 2007.
Identitate
- Denumire legală
- BIKE-SHOP SRL
- CUI
- 21871880
- Nr. înmatriculare
- J2007001069245
- EUID
- ROONRC.J2007001069245
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 iunie 2007
Sediu social
- Adresă
- Mărășești, bl. 3, ap. 10, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Localitate
- Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Cod poștal
- 430382
Contact
- Telefon
- 0740 866 822
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 25 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.06.2007
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BOT MIHAI-RADU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 7 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4764, județul Maramureș. Locul 2.062 din 13.620 în tot județul, și locul 5.697 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 29%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.618.975 lei | 382.540 lei | 1 | 2.802.517 lei | 1.033.374 lei | 1.769.143 lei |
| 2024 | 1.259.286 lei | 223.841 lei | 1 | 2.030.876 lei | 622.273 lei | 1.408.603 lei |
| 2023 | 1.296.014 lei | 214.373 lei | 2 | 1.964.036 lei | 773.839 lei | 1.190.197 lei |
| 2022 | 680.831 lei | 154.104 lei | 2 | 1.489.251 lei | 513.427 lei | 975.824 lei |
| 2021 | 962.666 lei | 506.061 lei | 2 | 1.093.564 lei | 271.844 lei | 821.720 lei |
| 2020 | 662.630 lei | 264.439 lei | — | 557.570 lei | 241.910 lei | 315.660 lei |
| 2019 | 535.760 lei | 140.912 lei | 2 | 313.235 lei | 262.014 lei | 51.221 lei |
| 2018 | 594.764 lei | -35.778 lei | 2 | 240.937 lei | 330.632 lei | -89.695 lei |
| 2017 | 589.910 lei | -19.623 lei | 6 | 249.433 lei | 306.087 lei | -56.654 lei |
| 2016 | 732.537 lei | -1.557 lei | 6 | 307.063 lei | 344.094 lei | -37.031 lei |
| 2015 | 790.495 lei | 3.627 lei | — | 292.707 lei | 325.113 lei | -32.406 lei |
| 2014 | 688.514 lei | -19.237 lei | — | 211.794 lei | 247.827 lei | -36.033 lei |
| 2013 | 472.723 lei | -36.154 lei | 4 | 276.898 lei | 293.694 lei | -16.796 lei |
| 2012 | 394.402 lei | -1.859 lei | 4 | 245.218 lei | 226.263 lei | 19.358 lei |
| 2011 | 271.053 lei | 2.950 lei | 4 | 227.201 lei | 205.984 lei | 21.217 lei |
| 2010 | 283.461 lei | -1.749 lei | 4 | 197.127 lei | 178.860 lei | 18.267 lei |
| 2009 | 174.415 lei | 5.719 lei | 4 | 146.931 lei | 135.326 lei | 20.016 lei |
| 2008 | 209.146 lei | 11.401 lei | 2 | 85.964 lei | 71.666 lei | 14.298 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.618.975 lei
- Venituri totale
- 1.618.988 lei
- Cheltuieli totale
- 1.213.236 lei
- Profit brut
- 405.752 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 382.540 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 170.270 lei
- Active circulante
- 2.632.247 lei
- Stocuri
- 2.407.444 lei
- Creanțe
- 209.503 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.300 lei
- Datorii
- 1.033.374 lei
- Capitaluri
- 1.769.143 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.259.286 lei
- Venituri totale
- 1.261.474 lei
- Cheltuieli totale
- 1.020.927 lei
- Profit brut
- 240.547 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 223.841 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 2.030.876 lei
- Stocuri
- 1.953.076 lei
- Creanțe
- 69.250 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.550 lei
- Datorii
- 622.273 lei
- Capitaluri
- 1.408.603 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.296.014 lei
- Venituri totale
- 1.296.183 lei
- Cheltuieli totale
- 1.074.078 lei
- Profit brut
- 222.105 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 214.373 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 1.964.036 lei
- Stocuri
- 1.688.708 lei
- Creanțe
- 262.355 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.973 lei
- Datorii
- 773.839 lei
- Capitaluri
- 1.190.197 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.3)
- 9529 · Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (CAEN Rev.3)
Coduri anterioare (4 din 4)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (Rev.2, până la 2 sept)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate (Rev.2, recodificat în 4763, până la 2 sept)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (Rev.2, până la 2 sept)
- 9529 · Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (Rev.2, recodificat în 9529, până la 2 sept)
Istoric
- Sediu
- B-dul REPUBLICII, nr. 38, ap. 23, Municipiul Baia Mare, Maramureș, Municipiul Baia Mare, Maramureș (8 iul → 2 sept)
- Mărășești, bl. 3, ap. 10, Municipiul Baia Mare, Maramureș, Municipiul Baia Mare, Maramureș (2 sept → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Sediu mutat la Mărășești, bl. 3, ap. 10, Municipiul Baia Mare, Maramureș, Municipiul Baia Mare, Maramureș
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.