BELGRAVIA PROPERTIES S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 24 februarie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- BELGRAVIA PROPERTIES S.R.L.
- CUI
- 42307567
- Nr. înmatriculare
- J2020002617408
- EUID
- ROONRC.J2020002617408
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 februarie 2020
Sediu social
- Adresă
- PROLETARULUI, nr. 33, PARTER, CAMERA NR.6, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 13026
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.02.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BÎRZU ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe municipiul București; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.905.184 lei | -159.367 lei | 9 | 1.407.973 lei | 976.973 lei | 431.000 lei |
| 2023 | 3.892.359 lei | 166.896 lei | 6 | 1.923.474 lei | 1.291.802 lei | 631.672 lei |
| 2022 | 2.997.836 lei | 478.071 lei | 5 | 746.500 lei | 243.725 lei | 502.775 lei |
| 2021 | 682.505 lei | 87.662 lei | 3 | 211.434 lei | 123.572 lei | 87.862 lei |
| 2020 | — | 0 lei | — | 200 lei | 0 lei | 200 lei |
Toți indicatorii
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.905.184 lei
- Venituri totale
- 2.109.374 lei
- Cheltuieli totale
- 2.268.741 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 159.367 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 159.367 lei
- Active imobilizate
- 687.143 lei
- Active circulante
- 720.830 lei
- Stocuri
- 41.232 lei
- Creanțe
- 644.465 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.133 lei
- Datorii
- 976.973 lei
- Capitaluri
- 431.000 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.892.359 lei
- Venituri totale
- 3.941.834 lei
- Cheltuieli totale
- 3.700.875 lei
- Profit brut
- 240.959 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 166.896 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 924.498 lei
- Active circulante
- 998.976 lei
- Stocuri
- 15.483 lei
- Creanțe
- 888.408 lei
- Casa și conturi la bănci
- 95.085 lei
- Datorii
- 1.291.802 lei
- Capitaluri
- 631.672 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.997.836 lei
- Venituri totale
- 2.997.856 lei
- Cheltuieli totale
- 2.489.806 lei
- Profit brut
- 508.050 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 478.071 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 235.035 lei
- Active circulante
- 511.465 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 237.953 lei
- Casa și conturi la bănci
- 273.512 lei
- Datorii
- 243.725 lei
- Capitaluri
- 502.775 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 682.505 lei
- Venituri totale
- 682.526 lei
- Cheltuieli totale
- 588.039 lei
- Profit brut
- 94.487 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 87.662 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 159.667 lei
- Active circulante
- 51.767 lei
- Stocuri
- 29.334 lei
- Creanțe
- 22.069 lei
- Casa și conturi la bănci
- 364 lei
- Datorii
- 123.572 lei
- Capitaluri
- 87.862 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 200 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 200 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 200 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 4676 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6831 · Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
- 6832 · Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului