BIAFEX CASAUNIVERSAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Tecuci, înmatriculată la 14 iulie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- BIAFEX CASAUNIVERSAL S.R.L.
- CUI
- 42772464
- Nr. înmatriculare
- J2020000750178
- EUID
- ROONRC.J2020000750178
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 iulie 2020
Sediu social
- Adresă
- 1 DECEMBRIE 1918, nr. 140, SPAȚIUL NR.1 BIS, Municipiul Tecuci, Galați
- Localitate
- Municipiul Tecuci, Galați
- Cod poștal
- 805300
Contact
- Telefon
- 0766 754 059
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 30 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 23 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.07.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ȘTEFĂNESCU BIANCA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 36 din 302 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4719, județul Galați, peste 88% dintre firmele clasei. Locul 2.290 din 13.829 în tot județul, și locul 3.247 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 5%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.149.345 lei | 21.681 lei | 2 | 615.202 lei | 437.184 lei | 178.018 lei |
| 2024 | 1.209.173 lei | 94.445 lei | 2 | 515.687 lei | 309.350 lei | 206.337 lei |
| 2023 | 1.134.730 lei | 74.417 lei | 2 | 480.957 lei | 319.066 lei | 161.891 lei |
| 2022 | 1.000.022 lei | 41.661 lei | 2 | 316.459 lei | 198.984 lei | 117.475 lei |
| 2021 | 819.908 lei | 15.089 lei | 2 | 199.105 lei | 113.291 lei | 85.814 lei |
| 2020 | 351.698 lei | 30.725 lei | 2 | 169.263 lei | 88.538 lei | 80.725 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.149.345 lei
- Venituri totale
- 1.153.953 lei
- Cheltuieli totale
- 1.106.369 lei
- Profit brut
- 47.584 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.681 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 91.975 lei
- Active circulante
- 523.227 lei
- Stocuri
- 487.207 lei
- Creanțe
- 3.343 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.677 lei
- Datorii
- 437.184 lei
- Capitaluri
- 178.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.209.173 lei
- Venituri totale
- 1.217.975 lei
- Cheltuieli totale
- 1.095.757 lei
- Profit brut
- 122.218 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 94.445 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.220 lei
- Active circulante
- 511.467 lei
- Stocuri
- 478.712 lei
- Creanțe
- 1.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.936 lei
- Datorii
- 309.350 lei
- Capitaluri
- 206.337 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.134.730 lei
- Venituri totale
- 1.135.873 lei
- Cheltuieli totale
- 1.051.963 lei
- Profit brut
- 83.910 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 74.417 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.637 lei
- Active circulante
- 473.320 lei
- Stocuri
- 312.006 lei
- Creanțe
- 1.206 lei
- Casa și conturi la bănci
- 160.108 lei
- Datorii
- 319.066 lei
- Capitaluri
- 161.891 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 3 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2026) · valoare însumată de cel mult 3 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Clubul Sportiv Scolar2 atribuiri · cel mult 2 mii lei
- ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA PENTRU TRANSPORT PUBLIC METROPOLITANo atribuire · cel mult 982 lei
Ultimele 3 atribuiri
- Cumpărare directă
pachet produse de curatenie Numar de referinta: 1495 Pret de catalog: 826,39 RON / Unitate de masur
826,39 lei · Clubul Sportiv Scolar · CPV 39831240-0 Produse de curatenie (Rev.2)
- Cumpărare directă
achet produse de curatenie Numar de referinta: 1490 Pret de catalog: 1.158,67 RON / Unitate de masu
1.158,67 lei · Clubul Sportiv Scolar · CPV 39831240-0 Produse de curatenie (Rev.2)
- Cumpărare directă
PRODUSE CURATENIE
982,24 lei · ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA PENTRU TRANSPORT PUBLIC METROPOLITAN · CPV 39831240-0 Produse de curatenie (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Galați →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 iunie 2026 și 29 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului