Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

BEST TONER REFIL S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Giroc, Comuna Giroc, înmatriculată la 21 martie 2019.

Identitate

Denumire legală
BEST TONER REFIL S.R.L.
CUI
40823103
Nr. înmatriculare
J2019001469354
EUID
ROONRC.J2019001469354
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
21 martie 2019

Sediu social

Adresă
MARTE, nr. 23, et. 2, ap. 9, CAMERA 2, Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiș
Localitate
Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiș

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 30 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 21.03.2019
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MICLĂUŞ GHEORGHE — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
633 mii lei02019: 45 mii lei2020: 150 mii lei2021: 61 mii lei2022: 121 mii lei2023: 212 mii lei2024: 534 mii lei2025: 633 mii lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
99 mii lei0-3 mii lei2019: -3 mii lei2020: 12 mii lei2021: 33 mii lei2022: 2 mii lei2023: 6 mii lei2024: 99 mii lei2025: 86 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 5 din 40 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9511, județul Timiș, peste 90% dintre firmele clasei. Locul 8.265 din 31.408 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 19%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025632.789 lei86.373 lei222.035 lei90.274 lei131.761 lei
2024533.800 lei99.456 lei205.895 lei61.057 lei144.838 lei
2023211.689 lei6.182 lei46.535 lei1.153 lei45.382 lei
2022121.227 lei1.839 lei59.990 lei20.789 lei39.201 lei
202161.340 lei32.683 lei183.195 lei30.478 lei37.362 lei
2020150.174 lei12.118 lei286.551 lei31.579 lei9.755 lei
201944.636 lei-2.563 lei2198.316 lei67.015 lei-2.363 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
632.789 lei
Venituri totale
632.896 lei
Cheltuieli totale
531.993 lei
Profit brut
100.903 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
86.373 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
11.728 lei
Active circulante
210.307 lei
Stocuri
3.470 lei
Creanțe
88.795 lei
Casa și conturi la bănci
118.042 lei
Datorii
90.274 lei
Capitaluri
131.761 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
533.800 lei
Venituri totale
534.208 lei
Cheltuieli totale
418.669 lei
Profit brut
115.539 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
99.456 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
17.268 lei
Active circulante
188.627 lei
Stocuri
2.174 lei
Creanțe
44.361 lei
Casa și conturi la bănci
142.092 lei
Datorii
61.057 lei
Capitaluri
144.838 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
211.689 lei
Venituri totale
223.689 lei
Cheltuieli totale
216.468 lei
Profit brut
7.221 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
6.182 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
22.527 lei
Active circulante
24.008 lei
Stocuri
Creanțe
23.406 lei
Casa și conturi la bănci
602 lei
Datorii
1.153 lei
Capitaluri
45.382 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
121.227 lei
Venituri totale
149.092 lei
Cheltuieli totale
143.843 lei
Profit brut
5.249 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.839 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
27.927 lei
Active circulante
32.063 lei
Stocuri
Creanțe
26.916 lei
Casa și conturi la bănci
5.147 lei
Datorii
20.789 lei
Capitaluri
39.201 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
61.340 lei
Venituri totale
91.203 lei
Cheltuieli totale
56.900 lei
Profit brut
34.303 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
32.683 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
34.727 lei
Active circulante
48.468 lei
Stocuri
665 lei
Creanțe
42.449 lei
Casa și conturi la bănci
5.354 lei
Datorii
30.478 lei
Capitaluri
37.362 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
150.174 lei
Venituri totale
179.631 lei
Cheltuieli totale
166.652 lei
Profit brut
12.979 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
12.118 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
43.027 lei
Active circulante
43.524 lei
Stocuri
3.565 lei
Creanțe
39.030 lei
Casa și conturi la bănci
929 lei
Datorii
31.579 lei
Capitaluri
9.755 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
44.636 lei
Venituri totale
44.636 lei
Cheltuieli totale
47.199 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
2.563 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
2.563 lei
Active imobilizate
33.670 lei
Active circulante
164.646 lei
Stocuri
Creanțe
52.967 lei
Casa și conturi la bănci
111.679 lei
Datorii
67.015 lei
Capitaluri
-2.363 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Contracte publice

  • 201 cumpărături directe, de la 11 autorități contractante (2024–2026) · valoare însumată de cel mult 566 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Rola hartie termica, 57mmx18m, 10 bucati/set

    90 lei · Orasul Deta · CPV 30197641-1 Hartie termografica (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    PACHET PRODUSE CURATENIE, ORAȘ DETA, TIMIȘ

    1.674,85 lei · Orasul Deta · CPV 39831240-0 Produse de curatenie (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    ACHIZITIE PACHET DE FURNITURI DE BIROU SI MATERIALE DE CURATENIE, COMUNA LIVEZILE, JUDETUL TIMIS

    6.604,46 lei · COMUNA LIVEZILE (PRIMARIA LIVEZILE) · CPV 30192700-8 Papetarie (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Kit tastatură și mouse necesare desfășurării activității Compartimentului Resurse Umane.

    185 lei · Primaria Oras Ciacova · CPV 30237460-1 Tastaturi pentru computer (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    PACHET PAPETĂRIE ȘI BIROTICĂ, UATO DETA, TIMIS

    1.644 lei · Orasul Deta · CPV 39263000-3 Articole de birou (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 martie 2024 și 23 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului