Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

BB CORE BUILD S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 18 ianuarie 2022.

Identitate

Denumire legală
BB CORE BUILD S.R.L.
CUI
45485852
Nr. înmatriculare
J2022000168229
EUID
ROONRC.J2022000168229
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
18 ianuarie 2022

Sediu social

Adresă
Chișinăului, nr. 22C, et. 2, Municipiul Iași, Iași
Localitate
Municipiul Iași, Iași
Cod poștal
700264

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu (până la 1 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 18.01.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • URSACIUC AURORA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
5,6 mil. lei02022: 3,3 mil. lei2023: 2,3 mil. lei2024: 5,6 mil. lei2025: 543 mii lei2022202320242025
Rezultat net
3,3 mil. lei02022: 3,3 mil. lei2023: 2,2 mil. lei2024: 697 lei2025: 44 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 38 din 102 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4110, județul Iași, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 7.048 din 25.162 în tot județul, și locul 8.574 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 90%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025542.993 lei44.092 lei14.582.956 lei2.914.941 lei1.668.015 lei
20245.596.735 lei697 lei264.439.938 lei1.983.807 lei2.456.131 lei
20232.274.662 lei2.187.045 lei16.025.233 lei519.923 lei5.505.310 lei
20223.346.574 lei3.318.065 lei03.818.810 lei500.545 lei3.318.265 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
542.993 lei
Venituri totale
1.329.582 lei
Cheltuieli totale
1.259.251 lei
Profit brut
70.331 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
44.092 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
110.194 lei
Active circulante
4.472.762 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
4.471.365 lei
Casa și conturi la bănci
1.397 lei
Datorii
2.914.941 lei
Capitaluri
1.668.015 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
5.596.735 lei
Venituri totale
5.597.094 lei
Cheltuieli totale
5.596.268 lei
Profit brut
826 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
697 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
709.909 lei
Active circulante
3.730.029 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
3.689.743 lei
Casa și conturi la bănci
40.286 lei
Datorii
1.983.807 lei
Capitaluri
2.456.131 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
26

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.274.662 lei
Venituri totale
2.379.413 lei
Cheltuieli totale
172.351 lei
Profit brut
2.207.062 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.187.045 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
5.914.334 lei
Active circulante
110.899 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
21.608 lei
Casa și conturi la bănci
89.291 lei
Datorii
519.923 lei
Capitaluri
5.505.310 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
3.346.574 lei
Venituri totale
3.375.471 lei
Cheltuieli totale
24.609 lei
Profit brut
3.350.862 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.318.065 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
635.855 lei
Active circulante
3.182.955 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
3.179.710 lei
Casa și conturi la bănci
3.245 lei
Datorii
500.545 lei
Capitaluri
3.318.265 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
0

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului